poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Poseł PiS i krewni bronią aresztowanego za antysemickie plakaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2014, 06:30

Krewni domagają się wypuszczenia Krzysztofa K. z aresztu. Wniosek w tej sprawie jest już w sądzie. A poseł PiS napisał w obronie pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku do prokuratora generalnego

- Wujek ma już wybitą jedynkę, przez kilkanaście dni nie mogłam dostarczyć mu nowej zmiany ubrań - mówi Agata Oleksik, siostrzenica Krzysztofa K. - Nie pozwalano mi przekazać sprzętu niezbędnego do obsługi aparatu słuchowego. Wujek jest głuchy. Jak można tak traktować inwalidę?

Krzysztof K. został zatrzymany wraz z pięcioma innymi osobami za udział w grupie przestępczej. Śledczy wiążą ich ze wszystkimi antysemickimi akcjami, do których dochodziło w Lublinie od 2010 r. Chodzi przede wszystkim o rozwieszanie plakatów wymierzonych w Tomasza Pietrasiewicza. Dyrektor Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN od lat dokumentuje historię lubelskich Żydów. Trzech członków grupy wpadło na rozlepianiu plakatów. Kilkanaście godzin później policjanci zatrzymali 50-letniego Krzysztofa K., pracownika… Państwowego Muzeum na Majdanku.

- Przyszli po wujka do pracy, wyciągnęli zza biurka i zabrali do domu na rewizję - dodaje Oleksik. - Jak można tak traktować człowieka, którego podejrzewa się, że mógł wydrukować dwa plakaty?

Plakaty drukowane na sprzęcie muzeum

Plakaty drukowane na sprzęcie muzeum Krzysztofa K. i trzech innych członków grupy sąd aresztował na trzy miesiące. Śledczy uważają, że korzystając ze sprzętu muzeum K.przygotowywał materiały, które wieszano na przystankach.

- Z ustaleń biegłego jasno wynika, że na tym sprzęcie wydrukowano co najmniej dwa antysemickie plakaty - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zdaniem krewnych 50-latka, dostęp do sprzętu miało wielu pracowników muzeum. Traktują aresztowanie Krzysztofa K. jako szykany ze strony prokuratury.

- Wniosek o aresztowanie był motywowany obawą matactwa. Sąd przychylił się do naszych argumentów - kwituje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Poseł PiS pisze do prokuratora

Krewni Krzysztofa K. chcą w akcję jego obrony zaangażować polityków. Poseł Artur Górski z PiS wystosował już oficjalny list do Andrzeja Seremeta, prokuratora generalnego. - Plakaty, które miał ewentualnie wytworzyć podejrzany, były krytyką działalności lewicowej "Bramy Grodzkiej-Teatru NN” - czytamy w liście.

- Ten swoisty protest wobec komercyjnemu wykorzystywania Holokaustu przez Teatr NN przedstawiał twarze liderów Bramy Grodzkiej na tle gwiazdy Dawida, w czym ja antysemityzmu nie dostrzegam. Według posła trzymiesięczny areszt nie jest adekwatny do zarzutów. - Poza tym, jeśli ktoś się nie zgadza z panem Pietrasiewiczem to nie znaczy, że jest antysemitą - wtóruje mu siostrzenica 50-latka. - Wujek jest zszokowany. Uważa te zarzuty za prowokację.

Krzysztof K. zasłużony

Poseł Górski pisze, że Krzysztof K. […] przysłużył się do upamiętnienia Holokaustu i brał udział w szkoleniu w Yad Vashem. Polityk milczy o innej aktywności muzealnika. Na portalach społecznościowych od lat dawał wyraz swoim skrajnie prawicowym sympatiom. Pojawił się też na liście działaczy skrajnej prawicy, opublikowanej przez Antifę. Sąd rozpatrzy zażalenie na tymczasowy areszt w najbliższy czwartek.

Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN: - Nie chcę komentować i oceniać działań organów ścigania. Od tego jest sąd. Aresztowana grupa to dorośli ludzie. Wiedzieli, co robią i czym to grozi. Teraz muszą się z tym zmierzyć. Stwierdzenia zawarte w liście posła Górskiego to zwykłe kłamstwo. Niech wskaże chociaż jeden przypadek, który potwierdzałby jego tezę.

  Edytuj ten wpis
bonanza
Przemysław Leniak
Gość
(68) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bonanza
bonanza (7 lutego 2014 o 22:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zwłaszcza prezentowany na zdjęciu klej o wdzięcznej nazwie "Hinol" to ewidentny dowód nietolerancji właściciela.... B)

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (7 lutego 2014 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tomasz Pietrasiewicz w całości odpowiada zarówno za uwięzienie tych ludzi jaki i za ich traktowanie przez prokuraturę i więzienie
całą tę historię trzeba oczywiście opowiedzieć
od samego pocżątku czyli od braku początku...
"Matka z Tczewa. Księgowa. Ojciec spod Białegostoku. Zawodowy wojskowy. Poznali się w Tczewie, wylądowali w Lublinie. O korzeniach nie che mówić. - Nie mam ich. Dziadek zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Tyle... - ucina krótko. Ogolony na łyso, rogowe okulary. Podobne do tych, jakie znajdowano w ziemi obozu na Majdanku.
- Wychowałem się na ulicy Puchacza pod Majdankiem. Z jednej strony krematoria. Z drugiej cygańskiej wozy stojące w ogródkach. Był nawet domek cygańskiego króla. Dźwięk bransoletek, roztańczone biodro Cyganki. No i bar Pikolo, gdzie co jakiś czas ktoś dostał nóż pod żebro - opowiada Pietrasiewicz.
Z Bronowic przeprowadził się na Spadochroniarzy. Na skraju Wieniawy.
- Z naszego podwórka może nas dwóch, może trzech ocalało. Resztę chłopaków pokonało tanie wino. Ja cudem się wyrwałem - dodaje z zadumą."

to fragment z jednego z wywiadów z potworem z bramy

nie ma ludzi znikąd - doskonale wie o tym każdy z was - prawda
no i to gdzie się wychowuje ma znaczenie - czasem duże
jak duże?
dowiecie się chyba tak czy siak

to będzie niewesoła historia o powstaniu potwora...
potworna historia nawet..
bo bez znieczulenia pisana za to z wybijaniem zębów

Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2014 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie żadna "żydokomuna" tylko zwykłe lewactwo. Ci ludzie zankomicie i od lat dyskontująy swój brak poglądów , stoją za rozkęceniem tej sprawy z udziałem zaprzyjaźnionych , rozgrzanych sędziów, prokuratorów i zaprzyjaźnionych, spsiałych mediów.
Rozwiń
Don
Don (7 lutego 2014 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I właśnie to stało się przyczyną jego aresztowania.

Komuna wróciła w całej swojej krasie.

Niby skąd wróciła ???  nigdy nas nie opuściła,co najwyżej przePOczważyla się w żydokomunę.

Rozwiń
Klarcia
Klarcia (7 lutego 2014 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Pojawił się też na liście działaczy skrajnej prawicy, opublikowanej przez Antifę."

I właśnie to stało się przyczyną jego aresztowania.

Komuna wróciła w całej swojej krasie.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (68)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!