Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2013 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Poseł PO o artykule w 'Super Express': To bezczelne świństwo

Autor: Zdjęcie autora (greg)
0 10 A A
Stanisław Żmijan
Stanisław Żmijan

Lubelskie władze Platformy Obywatelskiej miały wydawać dziesiątki tysięcy złotych na alkohol, który kupowano w sklepie Alkohole Świata przy ul. Królewskiej 2 w Lublinie – poinformował "Super Express”. – To rachunki za wynajem pomieszczeń, nie alkohol – odpowiada poseł Stanisław Żmijan i nazywa publikację "Super Express'u” manipulowaniem opinii publicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Super Express” na podstawie rachunków opisał wydatki PO w 2012 r. Wśród nich znalazły się również faktury lubelskich struktur partii. "Super Express” wymienia cztery rachunki ze sklepu Alkohole Świata (17.02.2012 r. – 7663 zł, 16.04.2012 r., 4961 zł., 18.06.2012 r., 4628 zł., 29.11.2012 r., 3814 zł). Informując, że tyle kosztował alkohol zakupiony na potrzeby partii.

– To zwykłe świństwo i nadużycie. Każdy dobrze wie, że wynajmujemy od tej firmy pomieszczenia. Mamy tam siedzibę partii i pokoje dla posłów. Rachunki, o których pisze "Super Express”, to czynsz. Zresztą całkiem nieduży, jak na taką lokalizację – tłumaczy szef lubelskiej PO poseł Stanisław Żmijan.

Dlaczego kwoty z faktur podanych przez SE są różne? – Po prostu do ceny czynszu dochodziły zaliczki na opłaty związane z wodą i innymi mediami – wyjaśnia Beata Stepaniuk z biura regionalnego PO w Lublinie.

Żmijan nie wyklucza, że publikacja "Super Expressu” zakończy się w sądzie. – Wystarczyło zadzwonić i zapytać, a nie publikować coś pod z góry założoną tezę, bez absolutnie żadnego sprawdzenia. To manipulowanie opinią publiczną i bezczelne świństwo. Po powrocie z Warszawy zasięgnę opinii prawników i będę chciał skierować sprawę do sądu. Przygotowujemy oficjalne oświadczenie w tej sprawie – zapowiada Żmijan.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwona... / 29 czerwca 2013 o 13:40

"Czwarta władza" to nie znaczy bezkarna władza. Dziennikarze są coraz bardziej bezczelni w pogoni za sensacją. Zdrowy rozsadek podpowiada że  gdyby nawet kupowano alkohole to pod jakąś inną przykrywka a nie w sklepie "alkohole świata" Osobiście nie zawahał bym się skierować sprawę do sądu

Przecież oni nie piszą w trosce o nasz wspólny interes, ale celem podburzania tłuszczy …wszak półgłówek ze słowa pisanego nie umie wyciągnąć logicznych wniosków! Podzielam Twoją nadzieję, na proces i soczyste odszkodowanie, jeśli okaże si cały artykuł być tylko fałszywym oskarżeniem.

Przecież oni nie piszą w trosce o nasz wspólny interes, ale celem podburzania tłuszczy …wszak półgłówek ze słowa pisanego nie umie wyciągnąć logicznych wniosków! Podzielam Twoją nadzieję, na proces i soczyste odszkodowanie, jeśli okaże si cały artykuł być tylko fałszywym oskarżeniem.

rozwiń
Avatar
Malkom / 29 czerwca 2013 o 09:54

"Czwarta władza" to nie znaczy bezkarna władza. Dziennikarze są coraz bardziej bezczelni w pogoni za sensacją. Zdrowy rozsadek podpowiada że  gdyby nawet kupowano alkohole to pod jakąś inną przykrywka a nie w sklepie "alkohole świata" Osobiście nie zawahał bym się skierować sprawę do sądu

Avatar
Josef / 29 czerwca 2013 o 07:44

Panie Żmijanie rachunki są faktem na zakup alkoholi,jedynie nie można udowodnić ,ktory hazardzista ile wypił.Faktem jest również i to ,że pan jako poseł proponował aby nas obciążyć dodatkowym podatkiem za uzywanie dziurawych ,albo wręcz nieprzjezdnych dróg wojewódzkich! Trzeba powiedzieć już koniec oszustom z PO!!!!!

Avatar
Ona w sukni... / 28 czerwca 2013 o 19:25

a jak wszyscy wiemy czynsz zmienny jest i płaci sie go nieregularnie, w przeciwieństwie do wódy ,którą zwykle pije sie regularnie a płaci co miesiąc.

Zapytajcie Komorowskiego

...zalosnie infantylnym jest ten post! Ale nie wymagajmy nazbyt wiele od pretensjonalnych frustratow!

Avatar
POpieramPO / 28 czerwca 2013 o 18:58

a jak wszyscy wiemy czynsz zmienny jest i płaci sie go nieregularnie, w przeciwieństwie do wódy ,którą zwykle pije sie regularnie a płaci co miesiąc.

Zapytajcie Komorowskiego

Avatar
Buzal / 28 czerwca 2013 o 18:37

i widzicie durne paly na kogoscie glosowali? czlowiek wypije wino albo kilka piw i na rower to go zaras do ukarania, a tutaj dziesiontki tysiency na picie i w zaparte ida ze nie prawda.

Avatar
Iwona... / 28 czerwca 2013 o 17:54

Nie rozumiem o co całe bicie piany. Zamiast zawracać głowę sądom niech pokażą te faktury, na każdej musi być nazwa towaru/usługi.

Jakiś wewnętrzny imperatyw mówi mi, że starasz się odwrócić uwagę od meritum sprawy. Pismak powinien, zgodnie z dziennikarska rzetelnością, zwrócić się do zainteresowanych z taką właśnie prośbą. PO musi (łaski nie robią) wydać im wszelką dokumentację związaną z wydatkowaniem społecznych pieniędzy. Oni jednak woleli najpierw napisać, a później będą ubolewali, że prześladuje się media…..

Jakiś wewnętrzny imperatyw mówi mi, że starasz się odwrócić uwagę od meritum sprawy. Pismak powinien, zgodnie z dziennikarska rzetelnością, zwrócić się do zainteresowanych z taką właśnie prośbą. PO musi (łaski nie robią) wydać im wszelką dokumentację związaną z wydatkowaniem społecznych pieniędzy. Oni jednak woleli najpierw napisać, a później będą ubolewali, że prześladuje się media…..

rozwiń
Avatar
Iwona.... / 28 czerwca 2013 o 17:44

I bardzo słusznie postąpią idąc do sądu! Czwarta władza ma zakichany obowiązek być rzetelnym nośnikiem informacji. Jeśli nie umieją postępować zgodnie z etyką, to należy zażądać tak wysokiego odszkodowania, że albo nauczą się rozumu, albo pójdą z przysłowiowymi torbami! Rozumiem potrzebę społecznego nadzoru nad politykami i wydatkami z naszych kieszeni, ale należy robić to w oparciu o sprawdzone (nawet kilka razy) fakty. Bardzo ucieszyłoby mnie pociągnięcie szmatławców do odpowiedzialności za kłamstwa! Oczywiście będą mieli szansę przedstawić swoje racje w sądzie.... Po przeczytaniu artykułu z ciekawości skontaktowałam się z lubelskim PO i powiedziano mi, u kogo wynajmują swoje lokale. Powiedziano mi to przez telefon.....

I

I bardzo słusznie postąpią idąc do sądu! Czwarta władza ma zakichany obowiązek być rzetelnym nośnikiem informacji. Jeśli nie umieją postępować zgodnie z etyką, to należy zażądać tak wysokiego odszkodowania, że albo nauczą się rozumu, albo pójdą z przysłowiowymi torbami! Rozumiem potrzebę społecznego nadzoru nad polityk... rozwiń

Avatar
Stefan / 28 czerwca 2013 o 17:17

Nie rozumiem o co całe bicie piany. Zamiast zawracać głowę sądom niech pokażą te faktury, na każdej musi być nazwa towaru/usługi.

Avatar
aaaaa / 28 czerwca 2013 o 17:12

jakaś ściema , chyba czynsz płaci sie co miesiąc, a zaliczki za wodę buhhhha, za wódę to tak

Avatar
Iwona... / 29 czerwca 2013 o 13:40

"Czwarta władza" to nie znaczy bezkarna władza. Dziennikarze są coraz bardziej bezczelni w pogoni za sensacją. Zdrowy rozsadek podpowiada że  gdyby nawet kupowano alkohole to pod jakąś inną przykrywka a nie w sklepie "alkohole świata" Osobiście nie zawahał bym się skierować sprawę do sądu

Przecież oni nie piszą w trosce o nasz wspólny interes, ale celem podburzania tłuszczy …wszak półgłówek ze słowa pisanego nie umie wyciągnąć logicznych wniosków! Podzielam Twoją nadzieję, na proces i soczyste odszkodowanie, jeśli okaże si cały artykuł być tylko fałszywym oskarżeniem.

Przecież oni nie piszą w trosce o nasz wspólny interes, ale celem podburzania tłuszczy …wszak półgłówek ze słowa pisanego nie umie wyciągnąć logicznych wniosków! Podzielam Twoją nadzieję, na proces i soczyste odszkodowanie, jeśli okaże si cały artykuł być tylko fałszywym oskarżeniem.

rozwiń
Avatar
Malkom / 29 czerwca 2013 o 09:54

"Czwarta władza" to nie znaczy bezkarna władza. Dziennikarze są coraz bardziej bezczelni w pogoni za sensacją. Zdrowy rozsadek podpowiada że  gdyby nawet kupowano alkohole to pod jakąś inną przykrywka a nie w sklepie "alkohole świata" Osobiście nie zawahał bym się skierować sprawę do sądu

Avatar
Josef / 29 czerwca 2013 o 07:44

Panie Żmijanie rachunki są faktem na zakup alkoholi,jedynie nie można udowodnić ,ktory hazardzista ile wypił.Faktem jest również i to ,że pan jako poseł proponował aby nas obciążyć dodatkowym podatkiem za uzywanie dziurawych ,albo wręcz nieprzjezdnych dróg wojewódzkich! Trzeba powiedzieć już koniec oszustom z PO!!!!!

Avatar
Ona w sukni... / 28 czerwca 2013 o 19:25

a jak wszyscy wiemy czynsz zmienny jest i płaci sie go nieregularnie, w przeciwieństwie do wódy ,którą zwykle pije sie regularnie a płaci co miesiąc.

Zapytajcie Komorowskiego

...zalosnie infantylnym jest ten post! Ale nie wymagajmy nazbyt wiele od pretensjonalnych frustratow!

Avatar
POpieramPO / 28 czerwca 2013 o 18:58

a jak wszyscy wiemy czynsz zmienny jest i płaci sie go nieregularnie, w przeciwieństwie do wódy ,którą zwykle pije sie regularnie a płaci co miesiąc.

Zapytajcie Komorowskiego

Avatar
Buzal / 28 czerwca 2013 o 18:37

i widzicie durne paly na kogoscie glosowali? czlowiek wypije wino albo kilka piw i na rower to go zaras do ukarania, a tutaj dziesiontki tysiency na picie i w zaparte ida ze nie prawda.

Avatar
Iwona... / 28 czerwca 2013 o 17:54

Nie rozumiem o co całe bicie piany. Zamiast zawracać głowę sądom niech pokażą te faktury, na każdej musi być nazwa towaru/usługi.

Jakiś wewnętrzny imperatyw mówi mi, że starasz się odwrócić uwagę od meritum sprawy. Pismak powinien, zgodnie z dziennikarska rzetelnością, zwrócić się do zainteresowanych z taką właśnie prośbą. PO musi (łaski nie robią) wydać im wszelką dokumentację związaną z wydatkowaniem społecznych pieniędzy. Oni jednak woleli najpierw napisać, a później będą ubolewali, że prześladuje się media…..

Jakiś wewnętrzny imperatyw mówi mi, że starasz się odwrócić uwagę od meritum sprawy. Pismak powinien, zgodnie z dziennikarska rzetelnością, zwrócić się do zainteresowanych z taką właśnie prośbą. PO musi (łaski nie robią) wydać im wszelką dokumentację związaną z wydatkowaniem społecznych pieniędzy. Oni jednak woleli najpierw napisać, a później będą ubolewali, że prześladuje się media…..

rozwiń
Avatar
Iwona.... / 28 czerwca 2013 o 17:44

I bardzo słusznie postąpią idąc do sądu! Czwarta władza ma zakichany obowiązek być rzetelnym nośnikiem informacji. Jeśli nie umieją postępować zgodnie z etyką, to należy zażądać tak wysokiego odszkodowania, że albo nauczą się rozumu, albo pójdą z przysłowiowymi torbami! Rozumiem potrzebę społecznego nadzoru nad politykami i wydatkami z naszych kieszeni, ale należy robić to w oparciu o sprawdzone (nawet kilka razy) fakty. Bardzo ucieszyłoby mnie pociągnięcie szmatławców do odpowiedzialności za kłamstwa! Oczywiście będą mieli szansę przedstawić swoje racje w sądzie.... Po przeczytaniu artykułu z ciekawości skontaktowałam się z lubelskim PO i powiedziano mi, u kogo wynajmują swoje lokale. Powiedziano mi to przez telefon.....

I

I bardzo słusznie postąpią idąc do sądu! Czwarta władza ma zakichany obowiązek być rzetelnym nośnikiem informacji. Jeśli nie umieją postępować zgodnie z etyką, to należy zażądać tak wysokiego odszkodowania, że albo nauczą się rozumu, albo pójdą z przysłowiowymi torbami! Rozumiem potrzebę społecznego nadzoru nad polityk... rozwiń

Avatar
Stefan / 28 czerwca 2013 o 17:17

Nie rozumiem o co całe bicie piany. Zamiast zawracać głowę sądom niech pokażą te faktury, na każdej musi być nazwa towaru/usługi.

Avatar
aaaaa / 28 czerwca 2013 o 17:12

jakaś ściema , chyba czynsz płaci sie co miesiąc, a zaliczki za wodę buhhhha, za wódę to tak

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 2 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 17 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 15 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 199 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 24

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!