Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2013 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Poseł Poznański roześle pocztówki, w których poskarży się na Szwedów

Autor: Zdjęcie autora Superstacja (rp)
0 15 A A
Marek Poznański (Maciej Kaczanowski)
Marek Poznański (Maciej Kaczanowski)

Poseł Ruchu Palikota wyśle 1000 pocztówek europejskim politykom i dziennikarzom. Marek Poznański napisze w nich o Szwedach, którzy w XVII wieku ograbili Polskę, a teraz nie chcą wypłacić odszkodowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poznański najpierw dopytywał rząd czy zawalczy o zwrot cennych dział sztuki zrabowanych przez Szwedów. Dowiedział się, że ministerstwa kultury i spraw zagranicznych nie widzą prawnego sposobu na ich odzyskanie. Potem Poznański spotkał się z przedstawicielem ambasady Szwecji w Polsce. – To nie była łatwa rozmowa. Usłyszałem, że to były inne, odległe czasy – opowiada Poznański. Mimo to nadal nie składa broni.

Poseł zapowiedział w Superstacji, że w piątek wyśle do europejskich polityków i dziennikarzy tysiąc pocztówek z informacją o skradzionych przedmiotach. Kartki trafią również do mediów, urzędników i polityków ze Szwecji.

Poznański przypomina, że zgodnie z pokojem oliwskim z 1660 roku polskie dobra kultury powinny zostać zwrócone.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 o 08:42
[quote name='Gość' timestamp='1358357748' post='721402']
jeden z jajami , nie odpuszcza , walczy o nasze
[/quote]Po jajach, to mu tylko worek został i wspomnienia,bu.ha.ha.ha.
Avatar
Wkurwiony / 17 stycznia 2013 o 01:27
Jeśli z własnych funduszy jeszcze zanim dorwał się do koryta będzie rozsyłał te pocztówki to ok. Powoli dochodzimy do takich absurdów że zaraz weźmie się za odszkodowania od papiestwa za zniszczenie dorobku słowian na naszych ziemi podczas chrystianizacji? Bo przecież też należy się odszkodowanie za te wszystkie zniszczone posągi świątynie za zniszczenie kultury. Szwedzi się wykpią i powiedzą że to dobra zrabowane całkiem innemu państwu i że po rozbiorach przestaliśmy istnieć jako tamta narodowość i nam się nic nie należy bo żyjemy w całkiem innym państwie i innej kulturze.Cenię naszą historię.Ale skoro Poznański jest takim historykiem wielkim to powinien wiedzieć że lubi się ona powtarzać i zamiastw wzmiacniać struktury rządu poprawiać wizerunek posła dojdziemy do kolejnych rozbiorów. Oczywiście będziemy na mapie ale kontrole będą nad nami sprawować inne państwa co już nastąpiło po części. Niech wyjdzie z dobrym planem budżetowym tak by deficyt się zmniejszał na kolejne 30 lat dla kolejnych pokoleń coś robi a nie dla tych co dawno się w pył przemienili. Niech na to marnuje pieniądze a nie szuka szybkiego zarobku związanego z przeszłością która ma służyć głównie zapełnieniu portweli innym świniom z wiejskiej. Otaczają się wieloma doradzcami a na takie gówno wydają publiczne pieniądze. Niech coś działa przeciwko pomysłowi wprowadzeniu opłat za droki krajowe przeciwko tym fotoradarom niech ściąga inwestorów na lubelszczyzne a nie bawi się w wielkiego historyka odkopując relikty przeszłości których prawdopodobnie nigdy nie odzyskamy. A jeśli tak chce się bawić to niech zapier***a po kurhanach i ściąga archeologów, szuka ruin dawnych twierdz.Szuka pieniędzy unijnych na rekonstrukcje dawnych wielkich grodów spalonych przez najazdy tatarskie i nie tylko.Jak chce się bawić w przeszłość to niech szuka pieniędzy na coś realnego odzyskując to co w naszej ziemi
Jeśli z własnych funduszy jeszcze zanim dorwał się do koryta będzie rozsyłał te pocztówki to ok. Powoli dochodzimy do takich absurdów że zaraz weźmie się za odszkodowania od papiestwa za zniszczenie dorobku słowian na naszych ziemi podczas chrystianizacji? Bo przecież też należy się odszkodowanie za te wszystkie zniszczone posągi świątynie za zniszczenie kultury. Szwedzi się wykpią i powiedzą że to dobra zrabowane całkiem innemu państwu i że po rozbiorach przestaliśmy istnieć jako tamta narodowość i nam się nic nie należy bo żyjemy w całkiem... rozwiń
Avatar
xx / 17 stycznia 2013 o 00:03
(...)
Avatar
folkatka / 16 stycznia 2013 o 21:55
[quote name='marcus72' timestamp='1358362649' post='721435']
A ja bym jeszcze zapytał gdzie są te dwa miecze co nam pod Grunwaldem dali.........
kto daje i zabiera...........

krzyżacy chyba też trochę się nachapali
[/quote]


Ostatnia wzmienka o mieczach grunwaldzkich pochodzi z konca XVIII wieku. Znajdowaly sie wówczas w kolekcji Izabeli Czartoryskiej w Puławach. Potem słuch zaginął, prawdopodobnie Rosjanie zrabowali.
[quote name='marcus72' timestamp='1358362649' post='721435']
A ja bym jeszcze zapytał gdzie są te dwa miecze co nam pod Grunwaldem dali.........
kto daje i zabiera...........

krzyżacy chyba też trochę się nachapali
[/quote]


Ostatnia wzmienka o mieczach grunwaldzkich pochodzi z konca XVIII wieku. Znajdowaly sie wówczas w kolekcji Izabeli Czartoryskiej w Puławach. Potem słuch zaginął, prawdopodobnie Rosjanie zrabowali. rozwiń
Avatar
xx / 16 stycznia 2013 o 21:47
(...)
Avatar
belfer / 16 stycznia 2013 o 20:39
(...)
Avatar
marcus72 / 16 stycznia 2013 o 19:57
A ja bym jeszcze zapytał gdzie są te dwa miecze co nam pod Grunwaldem dali.........
kto daje i zabiera...........

krzyżacy chyba też trochę się nachapali
Avatar
a / 16 stycznia 2013 o 19:16
Nie dostaniemy żadnych odszkodowań on Niemiec bo PRL się zrzekł. Trzeba podziękować komuchom za ten piękny gest. Ale niech oddają nasze dzieła sztuki! Obrazy, rękopisy, rzeźby itp. Rękopis "O obrotach ciał niebieskich" Kopernika jest wart grube miliony a leży sobie w Szwecji bo go ukradli.
Avatar
Mt / 16 stycznia 2013 o 19:07
Moża zamiast zajmować się tak odległą sprawą jak najazd szwecki może warto by najpierw powalczyć o odszkodowanie z Niemiec za II wojnę światową wtedy to dopiero było by zwrotów, nie potępiam bo inicjatywa ważna tylko może zacznijmy od tego co nie dawno a później idzmy w późniejsze czasy. Może wtedy i w polsce lepiej by się żyło jakbyśmy odzyskali miliardy złotych od niemiec.
Avatar
misiek / 16 stycznia 2013 o 19:04
(...)
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 o 08:42
[quote name='Gość' timestamp='1358357748' post='721402']
jeden z jajami , nie odpuszcza , walczy o nasze
[/quote]Po jajach, to mu tylko worek został i wspomnienia,bu.ha.ha.ha.
Avatar
Wkurwiony / 17 stycznia 2013 o 01:27
Jeśli z własnych funduszy jeszcze zanim dorwał się do koryta będzie rozsyłał te pocztówki to ok. Powoli dochodzimy do takich absurdów że zaraz weźmie się za odszkodowania od papiestwa za zniszczenie dorobku słowian na naszych ziemi podczas chrystianizacji? Bo przecież też należy się odszkodowanie za te wszystkie zniszczone posągi świątynie za zniszczenie kultury. Szwedzi się wykpią i powiedzą że to dobra zrabowane całkiem innemu państwu i że po rozbiorach przestaliśmy istnieć jako tamta narodowość i nam się nic nie należy bo żyjemy w całkiem innym państwie i innej kulturze.Cenię naszą historię.Ale skoro Poznański jest takim historykiem wielkim to powinien wiedzieć że lubi się ona powtarzać i zamiastw wzmiacniać struktury rządu poprawiać wizerunek posła dojdziemy do kolejnych rozbiorów. Oczywiście będziemy na mapie ale kontrole będą nad nami sprawować inne państwa co już nastąpiło po części. Niech wyjdzie z dobrym planem budżetowym tak by deficyt się zmniejszał na kolejne 30 lat dla kolejnych pokoleń coś robi a nie dla tych co dawno się w pył przemienili. Niech na to marnuje pieniądze a nie szuka szybkiego zarobku związanego z przeszłością która ma służyć głównie zapełnieniu portweli innym świniom z wiejskiej. Otaczają się wieloma doradzcami a na takie gówno wydają publiczne pieniądze. Niech coś działa przeciwko pomysłowi wprowadzeniu opłat za droki krajowe przeciwko tym fotoradarom niech ściąga inwestorów na lubelszczyzne a nie bawi się w wielkiego historyka odkopując relikty przeszłości których prawdopodobnie nigdy nie odzyskamy. A jeśli tak chce się bawić to niech zapier***a po kurhanach i ściąga archeologów, szuka ruin dawnych twierdz.Szuka pieniędzy unijnych na rekonstrukcje dawnych wielkich grodów spalonych przez najazdy tatarskie i nie tylko.Jak chce się bawić w przeszłość to niech szuka pieniędzy na coś realnego odzyskując to co w naszej ziemi
Jeśli z własnych funduszy jeszcze zanim dorwał się do koryta będzie rozsyłał te pocztówki to ok. Powoli dochodzimy do takich absurdów że zaraz weźmie się za odszkodowania od papiestwa za zniszczenie dorobku słowian na naszych ziemi podczas chrystianizacji? Bo przecież też należy się odszkodowanie za te wszystkie zniszczone posągi świątynie za zniszczenie kultury. Szwedzi się wykpią i powiedzą że to dobra zrabowane całkiem innemu państwu i że po rozbiorach przestaliśmy istnieć jako tamta narodowość i nam się nic nie należy bo żyjemy w całkiem... rozwiń
Avatar
xx / 17 stycznia 2013 o 00:03
(...)
Avatar
folkatka / 16 stycznia 2013 o 21:55
[quote name='marcus72' timestamp='1358362649' post='721435']
A ja bym jeszcze zapytał gdzie są te dwa miecze co nam pod Grunwaldem dali.........
kto daje i zabiera...........

krzyżacy chyba też trochę się nachapali
[/quote]


Ostatnia wzmienka o mieczach grunwaldzkich pochodzi z konca XVIII wieku. Znajdowaly sie wówczas w kolekcji Izabeli Czartoryskiej w Puławach. Potem słuch zaginął, prawdopodobnie Rosjanie zrabowali.
[quote name='marcus72' timestamp='1358362649' post='721435']
A ja bym jeszcze zapytał gdzie są te dwa miecze co nam pod Grunwaldem dali.........
kto daje i zabiera...........

krzyżacy chyba też trochę się nachapali
[/quote]


Ostatnia wzmienka o mieczach grunwaldzkich pochodzi z konca XVIII wieku. Znajdowaly sie wówczas w kolekcji Izabeli Czartoryskiej w Puławach. Potem słuch zaginął, prawdopodobnie Rosjanie zrabowali. rozwiń
Avatar
xx / 16 stycznia 2013 o 21:47
(...)
Avatar
belfer / 16 stycznia 2013 o 20:39
(...)
Avatar
marcus72 / 16 stycznia 2013 o 19:57
A ja bym jeszcze zapytał gdzie są te dwa miecze co nam pod Grunwaldem dali.........
kto daje i zabiera...........

krzyżacy chyba też trochę się nachapali
Avatar
a / 16 stycznia 2013 o 19:16
Nie dostaniemy żadnych odszkodowań on Niemiec bo PRL się zrzekł. Trzeba podziękować komuchom za ten piękny gest. Ale niech oddają nasze dzieła sztuki! Obrazy, rękopisy, rzeźby itp. Rękopis "O obrotach ciał niebieskich" Kopernika jest wart grube miliony a leży sobie w Szwecji bo go ukradli.
Avatar
Mt / 16 stycznia 2013 o 19:07
Moża zamiast zajmować się tak odległą sprawą jak najazd szwecki może warto by najpierw powalczyć o odszkodowanie z Niemiec za II wojnę światową wtedy to dopiero było by zwrotów, nie potępiam bo inicjatywa ważna tylko może zacznijmy od tego co nie dawno a później idzmy w późniejsze czasy. Może wtedy i w polsce lepiej by się żyło jakbyśmy odzyskali miliardy złotych od niemiec.
Avatar
misiek / 16 stycznia 2013 o 19:04
(...)
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!