wtorek, 30 maja 2017 r.

Lublin

Poseł skarży się NSA

Dodano: 2 grudnia 2002, 21:31

Andrzej Mańka, poseł LPR, skierował do NSA sprawę zarzutów jakie postawiła mu Najwyższa Izba Kontroli. Według NIK Mańka, jako dyrektor oddziału PFRON w Lublinie udzielił niewłaściwego dofinansowania.

W ramach programu "Papirus” dał 233 tys. zł radomskiej firmie na wydanie kilku czasopism traktujących o problemach niepełnosprawnych.
Na temat kontroli oraz krążenia posła wokół sprawy Dziennik pisał wielokrotnie. - Nie zgadzam się z zarzutami NIK. To pomyłka,
która wynika ze złej interpretacji przepisów przez kontrolerów
- poseł przekonywał dziennikarzy na wczorajszej konferencji prasowej.
- Czy popełniłem nadużycie niech rozstrzygnie NSA, do którego skieruję dziś sprawę.
Według posła burza ze spółką
Radom Media z terenu radomskiego miała swój początek w donosie, który jeden z pracowników lubelskiego PFRON miał złożyć w Urzędzie Ochrony Państwa. - Donos dotyczył rzekomych nieprawidłowości w realizowanym przez nas "Papirusie” - mówił poseł.
- Został złożony w momencie, w którym UOP próbował pozyskać współpracowników mających złożyć obciążające mnie zeznania. Po tym donosie UOP podjął działania. Ich skutkiem była między innymi kontrola,
z którą do Lublina wkroczyła centrala PFRON z Warszawy. Nie postawiła nam żadnych zarzutów. To także na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w którą przekształcił się UOP, przeprowadziła swoją kontrolę NIK. (step)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!