Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2007 r.
15:20
Edytuj ten wpis

Poseł Wojtas zarejestrowany jako TW

0 53 A A

Z dokumentów służb bezpieczeństwa wynika, że poseł PSL Edward Wojtas, był zarejestrowany jako tajny współpracownik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do rejestracji doszło w 1987 roku. Wojtas pod pseudonimem "Marek” miał być użyty do rozpracowania prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany został w styczniu 1990 roku. Teczka personalna i pracy zostały wybrakowane w tym samym roku.

W latach 1999-2002 Edward Wojtas Edward Wojtas pełnił funkcję Członka Zarządu Województwa Lubelskiego. W latach 2005-2006 pełnił funkcję marszałka.
(rp)

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
migotka / 21 marca 2008 o 09:37
Marku pamiętaj o wyznaniu grzechów i refleksji. A może lepiej nie wydawać pieniędzy na adwokatów skoro jesteś niewinny? Koledzy tak z wdzięczności ulżą Ci na funkcji Prezesa już niedługo. A ostatnio paru ........... Cię pocałowało.
Avatar
kombatant / 28 lutego 2008 o 16:07
nickname napisał:
Wiedziałem, wiedziałem, ciekawe ile osób wystawił bezpiece a ile tw wprowadził do urzędu marszałkowskiego?
Zdrojek ty sprawdź gabinet ty tam masz gniazdo pluskiew!!!

Zdrojek z nimi świadomie współpracuje i jest otoczony a może i osaczony. Sam próbowałem do niego dotrzeć ale on woli jaklieś interesy podejrzane i ich niż nas którzy latami uwiliśmy im gniazdka.
Avatar
dystans / 28 lutego 2008 o 16:04
def napisał:
ale jaja ciekawe jaka frakcja teraz wygra w PSL bo biedaczysko wojtas to juz chyba stracony. I bardzo dobrze, może polityczni rabusie zostaną usunięci w cień czyli tam gdzie już dawno powinni się znaleźć. I pomyśleć żę taki człowiek rządził Lubelszczyzną. Może traz politycy PO przejrzą na oczy i zostawią w spokoju samorząd wojewóztwa


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym województwie. Mieli olbrzymi udział w wyborze jego ekscelencji na stołek. Swietnie z nim kolaborują dzieląc kasę zabytków pomiędzy siebie. Jeden układ niemundurowi i mundurowi. Arbuzy z wierzchu zieloni a w środku czerwoni.
Wymanipulowali wszystkich w województwie. Przerobili bez mydła posłankę z Puław z PIS. Zrobili nawet koalicję w zamian za utrzymanie stusqwo w województwie. Te marchewki są gorsze niż rak na ciele chorego. To są kanalie których nie można ruszyć z żadnej strony powsadzali wszędzie swoje macki. Takie typy jak Maty Landeka robią kanty na lewo i prawo i nikt ich nie ,może ruszyć chociaż dowody ich kantów widać na każdym kroku.
Landecka nie pozwoliła postawić pomnika Józefa Piłsudskliego na placu w Lublinie i stoi jako tymczasowy na folii. Nie związany na trwale z gruntem.
Ona ma miejsce tak wysokie w wolnej niby Polsce. Kto ich trzyma należy zapytać jeszcze o jednego pana wielebnego i jego przeszłość w IPN.
Jeszcze pamiętam spotkanie w seminarium kilkanaście lat temu w nocy o pierwszej władz duchownych kurii i władz wojewódzkich z panem Bogatinem. Ciekawe co omawiali i co uzgadniali? Myślę że większość domyśla się tajemnicy Poliszynela. A siła ich pochodzi z teczek którymi frymarczą.


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym wojewódz... rozwiń
Avatar
rewolwer i melonik / 22 lutego 2008 o 08:44
Tajny współpracownik Marek znowu daje znać o sobie zabierając głos w obronie naszej Gieni kochanej. Cóż za wspaniały adwokat z TW Marka. A jaki autorytet moralny. Nic tylko chodząca doskonałość, uczciwość. PSL=ZSL zawsze blisko ludzkich spraw.
Avatar
ciekawy / 8 lutego 2008 o 10:21
Napisali, pogadali, a sprawa i tak została upupiona i tyle... chyba, że ci co tak piszą i wiedzą to powiedzą.....
Avatar
gość / 22 stycznia 2008 o 15:01
Ździchu też nie jest lepszy,b. kierownik działu wiejskiego ZSMP
Avatar
Gość / 22 stycznia 2008 o 15:00
Ciekawy napisał:
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
Ciekawy / 19 stycznia 2008 o 14:04
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
ECD1CB / 17 grudnia 2007 o 19:01
IPN górą napisał:
a gdzie można zobaczyć szczegóły?
Avatar
ADELKA / 5 grudnia 2007 o 09:59
No i Alka znowu nie zrobi kariery u boku Edka. Najpierw jako sekretarz a teraz dyr. biura. Trzeba się będzie teraz nie wdzieczyć Edkowi tylko na starych kątach. A tak swoją drogą podobno dwa razy sie nie wchodzi do tej samej rzeki. A tu proszę szykuje sie 1, 2, 3 .....
Avatar
migotka / 21 marca 2008 o 09:37
Marku pamiętaj o wyznaniu grzechów i refleksji. A może lepiej nie wydawać pieniędzy na adwokatów skoro jesteś niewinny? Koledzy tak z wdzięczności ulżą Ci na funkcji Prezesa już niedługo. A ostatnio paru ........... Cię pocałowało.
Avatar
kombatant / 28 lutego 2008 o 16:07
nickname napisał:
Wiedziałem, wiedziałem, ciekawe ile osób wystawił bezpiece a ile tw wprowadził do urzędu marszałkowskiego?
Zdrojek ty sprawdź gabinet ty tam masz gniazdo pluskiew!!!

Zdrojek z nimi świadomie współpracuje i jest otoczony a może i osaczony. Sam próbowałem do niego dotrzeć ale on woli jaklieś interesy podejrzane i ich niż nas którzy latami uwiliśmy im gniazdka.
Avatar
dystans / 28 lutego 2008 o 16:04
def napisał:
ale jaja ciekawe jaka frakcja teraz wygra w PSL bo biedaczysko wojtas to juz chyba stracony. I bardzo dobrze, może polityczni rabusie zostaną usunięci w cień czyli tam gdzie już dawno powinni się znaleźć. I pomyśleć żę taki człowiek rządził Lubelszczyzną. Może traz politycy PO przejrzą na oczy i zostawią w spokoju samorząd wojewóztwa


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym województwie. Mieli olbrzymi udział w wyborze jego ekscelencji na stołek. Swietnie z nim kolaborują dzieląc kasę zabytków pomiędzy siebie. Jeden układ niemundurowi i mundurowi. Arbuzy z wierzchu zieloni a w środku czerwoni.
Wymanipulowali wszystkich w województwie. Przerobili bez mydła posłankę z Puław z PIS. Zrobili nawet koalicję w zamian za utrzymanie stusqwo w województwie. Te marchewki są gorsze niż rak na ciele chorego. To są kanalie których nie można ruszyć z żadnej strony powsadzali wszędzie swoje macki. Takie typy jak Maty Landeka robią kanty na lewo i prawo i nikt ich nie ,może ruszyć chociaż dowody ich kantów widać na każdym kroku.
Landecka nie pozwoliła postawić pomnika Józefa Piłsudskliego na placu w Lublinie i stoi jako tymczasowy na folii. Nie związany na trwale z gruntem.
Ona ma miejsce tak wysokie w wolnej niby Polsce. Kto ich trzyma należy zapytać jeszcze o jednego pana wielebnego i jego przeszłość w IPN.
Jeszcze pamiętam spotkanie w seminarium kilkanaście lat temu w nocy o pierwszej władz duchownych kurii i władz wojewódzkich z panem Bogatinem. Ciekawe co omawiali i co uzgadniali? Myślę że większość domyśla się tajemnicy Poliszynela. A siła ich pochodzi z teczek którymi frymarczą.


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym wojewódz... rozwiń
Avatar
rewolwer i melonik / 22 lutego 2008 o 08:44
Tajny współpracownik Marek znowu daje znać o sobie zabierając głos w obronie naszej Gieni kochanej. Cóż za wspaniały adwokat z TW Marka. A jaki autorytet moralny. Nic tylko chodząca doskonałość, uczciwość. PSL=ZSL zawsze blisko ludzkich spraw.
Avatar
ciekawy / 8 lutego 2008 o 10:21
Napisali, pogadali, a sprawa i tak została upupiona i tyle... chyba, że ci co tak piszą i wiedzą to powiedzą.....
Avatar
gość / 22 stycznia 2008 o 15:01
Ździchu też nie jest lepszy,b. kierownik działu wiejskiego ZSMP
Avatar
Gość / 22 stycznia 2008 o 15:00
Ciekawy napisał:
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
Ciekawy / 19 stycznia 2008 o 14:04
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
ECD1CB / 17 grudnia 2007 o 19:01
IPN górą napisał:
a gdzie można zobaczyć szczegóły?
Avatar
ADELKA / 5 grudnia 2007 o 09:59
No i Alka znowu nie zrobi kariery u boku Edka. Najpierw jako sekretarz a teraz dyr. biura. Trzeba się będzie teraz nie wdzieczyć Edkowi tylko na starych kątach. A tak swoją drogą podobno dwa razy sie nie wchodzi do tej samej rzeki. A tu proszę szykuje sie 1, 2, 3 .....
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 411 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!