środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Poślij im wolność

Dodano: 16 grudnia 2001, 20:28
Autor: (moul)

Od sobotniego do niedzielnego południa, działacze lubelskiej grupy Amnesty International napisali 481 protestów dotyczących 30 przypadków łamania praw człowieka. Na 15 grup w Polsce, które zgłosiły gotowość do maratonu, tylko warszawski oddział był lepszy – napisał 567 listów. W Pierwszym Ogólnopolskim Maratonie Pisania Listów „Poślij im wolność” napisano łącznie 2317 protestów.
– W akcji brali udział zarówno stali działacze grupy jak i nasi znajomi – mówi Piotr Choroś, koordynator lubelskiej grupy Amnesty International. – Nasz sukces, drugie miejsce w Polsce, nie wynika jedynie z szybkości pisania. Lubelska grupa jest bardzo specyficzna. W przeciwieństwie do innych grup w Polsce, w których działacze spotykają się jedynie podczas cotygodniowych zebrań, a my także poza Amnesty. Stały towarzyski kontakt zapewnia nam dobrą organizację i sprawny przebieg takich akcji.
Amnesty International na całym świecie organizuje podobne maratony już od kilku lat. Akcja polega na pisaniu listów-protestów dotyczących wykrytych przez organizację przypadków łamania praw człowieka. Listy z poszczególnych grup są zazwyczaj wysyłane do placówek dyplomatycznych krajów, w których odnotowano takie przypadki.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24