czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Pospieszyli się z wyprawką

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2002, 22:45
Autor: Ewa Dziadosz

Programem „Wyprawka szkolna” objęci zostali tylko pierwszoklasiści o określonych dochodach w rodzinie. Otrzymają komplet podręczników za 75 zł i tornister z przyborami za 90 zł. W gminie Ostrówek z pomocy skorzysta aż 33 z 49 pierwszoklasistów. Dziś pracownicy socjalni kupią im plecaki i przybory szkolne. Podobne zakupy robić będą pracownicy socjalni z gminy Ludwin – podręczniki od wczoraj czekają na uczniów.
Jeden z kompletów przypadł Małgosi Klimkiewicz z Dratowa. Ale jej mama kupiła książki w szkole już na początku wakacji.
– Pieniądze za książki dla Małgosi zostaną jednak zwrócone rodzinie – zapewnia Wanda Podczas, kierownik ośrodka pomocy społecznej. Problem jednak w tym, że będzie to jedynie 75 zł, a komplet dla Małgosi kosztował 145 zł. Jej mama przepłaciła więc niepotrzebnie 70 zł. A to dlatego że kupując książki nie wiedziała jeszcze, że będzie mogła liczyć na pomoc rządu.
Podobna sytuacja była w Szkole Podstawowej w Krzesimowie, gdzie czterem z 15 pierwszoklasistów przyznano pomoc. Szkoła z własnych funduszy zakupiła im książki już w czerwcu, po 132 zł za komplet. Gdyby wcześniej dotarła informacja o przekazywaniu kompletów z programu „Wyprawka szkolna” po 75 zł, nadwyżkę można by przeznaczyć na inne potrzeby uczniów.
Na żadną pomoc państwa nie mają co liczyć uczniowie klas starszych oraz o dochodach w rodzinie przekraczających limit. W takiej sytuacji są rodzice Dominiki i Edyty Kowalczykówien z Bogucina, które przyjechały wczoraj do Lublina na szkolne zakupy. Wyprawki dla obu uczennic kosztowały ok. 600 zł.
– Wiadomo, jakie są dochody w rolnictwie – mówią rodzice. – Jeśli państwo nie będzie interweniować, to zacznie szerzyć się analfabetyzm.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!