czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Stanisław Misztal, mimo że już od pół roku nie sprawuje mandatu, nadal rozsyła listy w kopertach z nadrukiem "Poseł na Sejm RP”. Według naszych informacji ostatnio wysyłał życzenia świąteczne.

Jak poinformowało nas Biuro Informacyjne Kancelarii Sejmu, do korespondencji za opłatą zryczałtowaną (koszt przesyłki pokrywa kancelaria), upoważnieni są wyłącznie posłowie sprawujący mandat. Firmowe koperty poseł powinien przeznaczyć wyłącznie na korespondencję związaną z pełnioną funkcją.
Kiedy zapytaliśmy pracowników tego biura, czy były poseł może korzystać z poselskich kopert, od razu zorientowano się, że chodzi o Stanisława Misztala, posła klubu AWS (później niezależnego) poprzedniej kadencji. Dowiedzieliśmy się także, że już kilka osób dzwoniło w tej sprawie. Każda z nich została powiadomiona, że posługiwanie się kancelaryjnymi kopertami, kiedy już nie sprawuje się mandatu, przeczy poselskiej etyce.
- Przecież to wprowadza ludzi w błąd - mówi pracownik biura. - Niektórzy nawet myślą, że pan Misztal nadal jest posłem i niestety rozczarowują się.
Według urzędnika, posłowie po zakończeniu sprawowania mandatu nie są rozliczani z pobranych kopert. Dlatego mogło dojść do takich sytuacji.
- Po zakończonej kadencji zostało mi trochę kopert z nadrukiem "Poseł na Sejm RP” - mówi S. Misztal. - Używałem ich, bo tak było taniej. Zapewniam jednak, że niebawem skończy się mój zapas.
Za chwilę dodał: - W zasadzie ostatnio koresponduję w zwyczajnych kopertach, a życzenia świąteczne dla przyjaciół, także dla redakcji, do poselskich kopert włożył chyba mój pracownik.
Andrzej Grembowicz, zastępca dyr. Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu, informuje, że wraz z nową kadencją Sejmu zmienia się też wzór kopert poselskich i poczta jest o tym informowana. - Nie powinni zatem stemplować starych i nieaktualnych kopert.
W zamojskim urzędzie pocztowym, którego pieczątka widniała na kopertach rozsyłanych przez byłego posła, poinformowano nas, że nic im nie wiadomo o nowych wzorach kopert. Dla poczty najważniejsze jest, by na kopercie był żółty pasek, nadruk "Poseł na Sejm RP” i "opłata zryczałtowana”.
- W przypadku posługiwania się kancelaryjnymi kopertami przez byłego posła raczej nie można mówić o wykroczeniu. Jest to raczej kwestia zachowania danej osoby i jego etyki - dodaję dyr. Grembowicz. Wynika z tego, ze za korespondencję Pana Misztala podatnicy już dawno zapłacili.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!