Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2010 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Posypały się kary za nieodśnieżone ulice

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 5 A A

Trzy firmy zostały ukarane przez miasto za nienależyte odśnieżanie ulic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych dostanie zapłatę pomniejszoną o 8,8 tys. złotych. O 7 tys. zł mniej dostanie Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, zaś największą karą, bo sięgającą aż 138 tys. złotych obciążone zostało MPO. Do tej ostatniej firmy magistrat miał najwięcej uwag.

– MPO ma pod opieką trzy rejony. I jak się w tych trzech rejonach popatrzyło na ulice, to nazbierało się sporo nieprawidłowości – mówi Beata Gita z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. – Najczęstsze przewinienie to niezachowanie standardów zimowego utrzymania dróg. Tam, gdzie ulica powinna być czarna nadal zalegał na niej śnieg – dodaje.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eM / 25 grudnia 2010 o 14:38
Ale oni sie nie martwia, odrobia sobie na fakturach, ktore wystawia po tej kilkudniowej odwilzy.
Wpisza sobie odsniezenie ulic, na ktorych nie ma juz sniegu z powodu takiej, a nie innej pogody, mimo ze nawet sie tam nie pojawili.
Avatar
PEK / 25 grudnia 2010 o 14:35
a może wrzodzie na czterech literach społeczeństwa najpierw się dowiesz, czy MPO miało w swoich obowiązkach zleconych przez urzędników odśnieżenie tych przejść zanim zaczniesz kłapać dziobem
Avatar
ASD / 25 grudnia 2010 o 12:10
TE KARY TO MPO MA GDZIEŚ - OD PONAD 2 TYGODNI ZGŁASZAM DO STRAŻY MIEJSKIEJ NIEODŚNIEŻONE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH NA UL.KROCHMALNEJ. TE DARMOZJADY NIC NIE ROBIĄ. MOŻE CZEKAJĄ NA TO, ŻE JAK KTOŚ ZGINIE, TO ZAROBIĄ MEDIALNĄ AKCJĘ JACY TO ONI POTRZEBNI. OSTATNIO ZGŁOSZENIE PRZYJĄŁ DYŻURNY SOBIESIAK A PATROL JAK ZWYKLE ODWOZIŁ DZIECI DO PRZEDSZKOLA I POJECHAŁ NA RUSKĄ POGONIĆ STARUSZKI, KTÓRE MAJĄ DO SPRZEDANIA KILKA JAJEK. JAK DŁUGO TE NIEROBY BĘDĄ MARNOTRAWIĆ NASZE PODATKI.
Avatar
1,2,3 / 25 grudnia 2010 o 10:44
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - WYDAJNIEJSZA FIRMA !!!! BO TO JUŻ ZACZYNA SIĘ ROBIC NUDNE.....GOTOWOŚC DO ZIMY W MAJU....PIENIĄDZE W LIPCU, A DWA DNI OPADÓW I MROZU.....I PARALIŻ CAŁKOWITY !!!!
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - W... rozwiń
Avatar
rysiek / 25 grudnia 2010 o 09:52
ciekawe dosyc duza rozpietosc od 7 do 138 w tych pierwszych 2 przedsiebiorstwach to ta kara podbna jak dla prezesow pkp
Avatar
eM / 25 grudnia 2010 o 14:38
Ale oni sie nie martwia, odrobia sobie na fakturach, ktore wystawia po tej kilkudniowej odwilzy.
Wpisza sobie odsniezenie ulic, na ktorych nie ma juz sniegu z powodu takiej, a nie innej pogody, mimo ze nawet sie tam nie pojawili.
Avatar
PEK / 25 grudnia 2010 o 14:35
a może wrzodzie na czterech literach społeczeństwa najpierw się dowiesz, czy MPO miało w swoich obowiązkach zleconych przez urzędników odśnieżenie tych przejść zanim zaczniesz kłapać dziobem
Avatar
ASD / 25 grudnia 2010 o 12:10
TE KARY TO MPO MA GDZIEŚ - OD PONAD 2 TYGODNI ZGŁASZAM DO STRAŻY MIEJSKIEJ NIEODŚNIEŻONE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH NA UL.KROCHMALNEJ. TE DARMOZJADY NIC NIE ROBIĄ. MOŻE CZEKAJĄ NA TO, ŻE JAK KTOŚ ZGINIE, TO ZAROBIĄ MEDIALNĄ AKCJĘ JACY TO ONI POTRZEBNI. OSTATNIO ZGŁOSZENIE PRZYJĄŁ DYŻURNY SOBIESIAK A PATROL JAK ZWYKLE ODWOZIŁ DZIECI DO PRZEDSZKOLA I POJECHAŁ NA RUSKĄ POGONIĆ STARUSZKI, KTÓRE MAJĄ DO SPRZEDANIA KILKA JAJEK. JAK DŁUGO TE NIEROBY BĘDĄ MARNOTRAWIĆ NASZE PODATKI.
Avatar
1,2,3 / 25 grudnia 2010 o 10:44
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - WYDAJNIEJSZA FIRMA !!!! BO TO JUŻ ZACZYNA SIĘ ROBIC NUDNE.....GOTOWOŚC DO ZIMY W MAJU....PIENIĄDZE W LIPCU, A DWA DNI OPADÓW I MROZU.....I PARALIŻ CAŁKOWITY !!!!
CO Z TEGO, ŻE NAŁOŻONO KARY.....A NIE WYEGZEKWOWANO POPRAWIENIA "BUBLA" W POSTACI ODŚNIEŻENIA ZANIEDBANYCH ULIC !!! EFEKT JUŻ JEST WIDOCZNY...LODOWE KOLEINY, STERTY NIESPRZĄTANEGO SNIEGU....ITD !!! A IDĄ NOWE OPADY SNIEGU, KTÓRE PRZYSYPIĄ "BUBEL" UKARANYCH SŁUŻB...I CO ??? NOWE KARY ???? PRZECIEŻ NIE WOLNO KARAĆ ZA TO SAMO PRZEWINIENIE DWA RAZY !!!! A MOŻE WOGÓLE NIE PŁACIĆ....TYM FIRMOM AŻ DO WIOSNY !!!!ZBANKRUTUJA ...TRUDNO, ALE NA ICH MIEJSCE MOŻE ZNAJDZIE SIĘ - W... rozwiń
Avatar
rysiek / 25 grudnia 2010 o 09:52
ciekawe dosyc duza rozpietosc od 7 do 138 w tych pierwszych 2 przedsiebiorstwach to ta kara podbna jak dla prezesow pkp
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 0

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 7 1

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 16 6

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 26 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 8 19

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 4 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 14 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.