Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2016 r.
8:53

Poszukiwana za podrobienie recepty na drogi lek zgłosiła się na policję. To 16-latka

Autor: Zdjęcie autora łm
167 38 A A

W piątek na komisariat zgłosiła się dziewczyna poszukiwana ws. podrobienia recepty na drogi lek onkologiczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Znana jest już nam tożsamość osoby, której wizerunek wczoraj opublikowaliśmy - potwierdza nadkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

16-latka przyszła na komisariat z mamą w piątek około godz. 19. Nie była przesłuchiwana. - Nie zostały z nią jeszcze wykonane czynności procesowe. Odbędą się one po nowym roku - dodaje nadkom. Laszczka-Rusek.

Według niepotwierdzonych informacji od naszych czytelników, 16-latka jest uczennicą jednego z lubelskich gimnazjów. 

Poszukiwania

Dziewczyna była poszukiwana za posłużenie się podrobioną receptą. Kupiła "na refundację" lek onkologiczny warty kilka tysięcy złotych, za kilkaset złotych. Do zdarzenia doszło we wrześniu. Wszystko nagrała kamera monitoringu zainstalowana w aptece. Wczoraj policja opublikowała zdjęcie poszukiwanej.

- Doprowadziła w ten sposób NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Podejrzana jest więc o oszustwo - mówił nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 10:09
+1
Czyli biedny może kraść?! Ot komusze myślenie...
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:40
+1
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarstwo na sprzedaż? Nie jest wykluczone, że na handel. A naprawdę chory go nie dostał, bo zabrakło w aptece...
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarst... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 09:57
+1
Nie bronię dziewczyny, ale być może nie miała świadomości, że to recepta podrobiona. Poza tym dziwne,  że od razu tego nie wykryto, łącznie z danymi osoby widniejącej na recepcie. Jeśli rzeczywiście dziewczyna zrobiła to nieświadomie, w dobrej wierze, to kto wynagrodzi jej " reklamę " w mediach, kto zdejmie odium oszustki, obroni przed linczem w szkole i środowisku? Pytam w kontekście tego, co tu czytam, w kontekście pomyj i świństw wylewanych za aprobatą redakcji DW i przy jej cichym przyzwoleniu na chamstwo i podłość.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 09:34
+1
No i po co tu piszesz, że dobrze ciągnie. Jeżeli zrobiła Ci dobrze, to nie musisz jej robić reklamy. Było zostawić to dla Siebie.
Avatar
jj / 31 grudnia 2016 o 09:16
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zostawcie dziewczynę w spokoju !
Dlaczego zostawić ją w spokoju? Kara musi być, brak kary spowoduję u niej poczycie bezkarności, będzie dalej to robiła bo przecież za pierwszym razem się udało i rodzice zawsze tyłek uratują.....
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 14:43
16-latka?! Dawałam jej dwa razy więcej... Biedactwo!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 00:12
Jezeli zrobila to aby ratowac zycie blskiej osobie to trzeba jej to wybaczyc ,zrobila z biedy bo nie wszystkich stac na drogie lekarstwa ,
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:41
NFZ nikorzystnie rozporzadza mieniem bez tej recepty
Avatar
jola / 31 grudnia 2016 o 20:33
też jak jestem starą babą bym ukradła jeżeli bym miała ratować bardzo bliską mi osobę, bo wiem, że na państwo nie mam co liczyć, bo rząd daje za darmo ale próżniakom 500+, jeżeli ona to robiła po to aby ratować bliską osobę to szkoda dziewczyny
Avatar
spadaj / 31 grudnia 2016 o 19:45
obywatel napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
16 letnie dzieci żądają, żeby traktować je jak dorosłych. Nie ma więc wytłumaczenia, że za młoda była. Oszustwo jest oszustwem i nia ma co nazywać tego "inną" uczciwością. Dokładnie tak samo, jak grzebanie w cudzych torebkach i szafkach.
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną!
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie.
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie. rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 14:43
16-latka?! Dawałam jej dwa razy więcej... Biedactwo!
Avatar
ola / 1 stycznia 2017 o 11:18
-1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czyli biedny może kraść?! Ot komusze myślenie...
a to po wuj dają młodym zdrowym jak wuj rodzicom za pieprzenie się 500+ a nie na leczenie ludziom chorym ludziom, leki winny być w cięższych przypadkach za darmo. Do tego bogaci też "kradną" i jest dobrze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 10:09
+1
Czyli biedny może kraść?! Ot komusze myślenie...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 00:12
Jezeli zrobila to aby ratowac zycie blskiej osobie to trzeba jej to wybaczyc ,zrobila z biedy bo nie wszystkich stac na drogie lekarstwa ,
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:41
NFZ nikorzystnie rozporzadza mieniem bez tej recepty
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:40
+1
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarstwo na sprzedaż? Nie jest wykluczone, że na handel. A naprawdę chory go nie dostał, bo zabrakło w aptece...
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarst... rozwiń
Avatar
jola / 31 grudnia 2016 o 20:33
też jak jestem starą babą bym ukradła jeżeli bym miała ratować bardzo bliską mi osobę, bo wiem, że na państwo nie mam co liczyć, bo rząd daje za darmo ale próżniakom 500+, jeżeli ona to robiła po to aby ratować bliską osobę to szkoda dziewczyny
Avatar
spadaj / 31 grudnia 2016 o 19:45
obywatel napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
16 letnie dzieci żądają, żeby traktować je jak dorosłych. Nie ma więc wytłumaczenia, że za młoda była. Oszustwo jest oszustwem i nia ma co nazywać tego "inną" uczciwością. Dokładnie tak samo, jak grzebanie w cudzych torebkach i szafkach.
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną!
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie.
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie. rozwiń
Avatar
obywatel / 31 grudnia 2016 o 18:23
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
16 letnie dzieci żądają, żeby traktować je jak dorosłych. Nie ma więc wytłumaczenia, że za młoda była. Oszustwo jest oszustwem i nia ma co nazywać tego "inną" uczciwością. Dokładnie tak samo, jak grzebanie w cudzych torebkach i szafkach.
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną! 
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną!  rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 18:12
Wygłup małolaty. Jak Grube Ryby - firmy z dziećmi VIPów okradają POprzez lipne umowy szarych ludzi to nasi RPO nijaki Bonda piszer, że Une nie zajmuje się ( Rzecznik Praw Obywateli ????) bo to umowa obywatel - firma lipna. A czy sprawdzenie lipnej umowy nie należy do RPO, żeby takie padliny nie nabierały szaraków.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 3

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 24 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 45 17

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę