Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2017 r.
16:13

Potrącił studentkę, która wbiegła na pasy. 21-latka zmarła. Jest wyrok dla kierowcy

Autor: Zdjęcie autora jsz
12 50 A A

Rok więzienia w zawieszeniu i 100 tys. zł na rzecz bliskich ofiary. Taki wyrok wymierzył sąd kierowcy z Lublina, który potrącił studentkę, wbiegającą na przejście dla pieszych. Dziewczyna zginęła na miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Proces Arkadiusza C. zakończył się w środę w Sądzie Rejonowym Lublin – Zachód. 36-letni radca prawny odpowiadał za śmiertelne w skutkach potrącenie pieszej.

Do wypadku doszło w styczniu 2014 r. Było już po zmroku, kiedy Aleksandra Z. wyszła pobiegać. W ciemnym stroju i ze słuchawkami na uszach wbiegła na przejście przy ul. Zana w Lublinie, tuż obok centrum handlowego Leclerc. Lewym pasem, w stronę ul. Filaretów, jechał Arkadiusz C. Potrącił przebiegającą dziewczynę. Siła uderzenia była tak duża, że Aleksandrę odrzuciło na ponad 20 metrów.

– Wydawało mi się, że to dziecko. Leżała skulona, nie ruszała się. Wokół głowy była kałuża krwi – tak chwile po wypadku zapamiętała kobieta, zeznająca w późniejszym procesie. – Jakiś mężczyzna krzyczał: Wyskoczyła mi! Nie zauważyłem! – relacjonowała przed sądem.

Aleksandra Z. zmarła na miejscu wypadku. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Przyznał później, że zbliżając się do przejścia nie zdjął nogi z gazu. Zapewniał też, że nie widział 21-latki. Biegli ocenili, że bezpośrednia przyczyną wypadku było zachowanie studentki, która wbiegła wprost pod nadjeżdżające auto. Śledztwo umorzono, ale rodzina zmarłej złożyła skuteczne zażalenie.

Nowy zespół biegłych uznał, że Arkadiusz C. również przyczynił się do tragedii. Jechał prędkością nieco ponad 60 km/h, a więc powyżej dozwolonej normy. Nie zachował też szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych. Powinien spodziewać się, że na pasach będą ludzie. Zwłaszcza w pobliżu centrum handlowego. Arkadiusz C. zignorował jednak te okoliczności. Zdaniem specjalistów, wypadek był nieunikniony, ale mniejsza prędkość volkswagena dałaby pieszej szansę na przeżycie.

Arkadiuszowi C. groziło nawet 8 lat więzienia. W środę sąd skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Ukarał go również dwuletnim zakazem prowadzenia pojazdów. Do tego należy doliczyć 3 tys. zł grzywny oraz 100 tys. zł nawiązki dla rodziców ofiary. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 12:58
dziewczyna popełnilą samobójstwo a gość będzie bulił rodzince... to on powinien dostać odszkodowanie za stres i uszkodzenie auta
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 13:01
Radca prawny ..i dlatego wiadomo że przy prędkości 60km/h wbiegającą odrzuca na 20 m??? - no brawo biegli....
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 12:57
Pewnie byl z PO dlatego po calosci dostal gdyby byl z PISU sprawę by umorzyli
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 11:53
tak na powaznie, to nie byla wina tego kierowcy, zostal ukarany nieslusznie, to bylo wtargniecie do tego do biegania wieczorami zaklada sie jaskrawe stroje , wtedy by moze ja zobaczyl wczesniej, facet nie jest winny, a rodzinka chce wyludzic pieniadze. Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 10:59
Jeśli pan radca "nie widział" ofiary to skąd wiadomo, że wbiegła pod koła?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 10:36
EDUKOWAĆ, EDUKOWAĆ jeszcze raz EDUKOWAĆ, piesi pamiętajcie że ni chroni was blacha
Avatar
kokos / 8 czerwca 2017 o 08:05
undefined napisał:
Jest jeden wniosek z tego zdarzenia. Nie wolno ufac nikomu, a szczególnie pieszemu. Bo nawet jeśli wbiegnie pdo samochó Ty za kierownica jesteś mordercą bo ograniczenie jest do 50, a 60 to juz przekroczenie godne przestepstwa. Toż do cholery wyobraźmy sobie Lublin i wszyscy jada 40 czy to cos zmieni jak pieszy wlezie pod samochód? Nic bo i tak można zabić, wiec dla dobra piszych jeździć prędkością rowera. Ja uważam, że mimo wszystko kara powinna być 50 na 50 bo skoro wbiegłą centralnie pdo samochod to co on miał zrobić?? Ale przeciez kogo to obchodzi pieszy ważniejszy od Jezusa i pieszy zawsze bedzie myslal, że samochó stanie w miejscu na pstryk. Żal dziewczyny, ale kierowca byl bez wyjscia.
 Niestety większość tu kłapiących na kierowcę bardzo łatwo może wpaść w sidła zebry. Łatwo gadać, ale nawet jadąc 40km/h jakas starsza kobieta może wam wejść z krawędzi przejścia.... wtedy WY WINNI. Zobaczcie sobie na YT filmik pt "weszła pod TIRA" - tak chodzą ludzie - bez pomyślunku. A potem kierowca winny. Niestety, ale wielu pieszych jak widzi ZEBRĘ to już niczego innego nie zauważa, tylko jedynie drugą stronę jezdni. A że coś jedzie - niech tamci uważają, a co!
 Niestety większość tu kłapiących na kierowcę bardzo łatwo może wpaść w sidła zebry. Łatwo gadać, ale nawet jadąc 40km/h jakas starsza kobieta może wam wejść z krawędzi przejścia.... wtedy WY WINNI. Zobaczcie sobie na YT filmik pt "weszła pod TIRA" - tak chodzą ludzie - bez pomyślunku. A potem kierowca winny. Niestety, ale wielu pieszych jak widzi ZEBRĘ to już niczego innego nie zauważa, tylko jedynie drugą stronę jezdni. A że coś jedzie - niech tamci uważają, a co! rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 08:00
Kuźwa, i tak to jest. Wybiegnie ci człowiek na pasy (bez pomyślunku, bez zastanowienia) i skazuje siebie na śmierć a kierowcę (Bogu ducha winnego) na karę. Było ciemno - wbiegła. Każdy mógł jechać tym autem. Wniosek - przejścia to "koniki" drogowe. Uważajcie albo możecie potem bulić do końca życia....
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 23:39
podjęliśmy jednak decyzję o wznowieniu zawieszonego śledztwa. dlaczego? ponieważ w lutym wpłynęła do nas opinia z instytutu badania wypadków drogowych - mówi katarzyna czekaj, z-ca szefa prokuratury rejonowej lublin-południe. co zawarto w przesłanej do prokuratury opinii? - wynika z niej, że kierowca jednak przyczynił się do spowodowania wypadku. zdaniem biegłych, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca miał jechać ponad 63 km/h - wyjaśnia czekaj. - umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przez co nieumyślnie doprowadził do spowodowania wypadku - dodaje. Śledczy uważają, że gdyby kierowca poruszał się po ul. zana z wymaganą prędkością, do wypadku i tak by doszło, jednak studentka odniosłaby lżejsze obrażenia i miałaby szansę przeżycia. czytaj więcej: *********.pl/aktualnosci/art/9406326,22latka-zginela-na-ul-zana-radca-prawny-bedzie-z-zarzutami,id,t.html
podjęliśmy jednak decyzję o wznowieniu zawieszonego śledztwa. dlaczego? ponieważ w lutym wpłynęła do nas opinia z instytutu badania wypadków drogowych - mówi katarzyna czekaj, z-ca szefa prokuratury rejonowej lublin-południe. co zawarto w przesłanej do prokuratury opinii? - wynika z niej, że kierowca jednak przyczynił się do spowodowania wypadku. zdaniem biegłych, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca miał jechać ponad 63 km/h - wyjaśnia czekaj. - umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, p... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 23:35
TO ZABÓJCA ZABIŁ I TO MU ZOSTANIE DO KOŃCA JEGO MARNYCH DNI
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 12:58
dziewczyna popełnilą samobójstwo a gość będzie bulił rodzince... to on powinien dostać odszkodowanie za stres i uszkodzenie auta
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 13:01
Radca prawny ..i dlatego wiadomo że przy prędkości 60km/h wbiegającą odrzuca na 20 m??? - no brawo biegli....
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 12:57
Pewnie byl z PO dlatego po calosci dostal gdyby byl z PISU sprawę by umorzyli
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 11:53
tak na powaznie, to nie byla wina tego kierowcy, zostal ukarany nieslusznie, to bylo wtargniecie do tego do biegania wieczorami zaklada sie jaskrawe stroje , wtedy by moze ja zobaczyl wczesniej, facet nie jest winny, a rodzinka chce wyludzic pieniadze. Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 10:59
Jeśli pan radca "nie widział" ofiary to skąd wiadomo, że wbiegła pod koła?
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 10:36
EDUKOWAĆ, EDUKOWAĆ jeszcze raz EDUKOWAĆ, piesi pamiętajcie że ni chroni was blacha
Avatar
kokos / 8 czerwca 2017 o 08:05
undefined napisał:
Jest jeden wniosek z tego zdarzenia. Nie wolno ufac nikomu, a szczególnie pieszemu. Bo nawet jeśli wbiegnie pdo samochó Ty za kierownica jesteś mordercą bo ograniczenie jest do 50, a 60 to juz przekroczenie godne przestepstwa. Toż do cholery wyobraźmy sobie Lublin i wszyscy jada 40 czy to cos zmieni jak pieszy wlezie pod samochód? Nic bo i tak można zabić, wiec dla dobra piszych jeździć prędkością rowera. Ja uważam, że mimo wszystko kara powinna być 50 na 50 bo skoro wbiegłą centralnie pdo samochod to co on miał zrobić?? Ale przeciez kogo to obchodzi pieszy ważniejszy od Jezusa i pieszy zawsze bedzie myslal, że samochó stanie w miejscu na pstryk. Żal dziewczyny, ale kierowca byl bez wyjscia.
 Niestety większość tu kłapiących na kierowcę bardzo łatwo może wpaść w sidła zebry. Łatwo gadać, ale nawet jadąc 40km/h jakas starsza kobieta może wam wejść z krawędzi przejścia.... wtedy WY WINNI. Zobaczcie sobie na YT filmik pt "weszła pod TIRA" - tak chodzą ludzie - bez pomyślunku. A potem kierowca winny. Niestety, ale wielu pieszych jak widzi ZEBRĘ to już niczego innego nie zauważa, tylko jedynie drugą stronę jezdni. A że coś jedzie - niech tamci uważają, a co!
 Niestety większość tu kłapiących na kierowcę bardzo łatwo może wpaść w sidła zebry. Łatwo gadać, ale nawet jadąc 40km/h jakas starsza kobieta może wam wejść z krawędzi przejścia.... wtedy WY WINNI. Zobaczcie sobie na YT filmik pt "weszła pod TIRA" - tak chodzą ludzie - bez pomyślunku. A potem kierowca winny. Niestety, ale wielu pieszych jak widzi ZEBRĘ to już niczego innego nie zauważa, tylko jedynie drugą stronę jezdni. A że coś jedzie - niech tamci uważają, a co! rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2017 o 08:00
Kuźwa, i tak to jest. Wybiegnie ci człowiek na pasy (bez pomyślunku, bez zastanowienia) i skazuje siebie na śmierć a kierowcę (Bogu ducha winnego) na karę. Było ciemno - wbiegła. Każdy mógł jechać tym autem. Wniosek - przejścia to "koniki" drogowe. Uważajcie albo możecie potem bulić do końca życia....
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 23:39
podjęliśmy jednak decyzję o wznowieniu zawieszonego śledztwa. dlaczego? ponieważ w lutym wpłynęła do nas opinia z instytutu badania wypadków drogowych - mówi katarzyna czekaj, z-ca szefa prokuratury rejonowej lublin-południe. co zawarto w przesłanej do prokuratury opinii? - wynika z niej, że kierowca jednak przyczynił się do spowodowania wypadku. zdaniem biegłych, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca miał jechać ponad 63 km/h - wyjaśnia czekaj. - umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przez co nieumyślnie doprowadził do spowodowania wypadku - dodaje. Śledczy uważają, że gdyby kierowca poruszał się po ul. zana z wymaganą prędkością, do wypadku i tak by doszło, jednak studentka odniosłaby lżejsze obrażenia i miałaby szansę przeżycia. czytaj więcej: *********.pl/aktualnosci/art/9406326,22latka-zginela-na-ul-zana-radca-prawny-bedzie-z-zarzutami,id,t.html
podjęliśmy jednak decyzję o wznowieniu zawieszonego śledztwa. dlaczego? ponieważ w lutym wpłynęła do nas opinia z instytutu badania wypadków drogowych - mówi katarzyna czekaj, z-ca szefa prokuratury rejonowej lublin-południe. co zawarto w przesłanej do prokuratury opinii? - wynika z niej, że kierowca jednak przyczynił się do spowodowania wypadku. zdaniem biegłych, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca miał jechać ponad 63 km/h - wyjaśnia czekaj. - umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, p... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2017 o 23:35
TO ZABÓJCA ZABIŁ I TO MU ZOSTANIE DO KOŃCA JEGO MARNYCH DNI
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 2 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 2 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 20 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 79 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 8 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!