niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Potrzeba 700 podpisów by urzędnicy zajęli się projektem mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2010, 19:41

700 osób będzie potrzeba, by zainicjować konsultacje z mieszkańcami na ważny temat. Wcześniej Ratusz wymagał tysiąca podpisów. – To jednak nadal za dużo – twierdzą społecznicy.

Projekt uchwały dotyczący konsultacji z mieszkańcami Lublina urzędnicy zaprezentowali na początku września. Według wstępnych założeń, konsultacje można było wszcząć po otrzymaniu tysiąca podpisów popierających dany pomysł przepytania lublinian.

Projekt spotkał się z krytyką zarówno społeczników, jak i organizacji pozarządowych. Teraz Ratusz zmniejszył wymaganą liczbę do 700 podpisów. Nie trzeba też dodawać do podpisów numerów PESEL, co wcześniej było obligatoryjne.

Te uproszczenia nie zadowalają społeczników. – 700 to o wiele za dużo. Ja wnioskowałam o wprowadzenie zapisu o 500 mieszkańcach, a ideałem byłoby gdyby wystarczył podpis 300 lublinian – ocenia Jadwiga Mach z rady dzielnicy Sławin. – To jest tak, że Ratusz mówi: dajemy wam prawo, jednak jest ono bardzo trudne do zrealizowania – dodaje.

– Kiedy przygotowywaliśmy projekt uchwały w tej sprawie, mówiło się o 300 osobach – zauważa Piotr Choroś ze Stowarzyszenia Homo Faber. – 700 podpisów nie będzie możliwe do zebrania.

Poza tym, wniosek o przeprowadzenie konsultacji będzie mogło złożyć trzech radnych albo np. rada dzielnicy.

Ratusz czeka na opinie mieszkańców w sprawie projektu uchwały dotyczącej konsultacji jeszcze do poniedziałku (4 października).

Można je przekazywać do Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin (plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin) oraz elektronicznie (zdzislaw.niedbala@lublin.eu). Dodatkowych informacji w tej sprawie udziela Zdzisław Niedbała (tel. 81 466 1952 lub 603 867 457).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KrzysztofJakubowski
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KrzysztofJakubowski
KrzysztofJakubowski (30 września 2010 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łódź ma prawie dwa i pół razy tyle mieszkańców co Lublin, a wystarczy tam zebrać 1000 podpisów pod wnioskiem o zwołanie konsultacji społecznych. Przy zastosowaniu takiej proporcji w naszym mieście, powinno się określić tę liczbę na 400 podpisów. Czy władze Lublina obawiają się aktywności mieszkańców?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!