poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Potrzebny nowy grafolog

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2006, 22:08

Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił wczoraj wyrok skazujący Konrada Rękasa, radnego sejmiku. Chciał tego nie tylko jego obrońca ale i prokurator. Okazało się, że sprawa radnego była źle poprowadzona od samego początku. Dlatego będzie sądzony jeszcze raz.

W kwietniu radny został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Sąd Rejonowy w Lublinie uznał go za winnego sfalszowania przed dziesięciu laty kilku podpisów. W 1996 roku Rękas zakładał Chrześcijańskie Towarzystwo Obywatelskie „Legia Akademicka” im. Aleksandra margrabiego Wielopolskiego. Złożył w sądzie listę założycieli i skład władz stowarzyszenia z podpisami członków. W 2003 roku Urząd Miasta Lublina zwrócił się do nich o aktualne informacje o stowarzyszeniu. Niektórzy oświadczyli, że nic o nim nie wiedzą, a ich podpisy zostały sfałszowane. Sprawa trafiła do prokuratury, która zleciła porównanie podpisów grafologowi. Biegły potwierdził, że podpisy fałszował Rękas. Na tej podstawie radny został oskarżony, a potem skazany.
Od wyroku odwołał się jego adwokat. – Nowa opinia biegłego uwolni oskarżonego od odpowiedzialności – argumentował wczoraj w sądzie. Według niego, dotychczasowa opinia jest niewiarygodna. Niespodziewanie skrytykował ją też prokurator. Rację przyznał im sąd. – Opinia nie spełniała wymogów – ocenił sędzia Artur Ozimek. – Biegły powinien porównać
z podpisami na dokumencie stowarzyszenia nie tylko pismo oskarżonego, ale i podpisy osób, których ewentualne fałszerstwo dotyczy.
(er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!