piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Powiatowe dożynki w Abramowie

Dodano: 6 września 2001, 18:45
Autor: (kk)

Kulminacyjnym punktem lubartowskich dożynek powiatowych, które
w najbliższą niedzielę zorganizowane zostaną
w Abramowie, będzie... oficjalne otwarcie dobudowanej części szkoły, nowej siedziby miejscowego Gimnazjum, gdzie obecnie w 9 oddziałach uczy się
205 uczniów.

Rozbudowę szkoły
w Abramowie rozpoczęto pod koniec 1999 r. Całe zadanie kosztowało prawie 489 tys. zł. Połowa tych pieniędzy pochodziła z lubelskiego Kuratorium Oświaty.
Niedzielna uroczystość rozpocznie się o godz. 10 mszą św. polową na placu parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy święta plonów
w dożynkowym korowodzie przejdą na szkolne boisko, które będzie miejscem podsumowania minionych żniw. Tu też starościna dożynek Dorota Ostrowska i starosta Krzysztof Mróz przekażą tradycyjnie bochenek chleba upieczonego z tegorocznej mąki gospodarzom Święta Plonów Marianowi Starownikowi, staroście lubartowskiemu i Janowi Zaworskiemu, wójtowi Abramowa.

Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najładniejszy wieniec i najbardziej dorodne płody rolne. Odbędą się występy zespołów artystycznych. Rozegrane zostaną finały powiatowych rozgrywek piłkarskich z udziałem drużyn LZS i wyścig kolarski.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24