Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2017 r.
14:10

Powiększony Orfeusz? Wieżowiec przy Olimpie? Przedsiębiorcy chcą zmiany planu zagospodarowania

Autor: Zdjęcie autora drs
54 18 A A

Do końca stycznia Ratusz ma zbierać wnioski dotyczące nowego przeznaczenia 13 wybranych obszarów w północnej części Lublina. Mowa o gruntach, nad których przyszłością od nowa zastanawiają się miejscy urbaniści pracujący nad zmianą planu zagospodarowania tych terenów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zmianę planu proszą właściciele tych nieruchomości, bo obowiązujący dokument nie pozwala im zrealizować inwestycji, które widzieliby tu najchętniej. I tak właściciele Orfeusza wnioskowali o zmiany umożliwiające jego rozbudowę.

Tuż obok, na zachwaszczonym terenie inna spółka chciałaby budować bloki mieszkalne, tymczasem obecny plan mówi, że jest to teren usług komercyjnych. Natomiast w pobliżu Olimpu właściciel tejże galerii chciałby zbudować 55-metrowy wieżowiec.

Planiści zajmą się również budynkami osiedlowych wymiennikowni cieplnych, które nie są już w pełni wykorzystywane przez LPEC. Miejska spółka ciepłownicza zabiega o to, by część powierzchni w budynkach można było wykorzystać np. na sklepy. Chodzi m.in. o wymiennikownie przy Lipińskiego, Oratoryjnej, Skołuby czy Braci Wieniawskich.

Wnioski do planu zagospodarowania przyjmuje wyłącznie pisemnie Wydział Planowania Urzędu Miasta mieszczący się przy Wieniawskiej 14. 

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 19:35
Nie mozna wybudowac wiezowców przy Orfeuszu. Taka wysoka zabudowa w tym miejscu spowoduje problem z wietrzeniem nie tylko tego miejsca ale też okolicznych osiedli
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 16:55
wysokosciowiec mial miec pierwotnie 70m zobaczcie sobie wiezowiec transhurt A 55 m to nie jest wiezowiec ! redaktorkÓ
Avatar
lbn / 16 stycznia 2017 o 16:13
55 m wieżowiec hahahhaha
Avatar
bela / 15 stycznia 2017 o 08:46
Do Warszawy przeprowadzają sie nieudacznicy którzy nie potrafią w Lublinie zarobić dobrych pieniędzy ...:)
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 19:07
Tak, posnuj dalej bajeczki o jakości warszawskiej deweloperki. www .wykop.pl/link/1011063/takie-mieszkania-ludzie-kupili-od-jw-construction-za-setki-tysiecy/ Miłego pobytu w "nieupadłej" zakorkowanej, hałaśliwej pełnej chamstwa nazjeżdżanego z całego kraju Warszawie. Nie tęsknimy. :)))
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 18:08
Niby budują bloki, wieżowce, a mieszkańców coraz mniej.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 17:42
Po przeprowadzeniu się do Warszawy z upadłego Lublina kupiłem nowe mieszkanie na Pradze. Miałem okazję porównać jakość nowych mieszkań z Lublinem, gdyż równocześnie w oklicach Gęsiej kupiła moja córka mojego stryja. Jest przepaść pomiędzy jakością zwykłych mieszkań w Warszawie (Praga nie jest przecież ekskluzywną dzielnicą)a Lublinem. Tak dziadowskich okien i drzwi wejściowych jak w Lublinie to w Warszawie żaden deweloper by nie zamontowal. Tak krzywych ścian i przemrożonych tynków jak w Lublinie to w Warszawie nie widzieli od upadku komunizmu.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 17:02
Ha ha Ha... Uśmiałem się zdrowo. :D Te ogromne firmy deweloperskie co to "poprawią jakość" budowania w Lublinie to które konkretnie? JW Construction? Murapol? Robyg? A wystarczy wpisać nazwy tych firm w google i poczytać opinie mieszkańców tych bloków zamiast opowiadać bajki.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 16:19
Trzeba się bardzo spieszyć! Bo później wszyscy będą równo traktowani przy rozpatrywaniu takich wniosków! Pojawią się ogromne firmy dewloperskie z Polski, które obecnie omijają Lublin szerokim łukiem. Będzie normalna konkurencja na rynku. Poprawi się jakość budynków i spadną absurdalnie wysokie jak na Lublin ceny.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:31
Lublinowi, przydałoby się więcej zwartej zieleni, a nie tylko zieleń śródosiedlowa, i to i tak najczęściej tylko na wizualizacjach, bo zamieniona na parkingi.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 19:35
Nie mozna wybudowac wiezowców przy Orfeuszu. Taka wysoka zabudowa w tym miejscu spowoduje problem z wietrzeniem nie tylko tego miejsca ale też okolicznych osiedli
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 16:55
wysokosciowiec mial miec pierwotnie 70m zobaczcie sobie wiezowiec transhurt A 55 m to nie jest wiezowiec ! redaktorkÓ
Avatar
lbn / 16 stycznia 2017 o 16:13
55 m wieżowiec hahahhaha
Avatar
bela / 15 stycznia 2017 o 08:46
Do Warszawy przeprowadzają sie nieudacznicy którzy nie potrafią w Lublinie zarobić dobrych pieniędzy ...:)
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 19:07
Tak, posnuj dalej bajeczki o jakości warszawskiej deweloperki. www .wykop.pl/link/1011063/takie-mieszkania-ludzie-kupili-od-jw-construction-za-setki-tysiecy/ Miłego pobytu w "nieupadłej" zakorkowanej, hałaśliwej pełnej chamstwa nazjeżdżanego z całego kraju Warszawie. Nie tęsknimy. :)))
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 18:08
Niby budują bloki, wieżowce, a mieszkańców coraz mniej.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 17:42
Po przeprowadzeniu się do Warszawy z upadłego Lublina kupiłem nowe mieszkanie na Pradze. Miałem okazję porównać jakość nowych mieszkań z Lublinem, gdyż równocześnie w oklicach Gęsiej kupiła moja córka mojego stryja. Jest przepaść pomiędzy jakością zwykłych mieszkań w Warszawie (Praga nie jest przecież ekskluzywną dzielnicą)a Lublinem. Tak dziadowskich okien i drzwi wejściowych jak w Lublinie to w Warszawie żaden deweloper by nie zamontowal. Tak krzywych ścian i przemrożonych tynków jak w Lublinie to w Warszawie nie widzieli od upadku komunizmu.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 17:02
Ha ha Ha... Uśmiałem się zdrowo. :D Te ogromne firmy deweloperskie co to "poprawią jakość" budowania w Lublinie to które konkretnie? JW Construction? Murapol? Robyg? A wystarczy wpisać nazwy tych firm w google i poczytać opinie mieszkańców tych bloków zamiast opowiadać bajki.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 16:19
Trzeba się bardzo spieszyć! Bo później wszyscy będą równo traktowani przy rozpatrywaniu takich wniosków! Pojawią się ogromne firmy dewloperskie z Polski, które obecnie omijają Lublin szerokim łukiem. Będzie normalna konkurencja na rynku. Poprawi się jakość budynków i spadną absurdalnie wysokie jak na Lublin ceny.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 15:31
Lublinowi, przydałoby się więcej zwartej zieleni, a nie tylko zieleń śródosiedlowa, i to i tak najczęściej tylko na wizualizacjach, bo zamieniona na parkingi.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 5

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 17 16

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.