Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lipca 2008 r.
20:58
Edytuj ten wpis

Powiesił zdjęcie zastępcy prezydenta z napisem "Tu można pluć"

0 8 A A

Pod domem zastępcy prezydenta Lublina Stanisława Fica ktoś zaparkował samochód z napisem obrażającym urzędnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja zatrzymała w tej sprawie 25-letniego mężczyznę.

Do incydentu doszło dziś na ul. Hiacyntowej. Na szybie hondy, która stanęła pod domem zastępcy prezydenta było umieszczone zdjęcie Stanisława Fica z napisem "Tu można pluć”. Policja otrzymała zgłoszenie od żony prezydenta.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. - To 25-letni mieszkaniec Lublina. Został on już przesłuchany w komendzie policji - mówi Witold Laskowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

- Prezydent nie jest od podejrzewania kto mógł to zrobić. Od wyjaśnienia tej sprawy są odpowiednie służby mówi rzecznik prasowy Ratusza Iwona Blajerska.

Sprawa będzie miała ciąg dalszy. W poniedziałek zostanie przekazana do prokuratury.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rodzina zatrzymanego mężczyzny była skonfliktowana z prezydentem, a powodem waśni były sprawy zagospodarowania sąsiednich terenów.

Tajemnicą poliszynela jest spór właścicieli pobliskiego zakładu produkcyjno-naprawczego wózków widłowych z prezydentem Ficem. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego uciążliwość zakładu nie może wykraczać poza granice działki, tymczasem po okolicznych uliczkach często jeździły wózki i ciężarówki dowożące sprzęt do naprawy.

W lutym 2007 r. do Urzędu Miasta wpłynęło pismo od właściciela zakładu, na którym była data: kwiecień 2006 r. Zawierało ono oświadczenie mieszkańców, którym warsztat nie przeszkadza, a pod oświadczeniem widniało około 30 podpisów. Ale równocześnie segregatory w Ratuszu puchły od skarg na pędzące po uliczkach wózki widłowe z rozłożonymi podnośnikami.

Właściciele zakładu ostro protestowali, gdy Urząd Miasta na wszystkich drogach prowadzących do ul. Hiacyntowej postawił znaki zakazu wjazdu ciężkich pojazdów.

Konflikt jest zaciekły. Sąsiad Fica wystawił kiedyś na swej posesji ogrodowe krasnale wypinające pośladki w kierunku domu zastępcy prezydenta.
(drs, aa)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytel-NIK / 27 lipca 2008 o 09:10
Lekarze zobaczyli, ze biorac ponad 70 lapowek zostaje sie ordynatorem prywatnej kliniki i to imieniem swietego, duchowni zobaczyli, ze donoszac za pieniadze na bliznich mozna otrzymac tytul i to imieniem ks. patrioty, politycy zobaczyli, ze bedac wspolpracownikiem wrogich spoleczenstwu sluzb specjalnych wystarczy klamac o braku wspolpracy by zostac doradca premiera, spoleczenstwo zobaczylo, ze mozna publicznie i bezkarnie wyrazac swoje nawet najbardziej radykalne i niepochlebne opinie wiec czemu sie tu dziwic?
Avatar
Ogrod-NIK / 27 lipca 2008 o 08:55
"...Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego uciążliwość zakładu nie może wykraczać poza granice działki, tymczasem po okolicznych uliczkach często jeździły wózki i ciężarówki dowożące sprzęt do naprawy."

Ktory plan zagospodarowania przestrzennego macie na mysli - ten prawdziwy czy ten nieprawdziwy? Ktos wydal pozwolenia na wybudowanie i otwarcie zakladu, ktos wydal pozwolenie na zabudowe jednorodzinna. Moze warto byloby sprawdzic kto, kiedy i na jakiej podstawie wydawal pozwolenia i w swietle ktorego palnu zagospodarowania "uciążliwość zakładu wykracza poza granice działki" .
Kreatywne planowanie daje swoje zniwo nie tylko na Rudniku.
"...Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego uciążliwość zakładu nie może wykraczać poza granice działki, tymczasem po okolicznych uliczkach często jeździły wózki i ciężarówki dowożące sprzęt do naprawy."

Ktory plan zagospodarowania przestrzennego macie na mysli - ten prawdziwy czy ten nieprawdziwy? Ktos wydal pozwolenia na wybudowanie i otwarcie zakladu, ktos wydal pozwolenie na zabudowe jednorodzinna. Moze warto byloby sprawdzic kto, kiedy i na jakiej podstawie wydawal pozwolenia i w swietle ktorego palnu za... rozwiń
Avatar
nick / 27 lipca 2008 o 07:54
Głównym winowajcą tego caego zamieszania nie jest p.Fic tylko p.Osuch z ulicy hiacyntowej, który ze wzgledu na swój porywczy charakter i wiare slepą ,że za pieniądze można wszystko załatwić utrudnia okolicznym mieszkańcom życie w spokojnej dzielnicy jaką jest Bazylianówka. Jego zachowanie jak i pracowników w stosunku do sąsiadów jaki i służb mundurowych zakrawa o ostrą krytykę.
Avatar
Stefan / 26 lipca 2008 o 10:50
Zwykle DzW podaje wczesniejsze publikacje związane z tematem. Tu takiej nie podano a jest taka: [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Lublin-Odpowie-za-zniewazenie-zastepcy-prezydenta-t7468.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Lublin-Od...enta-t7468.html[/url]
Avatar
Beret / 25 lipca 2008 o 23:24
"Postawił latarnię, że świeciła na inną posesję" - to chyba dobrze, prawda? Ja bym się cieszył. No chyba, że jakiemuś imbecylowi przeszkadza światło w nocy. No ale wtedy zawsze może sobie firanki zasłonić.
Avatar
zuzia / 25 lipca 2008 o 23:08
Przecież zapomnieliście po co fic ustawił snaki zakazu wjazdu pojazdów do 2,5 tony, ustawił latarnie która śeici na sąsiednią posesje i wiele innych rzeczy. Kiedyś miałem doczynienia z tym ,,zczłowiekiem'' i jakoś mnie to nei dziwi że ludzie mją go dość... Tacz ludzie z cała pewnoscią nie powinni pełnic takich stanowisk jak z-ca prezydenta miasta !!!!!
Avatar
Beret / 25 lipca 2008 o 22:33
Zachowanie tego 25-latka świadczy tylko i wyłącznie o poziomie, jaki ci ludzie reprezentują. Z takimi nie można po ludzku, nie można dać im demokratycznych instrumentów w ręce, bo i tak nie będą potrafili z nich skorzystać. Takich trzeba za mordę i dopiero wtedy będą rozumieć.
Avatar
Czytel-NIK / 25 lipca 2008 o 21:58
"Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego" - którego planu? Tego oficjalnego czy stworzonego na potrzeby wybranych przez urzednikow podleglych "skonfliktowanemu" zastępcy prezydenta? Czemu takiego pytania nie zadał jeszcze NIK???
Avatar
Czytel-NIK / 27 lipca 2008 o 09:10
Lekarze zobaczyli, ze biorac ponad 70 lapowek zostaje sie ordynatorem prywatnej kliniki i to imieniem swietego, duchowni zobaczyli, ze donoszac za pieniadze na bliznich mozna otrzymac tytul i to imieniem ks. patrioty, politycy zobaczyli, ze bedac wspolpracownikiem wrogich spoleczenstwu sluzb specjalnych wystarczy klamac o braku wspolpracy by zostac doradca premiera, spoleczenstwo zobaczylo, ze mozna publicznie i bezkarnie wyrazac swoje nawet najbardziej radykalne i niepochlebne opinie wiec czemu sie tu dziwic?
Avatar
Ogrod-NIK / 27 lipca 2008 o 08:55
"...Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego uciążliwość zakładu nie może wykraczać poza granice działki, tymczasem po okolicznych uliczkach często jeździły wózki i ciężarówki dowożące sprzęt do naprawy."

Ktory plan zagospodarowania przestrzennego macie na mysli - ten prawdziwy czy ten nieprawdziwy? Ktos wydal pozwolenia na wybudowanie i otwarcie zakladu, ktos wydal pozwolenie na zabudowe jednorodzinna. Moze warto byloby sprawdzic kto, kiedy i na jakiej podstawie wydawal pozwolenia i w swietle ktorego palnu zagospodarowania "uciążliwość zakładu wykracza poza granice działki" .
Kreatywne planowanie daje swoje zniwo nie tylko na Rudniku.
"...Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego uciążliwość zakładu nie może wykraczać poza granice działki, tymczasem po okolicznych uliczkach często jeździły wózki i ciężarówki dowożące sprzęt do naprawy."

Ktory plan zagospodarowania przestrzennego macie na mysli - ten prawdziwy czy ten nieprawdziwy? Ktos wydal pozwolenia na wybudowanie i otwarcie zakladu, ktos wydal pozwolenie na zabudowe jednorodzinna. Moze warto byloby sprawdzic kto, kiedy i na jakiej podstawie wydawal pozwolenia i w swietle ktorego palnu za... rozwiń
Avatar
nick / 27 lipca 2008 o 07:54
Głównym winowajcą tego caego zamieszania nie jest p.Fic tylko p.Osuch z ulicy hiacyntowej, który ze wzgledu na swój porywczy charakter i wiare slepą ,że za pieniądze można wszystko załatwić utrudnia okolicznym mieszkańcom życie w spokojnej dzielnicy jaką jest Bazylianówka. Jego zachowanie jak i pracowników w stosunku do sąsiadów jaki i służb mundurowych zakrawa o ostrą krytykę.
Avatar
Stefan / 26 lipca 2008 o 10:50
Zwykle DzW podaje wczesniejsze publikacje związane z tematem. Tu takiej nie podano a jest taka: [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Lublin-Odpowie-za-zniewazenie-zastepcy-prezydenta-t7468.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Lublin-Od...enta-t7468.html[/url]
Avatar
Beret / 25 lipca 2008 o 23:24
"Postawił latarnię, że świeciła na inną posesję" - to chyba dobrze, prawda? Ja bym się cieszył. No chyba, że jakiemuś imbecylowi przeszkadza światło w nocy. No ale wtedy zawsze może sobie firanki zasłonić.
Avatar
zuzia / 25 lipca 2008 o 23:08
Przecież zapomnieliście po co fic ustawił snaki zakazu wjazdu pojazdów do 2,5 tony, ustawił latarnie która śeici na sąsiednią posesje i wiele innych rzeczy. Kiedyś miałem doczynienia z tym ,,zczłowiekiem'' i jakoś mnie to nei dziwi że ludzie mją go dość... Tacz ludzie z cała pewnoscią nie powinni pełnic takich stanowisk jak z-ca prezydenta miasta !!!!!
Avatar
Beret / 25 lipca 2008 o 22:33
Zachowanie tego 25-latka świadczy tylko i wyłącznie o poziomie, jaki ci ludzie reprezentują. Z takimi nie można po ludzku, nie można dać im demokratycznych instrumentów w ręce, bo i tak nie będą potrafili z nich skorzystać. Takich trzeba za mordę i dopiero wtedy będą rozumieć.
Avatar
Czytel-NIK / 25 lipca 2008 o 21:58
"Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego" - którego planu? Tego oficjalnego czy stworzonego na potrzeby wybranych przez urzednikow podleglych "skonfliktowanemu" zastępcy prezydenta? Czemu takiego pytania nie zadał jeszcze NIK???
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 7 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 36 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 17 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 330 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!