Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2008 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Powrót posła Kurczuka?

0 7 A A

Grzegorz Kurczuk, były minister sprawiedliwości i poseł SLD, będzie członkiem zarządu województwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
lub szefem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - krążą pogłoski. Jednak stanowcze "nie” mówi Platforma Obywatelska.

O powrocie Kurczuka do gry napisał w ostatnią niedzielę na swym blogu radny miejski PO Marcin Nowak. Podobną informację podała wczorajsza Rzeczpospolita. Oto tło tych wieści: PO, PSL i SLD zawarły w grudniu sojusz, obaliły przewodniczącego sejmiku z PiS (nowym został Jacek Czerniak z Sojuszu), szykują się do odwołania na najbliższej sesji sejmiku pisowskiego marszałka Jarosława Zdrojkowskiego.

- Mamy w sejmiku troje radnych i stanowisko przewodniczącego nas zaspakaja. Mnie w ogóle nie interesuje praca w zarządzie województwa - mówi Grzegorz Kurczuk i ironizuje: - Uprzejmie informuję, że chciałbym być premierem.

- Kurczuk nie będzie członkiem zarządu województwa ani żadnej innej instytucji. To plotki, które rozpuszcza PiS - twierdzi poseł Janusz Palikot, szef lubelskiej Platformy. Jednak jeden z czołowych polityków koalicji PO-PSL-SLD przekonuje nas, że miejsce w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest już zaklepane dla byłego posła i ministra sprawiedliwości.

Kolejna informacja z politycznych kuluarów. Zdrojkowski miał dostać propozycję: jeśli sam zrezygnuje z fotela marszałka, dostanie pracę w zarządzie Międzynarodowych Targów Lubelskich. - Nie miałem takiej propozycji. Bez decyzji władz partii nie zrezygnuję - zapowiada Jarosław Zdrojkowski.

Od grudnia 2006 roku samorządem województwa rządzi PiS z PO. Koalicja działała sprawnie do wyborów parlamentarnych, po których powstał rząd Platformy i PSL. (RP)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nowy / 3 stycznia 2008 o 19:20
luter napisał:
Oj pisiątka nie mogą przeboleć że ze stołków poleciały i teraz ferment po gazetach sieją i pismaki łykają te bzdury jak pelikany

Wypchaj się ze swoją ironią, mamy czas i poczekamy na swoje szeregi prawdziwych polityków. Jeżeli cierpnie skóra na czyjychś
plecach to na pewno na twoich. Zobaczymy co zafudujecie narodowi podczas tej kadencji ?
Nie myślcie że ten naród do końca jest taki głupi jak sądzicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
li cierpnie skóra na czyjychś
plecach to na pewno na twoich. Zobaczymy co zafudujecie narodowi podczas tej kadencji ?
Nie myślcie że ten naród do końca jest taki głupi jak sądzicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
luter / 3 stycznia 2008 o 11:58
Oj pisiątka nie mogą przeboleć że ze stołków poleciały i teraz ferment po gazetach sieją i pismaki łykają te bzdury jak pelikany
Avatar
gość / 3 stycznia 2008 o 11:07
I tak się realizuje dogadywanko PO z czerwonym. Najpierw koalicja z ZSL-em, czyli zieloną postkomuną, (bo to żaden PSL, poza ukradzioną nazwą) zresztą świetna zdaniem PO, bo tak samo kocha stołki i pójdzie z każdym za stosowną ilość stołków, to już przecież doświadczaliśmy, a po tym z postkomuną. I wreszcie ucieszy się Michnik (słynne ..."odpie... się od generała") i będą rządzić długo i szczęśliwie, chyba że jakaś filipińska choroba im przeszkodzi. Co daj Boże jak najszybciej.
Avatar
nowy / 3 stycznia 2008 o 08:33
Kiedy ten kraj uwolni się od tego typu karjerowiczów myślących że spełniają oczekiwania społeczeństwa.
Dokopało PO narodowi naiwnemu i mamy powrót do STAREGO. Czy MY- jako naród kiedyś coś zdecydujem mądrze?
Czy znowu to jest to -"miałeś chamie złoty róg ...................................."
Wierzę, że w niedłógim czasie przyjdą nowi, prawdziwi politycy, a obawę przed tym faktem właśnie możemy dokładnie
śledzić i analizować na przykładzie nagonki na Wyższą Szkołę w Toruniu.
Avatar
społecznik / 3 stycznia 2008 o 07:55
niech on idzie gdzie czarny pieprz rośnie!
będzie beton psuł wizerunek SLD i Czerniaka w regionie!
czas emeryturę, a nie synekurę, przegrany baronie!
Avatar
bezrobotny / 2 stycznia 2008 o 23:17
A ja chce zostac marszalkiem urzedu marszalkowskiego,kto mi zalatwi???
Avatar
nick / 2 stycznia 2008 o 22:39
Macie informować a nie rozsiewać plotki. Taka jest wasza społeczna misja?
Avatar
nowy / 3 stycznia 2008 o 19:20
luter napisał:
Oj pisiątka nie mogą przeboleć że ze stołków poleciały i teraz ferment po gazetach sieją i pismaki łykają te bzdury jak pelikany

Wypchaj się ze swoją ironią, mamy czas i poczekamy na swoje szeregi prawdziwych polityków. Jeżeli cierpnie skóra na czyjychś
plecach to na pewno na twoich. Zobaczymy co zafudujecie narodowi podczas tej kadencji ?
Nie myślcie że ten naród do końca jest taki głupi jak sądzicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
li cierpnie skóra na czyjychś
plecach to na pewno na twoich. Zobaczymy co zafudujecie narodowi podczas tej kadencji ?
Nie myślcie że ten naród do końca jest taki głupi jak sądzicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
luter / 3 stycznia 2008 o 11:58
Oj pisiątka nie mogą przeboleć że ze stołków poleciały i teraz ferment po gazetach sieją i pismaki łykają te bzdury jak pelikany
Avatar
gość / 3 stycznia 2008 o 11:07
I tak się realizuje dogadywanko PO z czerwonym. Najpierw koalicja z ZSL-em, czyli zieloną postkomuną, (bo to żaden PSL, poza ukradzioną nazwą) zresztą świetna zdaniem PO, bo tak samo kocha stołki i pójdzie z każdym za stosowną ilość stołków, to już przecież doświadczaliśmy, a po tym z postkomuną. I wreszcie ucieszy się Michnik (słynne ..."odpie... się od generała") i będą rządzić długo i szczęśliwie, chyba że jakaś filipińska choroba im przeszkodzi. Co daj Boże jak najszybciej.
Avatar
nowy / 3 stycznia 2008 o 08:33
Kiedy ten kraj uwolni się od tego typu karjerowiczów myślących że spełniają oczekiwania społeczeństwa.
Dokopało PO narodowi naiwnemu i mamy powrót do STAREGO. Czy MY- jako naród kiedyś coś zdecydujem mądrze?
Czy znowu to jest to -"miałeś chamie złoty róg ...................................."
Wierzę, że w niedłógim czasie przyjdą nowi, prawdziwi politycy, a obawę przed tym faktem właśnie możemy dokładnie
śledzić i analizować na przykładzie nagonki na Wyższą Szkołę w Toruniu.
Avatar
społecznik / 3 stycznia 2008 o 07:55
niech on idzie gdzie czarny pieprz rośnie!
będzie beton psuł wizerunek SLD i Czerniaka w regionie!
czas emeryturę, a nie synekurę, przegrany baronie!
Avatar
bezrobotny / 2 stycznia 2008 o 23:17
A ja chce zostac marszalkiem urzedu marszalkowskiego,kto mi zalatwi???
Avatar
nick / 2 stycznia 2008 o 22:39
Macie informować a nie rozsiewać plotki. Taka jest wasza społeczna misja?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!