Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2017 r.
17:20

Powstaje druga kocia kawiarnia w Lublinie. Zamieszka w niej 10 kotów

Autor: Zdjęcie autora dudi
456 15 A A
W tym miejscu powstanie Mrau Cafe
W tym miejscu powstanie Mrau Cafe (fot. Maciej Kaczanowski)

Kawiarnia w której można wypić filiżankę herbaty w towarzystwie czworonożnych przyjaciół okazała się sukcesem. Właściciele postanowili otworzyć drugi lokal niedaleko deptaka. Wkrótce zamieszka w nim 10 kotów. Jest już po castingu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsze Mrau Cafe otwarto pod koniec grudnia 2015 roku przy ul. Orlej. Pomysł nie był oryginalny, bo taką kawiarnię można było już znaleźć w Krakowie. Z kolei pierwsza w Europie była już w Wiedniu. Okazało się jednak, że ta lubelska to strzał w dziesiątkę i do nowego miejsca zaczęły ustawiać się kolejki.

Mieszkańcy kociej kawiarni mają tutaj pełną swobodę: chodzą po ustawionych drzewach i tzw. kociostradach albo po prostu wylegują się przy oknie zwracając uwagę przechodniów. Koty można głaskać i bawić się z nimi, albo kupić dla nich koci specjał. Jest także możliwość adopcji futrzaków. Do tej pory było siedem takich przypadków.

Druga kawiarnia znajdzie się przy ul. Kapucyńskiej 2 w miejscu gdzie wcześniej był sklep alkoholowy. - Chcemy pomóc kolejnym kotom ze schroniska. W kawiarni zamieszka 10 z nich. Najpierw trafią do naszej pierwszej kawiarni, a potem przeniesiemy je tutaj – zapowiada Konrad Białek z Mrau Cafe.

Koty będą miały więcej miejsca na wędrówki. Lokal ma 130 metrów. Goście też skorzystają. - W nowej kawiarni w końcu będzie działała kuchnia więc np. sałatki będziemy robili na miejscu – zapowiada Białek. Wystrój będzie podobny jak w pierwszym lokalu. Koty będą miały pełną swobodę. Wewnątrz będą drzewka, legowiska i podwieszane kociostrady, bo zwierzaki mogą przechadzać się nad głowami gości.

- Właściwie czekamy już na odbiór sanepidu, w sierpniu kawiarnia będzie otwarta – zapowiada Konrad Białek. Data się pojawi na facebookowym profilu kawiarni „Mrau Cafe kocia kawiarnia Kapucyńska”.

Otwarcie pierwszej kociej kawiarni w Lublinie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:38
Byłam, kilka dni temu. Koty super, ale kawa - zamówiłam cappuccino i dostałam z zimnym mlekiem, czyli ledwo ciepłą, do tego jeden z pracowników wykłócał się z kimś głośno przez komórkę w bardzo nieprzyjemny sposób co skutecznie uniemożliwiało swobodną rozmowę. Dziwne miejsce.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 12:42
ciekawy pomysł bardzo nowatorski i wygodny dla fanów tych czworonożnych pupili, jestem za :) być może i u mnie w okolicy powstanie taka inicjatywa kto wie? jeśli zajrzycie na mazowsze, polecam odwiedzić ******coffeenation.pl/ świetna palarnia kawy, cudowne gatunki o wyrazistym smaku i wspaniałym aromacie, czego chcieć więcej?
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 13:04
Ja myślę nad taką knajpką ale z królikami. Tyle że zabawa połączona będzie z degustacją zabawki.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 11:21
W czerwcu br odwiedziłem w Paryżu dwie takie kawiarnie / tyle tam ich jest /,cudowne miejsca,chociaż rzeczywiście jest w nich drogo.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 11:18
Zamknąc zlikwidować własciciela i pomysłodawce do wiezienia !! hahah A ceny co sie dziwicie jedliscie kiedys w knajpie z kotami ? Nie ? To będziecie grubo płacic :D W Outlet na Mełgiewskiej pamiętam jak było jedno małe ciasteczko za 7zł ;D ahaha na głowe upadli ps pozdro dla szalonego włascicela
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 09:52
A gdzie równouprawnienie i parytety? Pytają się psy i inne zwierzęta.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 09:39
Jak komuś nie pasuje to nikt go na siłę nie ciągnie do kawiarni. Zawsze można przejść drugą stroną ulicy.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 08:08
Czy to normalne? Co na to SANEPID?
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 23:26
I ludzkie gnidy odezwały się. W roli ścisłości, człowiek jest też nosicielem wielu chorób. Uwielbiam koty i byłem w tej kawiarni. Faktycznie musiałem zarezerwować telefonicznie miejscówkę. I chociaż kawa i ciasto nie należą do najtańszych, to trzeba przyznać, że są wyborne w smaku. Co do samych kotów, to zwykłe dachowce. Odwiedzilbym teraz kawiarenkę na modłę japońską, gdzie zgrupowano koty wielu ras. Znam Angorę i niezwykle delikatnego w dotyku Sybiraka... sierść jak aksamit. Chciałbym spotkać na swej drodze kota norweskiego. I takie miejsce robiłoby wrażenie.
I ludzkie gnidy odezwały się. W roli ścisłości, człowiek jest też nosicielem wielu chorób. Uwielbiam koty i byłem w tej kawiarni. Faktycznie musiałem zarezerwować telefonicznie miejscówkę. I chociaż kawa i ciasto nie należą do najtańszych, to trzeba przyznać, że są wyborne w smaku. Co do samych kotów, to zwykłe dachowce. Odwiedzilbym teraz kawiarenkę na modłę japońską, gdzie zgrupowano koty wielu ras. Znam Angorę i niezwykle delikatnego w dotyku Sybiraka... sierść jak aksamit. Chciałbym spotkać na swej drodze kota norweskiego. I takie miejsc... rozwiń
Avatar
WszystkoPrzetrwamy / 1 sierpnia 2017 o 22:21
I super. Szkoda, że nie ma psiej kawiarni, ale tu byłby problem, bo psy trzeba wyprowadzać :). [/quote] ePies ma w Mieście cel jeden: Przewodnik dla Ślepych. Pozostałe są Świadectwem próżności mieszkańców. Dla własnej wygody introdukują do Miasta obce formy życia, w dodatku o niższym poziomie inteligencji, co w uśrednieniu obniża poziom inteligencji ich własnych domostw, a w dalszym efekcie obniża poziom inteligencji Miasta. To fakt: Psy mają niższy iloraz tak IQ, jak i EQ, niż ludzie. Adopcja człowieka utrzymuje poziom inteligencji. Adopcja psa obniża. Absolutnie. Psy na wieś, paść owce! Niewolnicy Psów się odezwali....
(...) zamieszka w niej 10 kotów
10 to za dużo, nie jest podzielne przez 3, lepiej 9 sztuk. [quote]7 adoptowanych
Brawo, zacny wynik. Takie miejsca mogą pomóc rozdispaczować koty w środowisku. Choć ich inteligencja nie dokładnie jest zbadana, to przynajmniej wzorem Rademenesa może niosą magiczną moc... btw. Czemu w TVP Lublin nigdy nie emitowano 7 życzeń??? Wiedzielibyśmy jak wygląda życie gdy odrzucimy idealizm. A tak Lublin z idealizmem traci w gospodace kapitalistycznej niczym Kielce w rynku sosów czosnkowych...
undefined napisał:
A kiedy darkroomy i skwery LGBTQI?
 Mało Ci? Jesteśmy friendly z natury, a nie dlatego, że na "Rynku" mamy "tęczową" kawiarnię. Ale racja, więcej darkroomów please, nie ma to jak ....złapać xD
 Mało Ci? Jesteśmy friendly z natury, a nie dlatego, że na "Rynku" mamy "tęczową" kawiarnię. Ale racja, więcej darkroomów please, nie ma to jak ....złapać xD rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:38
Byłam, kilka dni temu. Koty super, ale kawa - zamówiłam cappuccino i dostałam z zimnym mlekiem, czyli ledwo ciepłą, do tego jeden z pracowników wykłócał się z kimś głośno przez komórkę w bardzo nieprzyjemny sposób co skutecznie uniemożliwiało swobodną rozmowę. Dziwne miejsce.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 12:42
ciekawy pomysł bardzo nowatorski i wygodny dla fanów tych czworonożnych pupili, jestem za :) być może i u mnie w okolicy powstanie taka inicjatywa kto wie? jeśli zajrzycie na mazowsze, polecam odwiedzić ******coffeenation.pl/ świetna palarnia kawy, cudowne gatunki o wyrazistym smaku i wspaniałym aromacie, czego chcieć więcej?
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 13:04
Ja myślę nad taką knajpką ale z królikami. Tyle że zabawa połączona będzie z degustacją zabawki.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 11:21
W czerwcu br odwiedziłem w Paryżu dwie takie kawiarnie / tyle tam ich jest /,cudowne miejsca,chociaż rzeczywiście jest w nich drogo.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 11:18
Zamknąc zlikwidować własciciela i pomysłodawce do wiezienia !! hahah A ceny co sie dziwicie jedliscie kiedys w knajpie z kotami ? Nie ? To będziecie grubo płacic :D W Outlet na Mełgiewskiej pamiętam jak było jedno małe ciasteczko za 7zł ;D ahaha na głowe upadli ps pozdro dla szalonego włascicela
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 09:52
A gdzie równouprawnienie i parytety? Pytają się psy i inne zwierzęta.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 09:39
Jak komuś nie pasuje to nikt go na siłę nie ciągnie do kawiarni. Zawsze można przejść drugą stroną ulicy.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 08:08
Czy to normalne? Co na to SANEPID?
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 23:26
I ludzkie gnidy odezwały się. W roli ścisłości, człowiek jest też nosicielem wielu chorób. Uwielbiam koty i byłem w tej kawiarni. Faktycznie musiałem zarezerwować telefonicznie miejscówkę. I chociaż kawa i ciasto nie należą do najtańszych, to trzeba przyznać, że są wyborne w smaku. Co do samych kotów, to zwykłe dachowce. Odwiedzilbym teraz kawiarenkę na modłę japońską, gdzie zgrupowano koty wielu ras. Znam Angorę i niezwykle delikatnego w dotyku Sybiraka... sierść jak aksamit. Chciałbym spotkać na swej drodze kota norweskiego. I takie miejsce robiłoby wrażenie.
I ludzkie gnidy odezwały się. W roli ścisłości, człowiek jest też nosicielem wielu chorób. Uwielbiam koty i byłem w tej kawiarni. Faktycznie musiałem zarezerwować telefonicznie miejscówkę. I chociaż kawa i ciasto nie należą do najtańszych, to trzeba przyznać, że są wyborne w smaku. Co do samych kotów, to zwykłe dachowce. Odwiedzilbym teraz kawiarenkę na modłę japońską, gdzie zgrupowano koty wielu ras. Znam Angorę i niezwykle delikatnego w dotyku Sybiraka... sierść jak aksamit. Chciałbym spotkać na swej drodze kota norweskiego. I takie miejsc... rozwiń
Avatar
WszystkoPrzetrwamy / 1 sierpnia 2017 o 22:21
I super. Szkoda, że nie ma psiej kawiarni, ale tu byłby problem, bo psy trzeba wyprowadzać :). [/quote] ePies ma w Mieście cel jeden: Przewodnik dla Ślepych. Pozostałe są Świadectwem próżności mieszkańców. Dla własnej wygody introdukują do Miasta obce formy życia, w dodatku o niższym poziomie inteligencji, co w uśrednieniu obniża poziom inteligencji ich własnych domostw, a w dalszym efekcie obniża poziom inteligencji Miasta. To fakt: Psy mają niższy iloraz tak IQ, jak i EQ, niż ludzie. Adopcja człowieka utrzymuje poziom inteligencji. Adopcja psa obniża. Absolutnie. Psy na wieś, paść owce! Niewolnicy Psów się odezwali....
(...) zamieszka w niej 10 kotów
10 to za dużo, nie jest podzielne przez 3, lepiej 9 sztuk. [quote]7 adoptowanych
Brawo, zacny wynik. Takie miejsca mogą pomóc rozdispaczować koty w środowisku. Choć ich inteligencja nie dokładnie jest zbadana, to przynajmniej wzorem Rademenesa może niosą magiczną moc... btw. Czemu w TVP Lublin nigdy nie emitowano 7 życzeń??? Wiedzielibyśmy jak wygląda życie gdy odrzucimy idealizm. A tak Lublin z idealizmem traci w gospodace kapitalistycznej niczym Kielce w rynku sosów czosnkowych...
undefined napisał:
A kiedy darkroomy i skwery LGBTQI?
 Mało Ci? Jesteśmy friendly z natury, a nie dlatego, że na "Rynku" mamy "tęczową" kawiarnię. Ale racja, więcej darkroomów please, nie ma to jak ....złapać xD
 Mało Ci? Jesteśmy friendly z natury, a nie dlatego, że na "Rynku" mamy "tęczową" kawiarnię. Ale racja, więcej darkroomów please, nie ma to jak ....złapać xD rozwiń