Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2017 r.
8:32

Powstaną węzły przesiadkowe w Lublinie. Nowe pętle komunikacji miejskiej z parkingami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
96 34 A A
Prawie 2,5 mln zł może wydać miasto na plany budowy tzw. węzłów przesiadkowych. Będą to nowe pętle komunikacji miejskiej wraz z parkingami, a część także z toaletami
Prawie 2,5 mln zł może wydać miasto na plany budowy tzw. węzłów przesiadkowych. Będą to nowe pętle komunikacji miejskiej wraz z parkingami, a część także z toaletami (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Prawie 2,5 mln zł może wydać miasto na plany budowy tzw. węzłów przesiadkowych. Będą to nowe pętle komunikacji miejskiej wraz z parkingami, a część także z toaletami. Przy okazji wyznaczone mają być nowe przystanki przy pl. Singera i ul. Kunickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zanim miasto zabierze się za budowę nowych pętli, musi zamówić niezbędne projekty. Ich wykonawca wybrany ma być w przetargu, ale okazało się, że „wybór” jest tu czystą formalnością, bo do przetargu stanęła tylko jedna firma. To spółka Mosty Katowice, która zaoferowała cenę 2,46 mln zł, co mieści się w kwocie zarezerwowanej przez miasto (2,6 mln zł) na pakiet projektów.

Dokumentacja uwzględniać ma m.in. budowę dwóch nowych przystanków w miejscach, gdzie ich brak był powodem skarg pasażerów. Jeden przystanek wytyczony ma być na ul. Podzamcze przy pl. Singera dla pojazdów jadących w stronę Unickiej. Drugi ma powstać na ul. Kunickiego, dzięki czemu linie jadące w stronę pl. Bychawskiego mogłyby zabierać pasażerów idących z przejścia podziemnego pod peronami dworca.

Jednak zasadniczą częścią zlecenia będzie zaprojektowanie nowych pętli dla komunikacji miejskiej. Jedna z nich ma powstać przy al. Kraśnickiej w pobliżu ul. Wróblej i powinna poprawić obsługę nowych osiedli wzdłuż ul. Jana Pawła II. Druga powstanie u zbiegu ul. Krężnickiej i Żeglarskiej zastępując prowizoryczną, a latem mocno niewydolną pętlę „Żeglarska” na końcu ul. Nałkowskich. Nieco mniejsze pętle mają powstać na końcu ul. Abramowickiej (przy granicy miasta) i u zbiegu Osmolickiej z Prawiednicką (obecny końcowy linii 25).

Nowym pętlom towarzyszyć mają parkingi wyposażone w szlabany. Będą to miejsca dla kierowców, którzy pozostawią swe auto i będą kontynuować jazdę komunikacją miejską. Mniejsze parkingi powstaną przy Abramowickiej i Osmolickiej, a większe obok pętli planowanych przy ul. Krężnickiej, al. Kraśnickiej, czy w miejscu starej pętli na Majdanku, gdzie powstać ma przystanek przelotowy, zaś zasadnicza pętla ma się znaleźć przy ul. Franczaka (dawna nazwa: Droga Męczenników Majdanka) obok ul. Królowej Bony.

Przy nowych pętlach mają stanąć także wyświetlacze pokazujące czas pozostały do odjazdu autobusu, stojaki rowerowe i samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dodatkowo przy al. Kraśnickiej, Franczaka, Krężnickiej i Osmolickiej planowane są budynki z toaletami dla pasażerów i kierowców komunikacji miejskiej.

Toalety mają powstać też przy dwóch pętlach przeznaczonych do przebudowy: na końcu Granitowej i przy ul. Zbożowej. Także tu, podobnie jak w kilku innych miejscach planowane są ładowarki dla autobusów elektrycznych, których zakup zapowiada miasto. Projekty uwzględniać mają też przebudowę tzw. zespołów przystankowych „Mickiewicza”, „Poczekajka” i „Związkowa”, a zespół „Hajdowska” ma być przesunięty do przystanku kolejowego.

Dokumentacja ma być gotowa pod koniec 2018 roku.

Zobacz także: Jak dobrze znasz ulice Lublina?

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina?

Jak dobrze znasz ulice Lublina?

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Koder / 21 kwietnia 2017 o 19:06
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A ROZBUDOWA PĘTLI NA PADEREWSKIEGO????????????????? BANDA IDIOTÓW
Jak byś w miarę śledził informację to byś wiedział że pętla na choinach jest już w bardzo zaawansowanym stadium i lada chwila będzie przetarg na jej realizację.Projekt z trakcją trolejbusową,duużym koncowym,kiblem i parkingiem.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2017 o 02:06
Jak będą pobierać opłatę parkingową, a do tego koszt biletu to szkoda pakować pieniądze w błoto.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 23:12
Mosty Katowice projektowały przedłużenie al. Solidarności. No większej katastrofy budowlanej w Lublinie to nie ma- długo pisać o TOTALNYCH błędach. W dodatku firma nabrała wody w usta w temacie. Słowem powinszować wyboru.
Avatar
azo / 20 kwietnia 2017 o 22:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W Lublinie powinny być tramwaje, a nie zawalidrogi trplejbusy.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin to powinien mieć metro. Na zachodzie są miasta  wilkości Lublina, które je mają. Gdzie przy obecnej sieci drogowej i natężeniu ruchu chcesz wcisnąc jeszcze tramwaje, np. na tekiej Narutowicza, Krakowskim, Lipowej, Chopina.
rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 21:18
W Lublinie powinny być tramwaje, a nie zawalidrogi trplejbusy.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 20:00
Czyli tzw Park&Ride. Takie parkingi powinny zachęcić trochę ludzi do przesiadki z aut do autobusów.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 19:53
Komunikacja publiczna to przyszłość i trzeba na nią stawiać, szczególnie, że powietrze w Polsce mamy jakie mamy
Avatar
/.../ / 20 kwietnia 2017 o 19:36
Dopiero co robili pętlę na Węglinie (kompletnie niefunkcjonalną, na której nie można wsiąść do pojazdu, z wyjazdem tylko w jednym kierunku, nadającą się tylko i wyłącznie do zrównania z ziemią i zaorania) to teraz będzie trzeba stawiać nową niopodal. Kasa poszła wp****.  Druga sprawa to patrząc na dosyć długi termin realizacji to może w międzyczasie ktoś tam zawczasu się stuknie w łeb i nie dopuści do budowy takich bubli jak rzeczony Węglin albo Felin.
Avatar
oburzony / 20 kwietnia 2017 o 15:24
Nie jestem robotem napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie bardzo rozumiem, 2,5 mln. za plany budowy? Nie znam się, ale za parę rysunków cena wydaje mi się kosmiczna. W pamięci mam firmę, która przytuliła parę tysi za zmianę końcowego linii 57 i 39?
To nie jest drogo. Kup mapy do celów projektowych, uzgodnij wszystkie sieci to zobaczysz ile to kosztuje. A to nie jest jedna lokalizacja.
Wszelkie mapy powinny być za darmo,ponieważ urzędnik i urząd za moje podatki w godzinach swojej pracy je produkuje i sprzedaje w cenie złota,ba nawet spojrzenie na mapę kosztuje.Również uzgodnień i innych biurokratycznych wymysłów nikt nie robi po godzinach w domu,tylko w pracy za którą bierze wynagrodzenie.Markety porobili z urzędów,które powinny służyć obywatelom,nie mamonie.
Wszelkie mapy powinny być za darmo,ponieważ urzędnik i urząd za moje podatki w godzinach swojej pracy je produkuje i sprzedaje w cenie złota,ba nawet spojrzenie na mapę kosztuje.Również uzgodnień i innych biurokratycznych wymysłów nikt nie robi po godzinach w domu,tylko w pracy za którą bierze wynagrodzenie.Markety porobili z urzędów,które powinny służyć obywatelom,nie mamonie. rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 15:19
Na Kunickiego jest przystanek koło policji i za 150 metrów ma być drugi. To może zróbmy przystanki co 100 metrów. Potem się dziwimy, że młodzi mają mało ruchu. Przejść się kawałeczek dosłownie i nawet jest bezpieczne przejście ze światłami. Radni opanujcie się.
Avatar
Koder / 21 kwietnia 2017 o 19:06
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A ROZBUDOWA PĘTLI NA PADEREWSKIEGO????????????????? BANDA IDIOTÓW
Jak byś w miarę śledził informację to byś wiedział że pętla na choinach jest już w bardzo zaawansowanym stadium i lada chwila będzie przetarg na jej realizację.Projekt z trakcją trolejbusową,duużym koncowym,kiblem i parkingiem.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2017 o 02:06
Jak będą pobierać opłatę parkingową, a do tego koszt biletu to szkoda pakować pieniądze w błoto.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 23:12
Mosty Katowice projektowały przedłużenie al. Solidarności. No większej katastrofy budowlanej w Lublinie to nie ma- długo pisać o TOTALNYCH błędach. W dodatku firma nabrała wody w usta w temacie. Słowem powinszować wyboru.
Avatar
azo / 20 kwietnia 2017 o 22:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W Lublinie powinny być tramwaje, a nie zawalidrogi trplejbusy.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin to powinien mieć metro. Na zachodzie są miasta  wilkości Lublina, które je mają. Gdzie przy obecnej sieci drogowej i natężeniu ruchu chcesz wcisnąc jeszcze tramwaje, np. na tekiej Narutowicza, Krakowskim, Lipowej, Chopina.
rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 21:18
W Lublinie powinny być tramwaje, a nie zawalidrogi trplejbusy.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 20:00
Czyli tzw Park&Ride. Takie parkingi powinny zachęcić trochę ludzi do przesiadki z aut do autobusów.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 19:53
Komunikacja publiczna to przyszłość i trzeba na nią stawiać, szczególnie, że powietrze w Polsce mamy jakie mamy
Avatar
/.../ / 20 kwietnia 2017 o 19:36
Dopiero co robili pętlę na Węglinie (kompletnie niefunkcjonalną, na której nie można wsiąść do pojazdu, z wyjazdem tylko w jednym kierunku, nadającą się tylko i wyłącznie do zrównania z ziemią i zaorania) to teraz będzie trzeba stawiać nową niopodal. Kasa poszła wp****.  Druga sprawa to patrząc na dosyć długi termin realizacji to może w międzyczasie ktoś tam zawczasu się stuknie w łeb i nie dopuści do budowy takich bubli jak rzeczony Węglin albo Felin.
Avatar
oburzony / 20 kwietnia 2017 o 15:24
Nie jestem robotem napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie bardzo rozumiem, 2,5 mln. za plany budowy? Nie znam się, ale za parę rysunków cena wydaje mi się kosmiczna. W pamięci mam firmę, która przytuliła parę tysi za zmianę końcowego linii 57 i 39?
To nie jest drogo. Kup mapy do celów projektowych, uzgodnij wszystkie sieci to zobaczysz ile to kosztuje. A to nie jest jedna lokalizacja.
Wszelkie mapy powinny być za darmo,ponieważ urzędnik i urząd za moje podatki w godzinach swojej pracy je produkuje i sprzedaje w cenie złota,ba nawet spojrzenie na mapę kosztuje.Również uzgodnień i innych biurokratycznych wymysłów nikt nie robi po godzinach w domu,tylko w pracy za którą bierze wynagrodzenie.Markety porobili z urzędów,które powinny służyć obywatelom,nie mamonie.
Wszelkie mapy powinny być za darmo,ponieważ urzędnik i urząd za moje podatki w godzinach swojej pracy je produkuje i sprzedaje w cenie złota,ba nawet spojrzenie na mapę kosztuje.Również uzgodnień i innych biurokratycznych wymysłów nikt nie robi po godzinach w domu,tylko w pracy za którą bierze wynagrodzenie.Markety porobili z urzędów,które powinny służyć obywatelom,nie mamonie. rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2017 o 15:19
Na Kunickiego jest przystanek koło policji i za 150 metrów ma być drugi. To może zróbmy przystanki co 100 metrów. Potem się dziwimy, że młodzi mają mało ruchu. Przejść się kawałeczek dosłownie i nawet jest bezpieczne przejście ze światłami. Radni opanujcie się.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra