Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2011 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Powstanie klub muzyczny w podziemiach Pedetu

0 13 A A
Cream to jeden ze sposobów na ożywienie popularnego pedetu. Odkąd wyprowadziła się stamtąd Galeria C
Cream to jeden ze sposobów na ożywienie popularnego pedetu. Odkąd wyprowadziła się stamtąd Galeria C

W podziemiach popularnego pedetu powstanie klub muzyczny. Rozpoczęły się już prace remontowe. Pierwszych koncertów w Cream – bo tak będzie się nazywał nowy lokal – można się spodziewać we wrześniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Klub zajmie niemal całą przestrzeń pod dawną Galerią Centrum. To ok. 700 mkw., na których powstaną dwie duże sale.

– Na razie trwa adaptacja pomieszczeń – mówi Paweł Dybciak, szef nowego klubu. – Choć budynek ma swoje lata, podziemia nie wymagają zbyt skomplikowanych prac. Wszystko idzie zgodnie z planem. Myślę, że w połowie września będziemy mogli zaprosić na pierwszą imprezę. Skupimy się głównie na muzyce klubowej. Na naszej scenie będą się również prezentować ciekawi artyści.
Szczegóły nie są jeszcze znane. Podobnie jak wystrój, który ma pozostać niespodzianką.

– Chcemy zaproponować coś świeżego – dodaje Dybciak. – Również z tego względu zdecydowaliśmy się właśnie na podziemia pedetu. To coś nowego. Podobnych klubów wcześniej tu nie było. Myślę jednak, że to dobra lokalizacja i szybko staniemy się popularnym punktem na klubowej mapie Lublina.

Cream to jeden ze sposobów na ożywienie popularnego pedetu. Odkąd wyprowadziła się stamtąd Galeria Centrum, budynek przy Krakowskim Przedmieściu świeci pustkami. Właściciel, spółka CDI, wynajęła co prawda niemal całą powierzchnię handlową. Nowe sklepy nie są jednak w stanie przyciągnąć szerszego grona klientów.

Nie wiadomo na jak długo Cream zadomowi się w pedecie. CDI chce całkowicie przebudować gmach. W miejscu dzisiejszych sklepów powstanie nowa galeria handlowa – Pasaż Victoria.

Propozycja krakowskiego architekta zakładała, że przy Krakowskim Przedmieściu powstanie jedna nowoczesna bryła. Proponowano też częściowe zabudowanie skweru przed dawnym pedetem. Projekt został skrytykowany przez lubelskich architektów i urbanistów. Sprzeciw wzbudziły zarówno gabaryty (nawet ponad 20 m wysokości), jak i sama forma budynku oraz proponowany układ komunikacyjny.
Inwestor złożył więc w Ratuszu nową wersję i stara się o ustalenie warunków zabudowy.

– Różnica w stosunku do poprzedniego projektu dotyczy głównie nowej linii zabudowy oraz wysokości projektowanego budynku – mówi Anna Rudnicka-Sipayłło, przedstawicielka CDI z firmy Advanced PR.

Obecny projekt zakłada, że galeria nawiąże swoją architekturą do historycznej zabudowy śródmieścia. Wysokość nowego budynku ma być zbliżona do sąsiednich kamienic. CDI chce również przywrócić historyczną linię zabudowy, wraz z bryłą dawnego hotelu Victoria. To oznacza, że zabudowany może zostać skwer przed pedetem. Spółka stara się też o pozwolenie na rozbiórkę budynku. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść za kilka miesięcy.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
igor / 18 listopada 2011 o 12:56
[quote name='Sebeg' timestamp='1309324873' post='494824']
Pewnie kolejny klub w stylu czekolady. Bajecznie drogi by spijac hajs z najbogatszych studentow z lubelszczyzny. Klimatem i tak nie dorowna staremu hadesowi.
[/quote]

Wręcz przeciwnie, jest tańszy od kilku lubelskich klubów!
Avatar
Krzyś / 17 listopada 2011 o 09:05
Dobrze,że będzie coś nowego w Lublinie oby jednak nie była to kolejna "przeszkoda" na trasie do innych miejsc spowodowana hordami pijanej młodzieży i wiecznymi nocnymi bójkami (czego przykładem są sceny rozgrywające się często pod 68)
Avatar
Gelo / 7 września 2011 o 07:45
[quote name='Filip' timestamp='1311633096' post='506705']
Ciekawe jaki profil artystyczny będzie prezentował klub, bo przy takiej kubaturze muzyka ambitna raczej tam nie zagości, bo właściciel na czynsz nie zarobi. Czyli będzie to kolejny klub w stylu Fashion czyli dyskoteka. Jaki nowy wymiar muzyczny wniesie taki klub na lubelską scenę?
[/quote]
żaden ponieważ takowej sceny nie ma
Avatar
gość / 7 września 2011 o 00:31
[quote name='L.' timestamp='1314957122' post='524852']
jak chcesz zmiescic 1300m2 na 700m2 ?;>
[/quote]
Przecież post o 1300m2 jest obciachową reklamą innego miejsca, nie związaną z lokalem przewodnim artykułu... Jestem ciekaw właśnie kto utrzyma ten poziom na tych metrach i deklarowany przepych...?
Avatar
L. / 2 września 2011 o 11:52
planowane są 3 sale plus strefy VIP a wszystko na ponad 1300m2...


jak chcesz zmiescic 1300m2 na 700m2 ?;>
Avatar
Filip / 26 lipca 2011 o 00:31
Ciekawe jaki profil artystyczny będzie prezentował klub, bo przy takiej kubaturze muzyka ambitna raczej tam nie zagości, bo właściciel na czynsz nie zarobi. Czyli będzie to kolejny klub w stylu Fashion czyli dyskoteka. Jaki nowy wymiar muzyczny wniesie taki klub na lubelską scenę?
Avatar
oasis / 7 lipca 2011 o 15:31
[quote name='Sebeg' timestamp='1309324873' post='494824']
Pewnie kolejny klub w stylu czekolady. Bajecznie drogi by spijac hajs z najbogatszych studentow z lubelszczyzny. Klimatem i tak nie dorowna staremu hadesowi.
[/quote]
Avatar
erwu dobrze wiedzący / 6 lipca 2011 o 09:05
NO TO SIĘ WSZYSCY ZDZIWIĄ... Od dziś to już potwierdzona informacja... W centrum Lublina powstanie jeszcze jeden klub... i to będzie mega strzał. Projekt zakłada, że będzie to najlepiej oświetlony klub muzyczny w Polsce. Właściciel zakupił w Azji świecącą podłogę reagującą na dźwięk, sufit na którym można wyświetlać obrazy (ponad 3500 punktów świetlnych), ekran led o powierzchni 50m2, który będzie stanowił tło sceny... planowane są 3 sale plus strefy VIP a wszystko na ponad 1300m2... Planowane otwarcie to okolice października... a suma inwestycji około 3,5 miliona złotych... Powodzenia życzę Creamowi i reszcie, zwłaszcza, że będzie to drugi lokal tego inwestora w Lublinie.
NO TO SIĘ WSZYSCY ZDZIWIĄ... Od dziś to już potwierdzona informacja... W centrum Lublina powstanie jeszcze jeden klub... i to będzie mega strzał. Projekt zakłada, że będzie to najlepiej oświetlony klub muzyczny w Polsce. Właściciel zakupił w Azji świecącą podłogę reagującą na dźwięk, sufit na którym można wyświetlać obrazy (ponad 3500 punktów świetlnych), ekran led o powierzchni 50m2, który będzie stanowił tło sceny... planowane są 3 sale plus strefy VIP a wszystko na ponad 1300m2... Planowane otwarcie to okolice października... a suma inwes... rozwiń
Avatar
ewelina / 3 lipca 2011 o 23:28
Oj..Soundbar jest świetny
Avatar
Kierowca Bombowca / 29 czerwca 2011 o 17:36
[quote name='HSP' timestamp='1309334932' post='494873']
Teraz czekam na otwarcie "nowego 68". Są opuznienia, ale z tego co widziałem lokal jest w stanie "surowym",
[/quote]

Lokal dla opóźnionych w rozwoju... no i ta nachalna reklama... dałbyś sobie spokój.
Avatar
igor / 18 listopada 2011 o 12:56
[quote name='Sebeg' timestamp='1309324873' post='494824']
Pewnie kolejny klub w stylu czekolady. Bajecznie drogi by spijac hajs z najbogatszych studentow z lubelszczyzny. Klimatem i tak nie dorowna staremu hadesowi.
[/quote]

Wręcz przeciwnie, jest tańszy od kilku lubelskich klubów!
Avatar
Krzyś / 17 listopada 2011 o 09:05
Dobrze,że będzie coś nowego w Lublinie oby jednak nie była to kolejna "przeszkoda" na trasie do innych miejsc spowodowana hordami pijanej młodzieży i wiecznymi nocnymi bójkami (czego przykładem są sceny rozgrywające się często pod 68)
Avatar
Gelo / 7 września 2011 o 07:45
[quote name='Filip' timestamp='1311633096' post='506705']
Ciekawe jaki profil artystyczny będzie prezentował klub, bo przy takiej kubaturze muzyka ambitna raczej tam nie zagości, bo właściciel na czynsz nie zarobi. Czyli będzie to kolejny klub w stylu Fashion czyli dyskoteka. Jaki nowy wymiar muzyczny wniesie taki klub na lubelską scenę?
[/quote]
żaden ponieważ takowej sceny nie ma
Avatar
gość / 7 września 2011 o 00:31
[quote name='L.' timestamp='1314957122' post='524852']
jak chcesz zmiescic 1300m2 na 700m2 ?;>
[/quote]
Przecież post o 1300m2 jest obciachową reklamą innego miejsca, nie związaną z lokalem przewodnim artykułu... Jestem ciekaw właśnie kto utrzyma ten poziom na tych metrach i deklarowany przepych...?
Avatar
L. / 2 września 2011 o 11:52
planowane są 3 sale plus strefy VIP a wszystko na ponad 1300m2...


jak chcesz zmiescic 1300m2 na 700m2 ?;>
Avatar
Filip / 26 lipca 2011 o 00:31
Ciekawe jaki profil artystyczny będzie prezentował klub, bo przy takiej kubaturze muzyka ambitna raczej tam nie zagości, bo właściciel na czynsz nie zarobi. Czyli będzie to kolejny klub w stylu Fashion czyli dyskoteka. Jaki nowy wymiar muzyczny wniesie taki klub na lubelską scenę?
Avatar
oasis / 7 lipca 2011 o 15:31
[quote name='Sebeg' timestamp='1309324873' post='494824']
Pewnie kolejny klub w stylu czekolady. Bajecznie drogi by spijac hajs z najbogatszych studentow z lubelszczyzny. Klimatem i tak nie dorowna staremu hadesowi.
[/quote]
Avatar
erwu dobrze wiedzący / 6 lipca 2011 o 09:05
NO TO SIĘ WSZYSCY ZDZIWIĄ... Od dziś to już potwierdzona informacja... W centrum Lublina powstanie jeszcze jeden klub... i to będzie mega strzał. Projekt zakłada, że będzie to najlepiej oświetlony klub muzyczny w Polsce. Właściciel zakupił w Azji świecącą podłogę reagującą na dźwięk, sufit na którym można wyświetlać obrazy (ponad 3500 punktów świetlnych), ekran led o powierzchni 50m2, który będzie stanowił tło sceny... planowane są 3 sale plus strefy VIP a wszystko na ponad 1300m2... Planowane otwarcie to okolice października... a suma inwestycji około 3,5 miliona złotych... Powodzenia życzę Creamowi i reszcie, zwłaszcza, że będzie to drugi lokal tego inwestora w Lublinie.
NO TO SIĘ WSZYSCY ZDZIWIĄ... Od dziś to już potwierdzona informacja... W centrum Lublina powstanie jeszcze jeden klub... i to będzie mega strzał. Projekt zakłada, że będzie to najlepiej oświetlony klub muzyczny w Polsce. Właściciel zakupił w Azji świecącą podłogę reagującą na dźwięk, sufit na którym można wyświetlać obrazy (ponad 3500 punktów świetlnych), ekran led o powierzchni 50m2, który będzie stanowił tło sceny... planowane są 3 sale plus strefy VIP a wszystko na ponad 1300m2... Planowane otwarcie to okolice października... a suma inwes... rozwiń
Avatar
ewelina / 3 lipca 2011 o 23:28
Oj..Soundbar jest świetny
Avatar
Kierowca Bombowca / 29 czerwca 2011 o 17:36
[quote name='HSP' timestamp='1309334932' post='494873']
Teraz czekam na otwarcie "nowego 68". Są opuznienia, ale z tego co widziałem lokal jest w stanie "surowym",
[/quote]

Lokal dla opóźnionych w rozwoju... no i ta nachalna reklama... dałbyś sobie spokój.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 0 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 0

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 1 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!