Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2012 r.
15:41
Edytuj ten wpis

Pożar sortowni śmieci przy ul. Metalurgicznej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora rp
0 11 A A
Zgłoszenie o pożarze strażacy dostali tuż po godz. 15. (Paweł P./mmlublin.pl)
Zgłoszenie o pożarze strażacy dostali tuż po godz. 15. (Paweł P./mmlublin.pl)

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Nie ma rannych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o pożarze dostaliśmy od dziennikarza obywatelskiego MM Lublin. Dziękujemy!

Zgłoszenie o pożarze strażacy dostali tuż po godz. 15.

- Pożar jest opanowany, trwa dogaszanie - usłyszeliśmy od dyżurnego państwowej straży pożarnej w Lublinie.

Wiadomo, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Natomiast brak informacji o przyczynach jego wybuchu.


Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kuba / 13 lipca 2012 o 17:08
pier***nijcie sie w czoło. Czy kiedykolwiek sprzęt lubelskiej jednostki zawiódł w akcji?? Pytam?? bo z tego co ja sie orientuje wtemacie to z nowymi nabytkami są problemy( dużo za dużo elektroniki) a jakos te wasze "stare" "prlowskie" maszyny cały czas służą bez awaryjnnie. A jesli macie cos do komendanta, to poczytajcie troszkę o jego pracy na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej miasta, bo nie wiecie tak naprawde ile zrobił, ale bedziecie pier***ić ze jest chujowy bo ma jelcza zamiast mercedesa. I tak w gwoli formalności, nie jestem spokrewniony z komendantem, a ni nie pracuje w straży. ale znam bardzo dobrze tematykę, więc chetnie podyskutuję z laikami na tym forum
pier***nijcie sie w czoło. Czy kiedykolwiek sprzęt lubelskiej jednostki zawiódł w akcji?? Pytam?? bo z tego co ja sie orientuje wtemacie to z nowymi nabytkami są problemy( dużo za dużo elektroniki) a jakos te wasze "stare" "prlowskie" maszyny cały czas służą bez awaryjnnie. A jesli macie cos do komendanta, to poczytajcie troszkę o jego pracy na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej miasta, bo nie wiecie tak naprawde ile zrobił, ale bedziecie pier***ić ze jest chujowy bo ma jelcza zamiast mercedesa. I tak w gwoli forma... rozwiń
Avatar
listonosz / 7 lipca 2012 o 09:42
KOBYŁEK podpalił ??? !!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2012 o 06:56
JRG 1 to skansen a nie strażnica haha
Avatar
Adam / 6 lipca 2012 o 21:20
Widziałem dziś tego CN-a jak leział z zęborzyckiej w kunickiego na bombach do tego zdażenia :-)
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 20:45
[quote name='M' timestamp='1341589336' post='646389']
Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy

A co do stwierdzenia o "Super Komendancie" to już nie mogę się nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć w przetargi
[/quote]
I co z tego, że ma klikadziesiąt? Gdzie są często dysponowane? Tylko tam gdzie nie ma sieci hydrantowej.
Typowy GCBA ma 5tys.? zazwyczaj ten z kabiną brygadową - standardowe GCBA z 3 osobową kabiną mają ponad 8tys. litrów wody.
Kupuje się GCBA z 5tys. bo są uniwersalne - do pożaru, do wypadku itp. i są w stanie przejąć w razie awarii role GBA. GCBM w mieście takim jak Lublin to pomyłka - za duży i za mało zwrotny, za mała obsada sam praktycznie nie jest w stanie prowadzić dział gasniniczych.
W Lublinie potrzeba - 3-4 GCBA powyżej 8 tys. l - tyle, że jeden taki kosztuje ponad 1mln.zł - więc nie mało.
A co wyposażenia PSP w Lublinie - to włąśnie jest realizowany przetarg na 3 GCBA (JRG2, JRG 5 Bełżyce - już mają , JRG 6 Bychawa -dostanie).
Poza tym zapewne dla tego ściągali GCBM bo były problemy z siecią hydrantową - za co ktoś powinien odpowiedzieć - bo nie chce mi się wierzyć, że taki zakład nie ma instalcji ppoż.
[quote name='M' timestamp='1341589336' post='646389']
Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy

A co do stwierdzenia o "Super Kome... rozwiń
Avatar
współczujący / 6 lipca 2012 o 18:44
Żal tylko tych umęczonych strażaków
Avatar
M / 6 lipca 2012 o 17:42
[quote name='ktoś tam' timestamp='1341587473' post='646378']
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
[/quote]

Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy

A co do stwierdzenia o "Super Komendancie" to już nie mogę się nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć w przetargi
[quote name='ktoś tam' timestamp='1341587473' post='646378']
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
[/quote]

Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dy... rozwiń
Avatar
ktoś tam / 6 lipca 2012 o 17:11
[quote name='M' timestamp='1341586724' post='646375']
i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
[/quote]
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
[quote name='M' timestamp='1341586724' post='646375']
i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
[/quote]
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego... rozwiń
Avatar
M / 6 lipca 2012 o 16:58
[quote name='Michał' timestamp='1341584225' post='646358']
Na ul. Krańcowej zepsuła się cysterna strażacka wioząca wodę najprawdopodobniej do tego pożaru.
[/quote]

i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
Avatar
Księgowy / 6 lipca 2012 o 16:29
Taaaakie straty! Tyle ton śmieci poszło z dymem ! Ciekawe jak długo będzie trwało szacowanie , ile ton produktu straciła firma i na jaką kwotę ?
Avatar
Kuba / 13 lipca 2012 o 17:08
pier***nijcie sie w czoło. Czy kiedykolwiek sprzęt lubelskiej jednostki zawiódł w akcji?? Pytam?? bo z tego co ja sie orientuje wtemacie to z nowymi nabytkami są problemy( dużo za dużo elektroniki) a jakos te wasze "stare" "prlowskie" maszyny cały czas służą bez awaryjnnie. A jesli macie cos do komendanta, to poczytajcie troszkę o jego pracy na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej miasta, bo nie wiecie tak naprawde ile zrobił, ale bedziecie pier***ić ze jest chujowy bo ma jelcza zamiast mercedesa. I tak w gwoli formalności, nie jestem spokrewniony z komendantem, a ni nie pracuje w straży. ale znam bardzo dobrze tematykę, więc chetnie podyskutuję z laikami na tym forum
pier***nijcie sie w czoło. Czy kiedykolwiek sprzęt lubelskiej jednostki zawiódł w akcji?? Pytam?? bo z tego co ja sie orientuje wtemacie to z nowymi nabytkami są problemy( dużo za dużo elektroniki) a jakos te wasze "stare" "prlowskie" maszyny cały czas służą bez awaryjnnie. A jesli macie cos do komendanta, to poczytajcie troszkę o jego pracy na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej miasta, bo nie wiecie tak naprawde ile zrobił, ale bedziecie pier***ić ze jest chujowy bo ma jelcza zamiast mercedesa. I tak w gwoli forma... rozwiń
Avatar
listonosz / 7 lipca 2012 o 09:42
KOBYŁEK podpalił ??? !!!!
Avatar
Gość / 7 lipca 2012 o 06:56
JRG 1 to skansen a nie strażnica haha
Avatar
Adam / 6 lipca 2012 o 21:20
Widziałem dziś tego CN-a jak leział z zęborzyckiej w kunickiego na bombach do tego zdażenia :-)
Avatar
Gość / 6 lipca 2012 o 20:45
[quote name='M' timestamp='1341589336' post='646389']
Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy

A co do stwierdzenia o "Super Komendancie" to już nie mogę się nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć w przetargi
[/quote]
I co z tego, że ma klikadziesiąt? Gdzie są często dysponowane? Tylko tam gdzie nie ma sieci hydrantowej.
Typowy GCBA ma 5tys.? zazwyczaj ten z kabiną brygadową - standardowe GCBA z 3 osobową kabiną mają ponad 8tys. litrów wody.
Kupuje się GCBA z 5tys. bo są uniwersalne - do pożaru, do wypadku itp. i są w stanie przejąć w razie awarii role GBA. GCBM w mieście takim jak Lublin to pomyłka - za duży i za mało zwrotny, za mała obsada sam praktycznie nie jest w stanie prowadzić dział gasniniczych.
W Lublinie potrzeba - 3-4 GCBA powyżej 8 tys. l - tyle, że jeden taki kosztuje ponad 1mln.zł - więc nie mało.
A co wyposażenia PSP w Lublinie - to włąśnie jest realizowany przetarg na 3 GCBA (JRG2, JRG 5 Bełżyce - już mają , JRG 6 Bychawa -dostanie).
Poza tym zapewne dla tego ściągali GCBM bo były problemy z siecią hydrantową - za co ktoś powinien odpowiedzieć - bo nie chce mi się wierzyć, że taki zakład nie ma instalcji ppoż.
[quote name='M' timestamp='1341589336' post='646389']
Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy

A co do stwierdzenia o "Super Kome... rozwiń
Avatar
współczujący / 6 lipca 2012 o 18:44
Żal tylko tych umęczonych strażaków
Avatar
M / 6 lipca 2012 o 17:42
[quote name='ktoś tam' timestamp='1341587473' post='646378']
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
[/quote]

Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dysponowane (jeśli pozwalają na to warunki np. miejsce na zaparkowanie takiego kolosa). W małych uliczkach czy nawet w mieście GCBM nie zda egzaminu, co przemawia za GCBA. Ale plusem GCBM jest pojemność zbiornika. Typowy GCBA ma ok. 5000 litrów pojemnośći, a "beka" ma już kilkadziesiąt ... Jak wiadomo wszytko ma plusy i minusy

A co do stwierdzenia o "Super Komendancie" to już nie mogę się nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć w przetargi
[quote name='ktoś tam' timestamp='1341587473' post='646378']
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
[/quote]

Masz rację, ale w naszym województwie do dużych pożarów GCBM są często dy... rozwiń
Avatar
ktoś tam / 6 lipca 2012 o 17:11
[quote name='M' timestamp='1341586724' post='646375']
i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
[/quote]
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego Cn-a byś zatankował, a to że wg. naszego Super Komendanta nie trzeba nam takich samochodów to już inna bajka :/
[quote name='M' timestamp='1341586724' post='646375']
i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
[/quote]
Michaś nie spinaj się bo nie ma sensu nie wiem czy wiesz ale nowym trendem jest pozbywanie sie starych i bezużytecznych Cn-ów kosztem zakupu nowych np: GCBA 9,5/50 które są dużo bardziej zwrotne i potrafią 3 razy obrócic po wode zanim ty tego... rozwiń
Avatar
M / 6 lipca 2012 o 16:58
[quote name='Michał' timestamp='1341584225' post='646358']
Na ul. Krańcowej zepsuła się cysterna strażacka wioząca wodę najprawdopodobniej do tego pożaru.
[/quote]

i to jest właśnie lubelski sprzęt. W innych województwach pojazdy GCBM to nowe, niezjechane maszyny. Przynajmniej jeden nowy GCBM na województwo. A u nas? W Lublinie 2 Jelcze pamiętające czasy PRL...
Avatar
Księgowy / 6 lipca 2012 o 16:29
Taaaakie straty! Tyle ton śmieci poszło z dymem ! Ciekawe jak długo będzie trwało szacowanie , ile ton produktu straciła firma i na jaką kwotę ?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 0 0

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 9 4

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 15

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich