Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2017 r.
7:53

Wybuch gazu i pożar w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora łm
21 8 A A

Do pożaru doszło nad ranem przy ul. Rybnej 7 w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Strażacy dostali zgłoszenie w niedzielę o godz. 3:54. Na miejsce pojechało 6 zastępów straży pożarnej, w tym 20 strażaków.

Ogień wybuchł w mieszkaniu na 2 piętrze kamienicy i objął dach. Przed przyjazdem strażaków z budynku ewakuowało się siedem osób. W pożarze ranne zostały dwie osoby. Karetka zabrała je do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej.

- Według wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru był wybuch gazu, który ulatniał się z butli gazowej w jednym z mieszkań - mówi Andrzej Szacoń z lubelskiej straży pożarnej.

Akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 8.

Mieszkańcy nie wrócili do swoich mieszkań. Zostały one zalane w trakcie akcji gaśniczej. Lokale zastępcze zapewniło im miasto. 

Według nadzoru budowlanego, lokal w którym doszło do wybuchu gazu, nie nadaje się do zamieszkania. Pozostali mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów za jakiś czas.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublinianka / 3 grudnia 2017 o 11:06
+1
Sezon zimowy przed nami. Może należałoby przyjrzeć się punktom rozlewni gazu. To tam powinny być eliminowane niesprawne butle. Jak to wygląda naprawdę??? Ktoś odpowiada za napelnienie i wypuszczenie do użytku takiego zloma??? Przecież to bomba!!! 
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 06:46
żeby w tych czasach ludzie musieli używać butli gazowych czy do ogrzewania, czy gotowania w samym centrum miasta-WSTYD. Powinno to się natychmiast zmienić. Mieszkania w centrum powinny być wyjątkowe/prestiżowe a nie najgorsze. Ludzie mieszkają w nieludzkich warunkach, w tych czasach nawet bez dostępu do ubikacji we własnym mieszkaniu
Avatar
Miś / 4 grudnia 2017 o 03:16
Mówisz o swojej dziewczynie , czy już o żonie ?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 14:46
Stare miasto wiadomo sama patologia.Nie pracują,piją z pokolenia na pokolenie.Puste laski szukaja tylko faceta z grubym portfelem a dwie lewe rece do roboty.Ugotowac to nic nie potrafi tylko nakłada pomadke na usta jak jej matka i babka.Tyle w temacie.Dziekuje.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 12:49
Ogrzewanie na butle. Kuchenka na butle. Jedyna mozliwosc zeby uzywac gazu. Prywatne kamienice. Nikt nie podciagnie gazu. Tesciowa mieszkala na starym miescie 20 lat. do dupy. Wegiel w piwnicy do pieca kaflowego. Sredniowiecze. Gdyby to wykupic to by se czlowiek wyremontowal elegancko. Ale sprzedac nikt nie chce.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 11:41
System energetyczny zapewne udzwignie gorzej z ludzmi bo to nie są tanie rzeczy jak mawiał pan Ferdynand
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 11:37
Leming jak zawsze tworzy fake newsy. A może ktoryś wypali w PE? Bo Polacy już wiedzą jakie to robactwo. Co do butli to faktycznie, kto sprawuje nad tym nadzór? UDT? Gdzie powstala ta nieszczelność na butli, czy na wężu przyłączeniowym, a może na samej kuchence? Dlaczego w Polsce wszystko musi być na gazie i węglu? Cywilizowany świat wie co to jest energia elektryczna. Ale pewnie nas system energetyczny, by takiego zapotrzebowania nie udźwignął.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 09:23
Cholerni pisowcy chodzą nocami po mieście i wywołują pożary!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 06:46
żeby w tych czasach ludzie musieli używać butli gazowych czy do ogrzewania, czy gotowania w samym centrum miasta-WSTYD. Powinno to się natychmiast zmienić. Mieszkania w centrum powinny być wyjątkowe/prestiżowe a nie najgorsze. Ludzie mieszkają w nieludzkich warunkach, w tych czasach nawet bez dostępu do ubikacji we własnym mieszkaniu
Avatar
Miś / 4 grudnia 2017 o 03:16
Mówisz o swojej dziewczynie , czy już o żonie ?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 14:46
Stare miasto wiadomo sama patologia.Nie pracują,piją z pokolenia na pokolenie.Puste laski szukaja tylko faceta z grubym portfelem a dwie lewe rece do roboty.Ugotowac to nic nie potrafi tylko nakłada pomadke na usta jak jej matka i babka.Tyle w temacie.Dziekuje.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 12:49
Ogrzewanie na butle. Kuchenka na butle. Jedyna mozliwosc zeby uzywac gazu. Prywatne kamienice. Nikt nie podciagnie gazu. Tesciowa mieszkala na starym miescie 20 lat. do dupy. Wegiel w piwnicy do pieca kaflowego. Sredniowiecze. Gdyby to wykupic to by se czlowiek wyremontowal elegancko. Ale sprzedac nikt nie chce.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 11:41
System energetyczny zapewne udzwignie gorzej z ludzmi bo to nie są tanie rzeczy jak mawiał pan Ferdynand
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 11:37
Leming jak zawsze tworzy fake newsy. A może ktoryś wypali w PE? Bo Polacy już wiedzą jakie to robactwo. Co do butli to faktycznie, kto sprawuje nad tym nadzór? UDT? Gdzie powstala ta nieszczelność na butli, czy na wężu przyłączeniowym, a może na samej kuchence? Dlaczego w Polsce wszystko musi być na gazie i węglu? Cywilizowany świat wie co to jest energia elektryczna. Ale pewnie nas system energetyczny, by takiego zapotrzebowania nie udźwignął.
Avatar
Lublinianka / 3 grudnia 2017 o 11:06
+1
Sezon zimowy przed nami. Może należałoby przyjrzeć się punktom rozlewni gazu. To tam powinny być eliminowane niesprawne butle. Jak to wygląda naprawdę??? Ktoś odpowiada za napelnienie i wypuszczenie do użytku takiego zloma??? Przecież to bomba!!! 
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 09:23
Cholerni pisowcy chodzą nocami po mieście i wywołują pożary!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 14

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 12

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!