czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Pożar w Kamieniu Pomorskim: Lublin pomoże poszkodowanym

Dodano: 13 kwietnia 2009, 18:40

- Tragedia na Wybrzeżu bardzo nas poruszyła, dlatego od razu, mimo świąt, zrobiliśmy to, co na tym etapie możemy robić - mówi Stefan Pedrycz, prezes zarządu wojewódzkiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomoc obiecała też lubelska Caritas.

Lubelski oddział PCK podjął decyzję o pomocy finansowej dla rodzin. Uruchomiono konto, pod które można dokonywać wpłat: BPH PBK SA Oddział Lublin 80 1060 0076 3200 0018 5117 - z dopiskiem "pożar".

- Uruchamiamy też zbiórkę pomocy rzeczowej. Będzie prowadzona przy ul. Puchacza 6 w Lublinie od 14 do 18 kwietnia w godz. 8-16 - mówi Pedrycz. - Szczególnie oczekujemy na: odzież, pościel, ręczniki, koce, środki higieny i czystości, przybory kuchenne, prosty sprzęt AGD i inne przedmioty potrzebne do urządzenia nowego mieszkania.

O akcji pomocy dla poszkodowanych w Kamieniu Pomorskim będzie we wtorek radzić lubelski Caritas.

- Skonsultujemy się z tamtejszym oddziałem, żeby zorientować się, co jest potrzebne i wtedy zaczniemy działać - powiedział nam w poniedziałek ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

Telewizja Polska i Caritas uruchomiły specjalny numer SMS - 72 902. Żeby pieniądze (koszt 2,44 zł z VAT) pomogły poszkodowanym w treści trzeba wpisać: Pomagam - Kamień Pomorski.

"Powstrzymajmy się od zabaw"

W związku z katastrofą w Kamieniu Pomorskim prezydent Lech Kaczyński wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

- Zgodnie z rozporządzeniem wojewoda wydała polecenie o opuszczeniu flag państwowych do połowy i przepasaniu ich kirem przed Urzędem Wojewódzkim w Lublinie i w delegaturach w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu - powiedziała nam rzeczniczka prasowa Wojewody Lubelskiego Małgorzata Tatara. - Jednocześnie wojewoda apeluje do wszystkich o godne uczczenie ofiar pożaru.

We wtorek szczegółowe decyzje w sprawie żałoby ma podjąć Urząd Miasta Lublin. - Chciałam zaapelować do organizatorów imprez i do mieszkańców miasta o powstrzymanie się od hucznych zabaw - powiedziała nam rzeczniczka prasowa prezydenta Iwona Blajerska.

W poniedziałek w prawie żadnej instytucji kulturalnej nikt nie pracował z racji świąt. Udało nam się dowiedzieć, że program większości klubów i kin na wtorek, środę i czwartek raczej nie ulegnie zmianie. Decyzje o ewentualnym odwołaniu spektakli w Teatrze Osterwy i Teatrze Centralnym zostaną podjęte we wtorek.

W pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim zginęło 21 osób.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!