czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Pożar w Kamieniu Pomorskim: Lublin pomoże poszkodowanym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2009, 18:40

- Tragedia na Wybrzeżu bardzo nas poruszyła, dlatego od razu, mimo świąt, zrobiliśmy to, co na tym etapie możemy robić - mówi Stefan Pedrycz, prezes zarządu wojewódzkiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomoc obiecała też lubelska Caritas.

Lubelski oddział PCK podjął decyzję o pomocy finansowej dla rodzin. Uruchomiono konto, pod które można dokonywać wpłat: BPH PBK SA Oddział Lublin 80 1060 0076 3200 0018 5117 - z dopiskiem "pożar".

- Uruchamiamy też zbiórkę pomocy rzeczowej. Będzie prowadzona przy ul. Puchacza 6 w Lublinie od 14 do 18 kwietnia w godz. 8-16 - mówi Pedrycz. - Szczególnie oczekujemy na: odzież, pościel, ręczniki, koce, środki higieny i czystości, przybory kuchenne, prosty sprzęt AGD i inne przedmioty potrzebne do urządzenia nowego mieszkania.

O akcji pomocy dla poszkodowanych w Kamieniu Pomorskim będzie we wtorek radzić lubelski Caritas.

- Skonsultujemy się z tamtejszym oddziałem, żeby zorientować się, co jest potrzebne i wtedy zaczniemy działać - powiedział nam w poniedziałek ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

Telewizja Polska i Caritas uruchomiły specjalny numer SMS - 72 902. Żeby pieniądze (koszt 2,44 zł z VAT) pomogły poszkodowanym w treści trzeba wpisać: Pomagam - Kamień Pomorski.

"Powstrzymajmy się od zabaw"

W związku z katastrofą w Kamieniu Pomorskim prezydent Lech Kaczyński wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

- Zgodnie z rozporządzeniem wojewoda wydała polecenie o opuszczeniu flag państwowych do połowy i przepasaniu ich kirem przed Urzędem Wojewódzkim w Lublinie i w delegaturach w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu - powiedziała nam rzeczniczka prasowa Wojewody Lubelskiego Małgorzata Tatara. - Jednocześnie wojewoda apeluje do wszystkich o godne uczczenie ofiar pożaru.

We wtorek szczegółowe decyzje w sprawie żałoby ma podjąć Urząd Miasta Lublin. - Chciałam zaapelować do organizatorów imprez i do mieszkańców miasta o powstrzymanie się od hucznych zabaw - powiedziała nam rzeczniczka prasowa prezydenta Iwona Blajerska.

W poniedziałek w prawie żadnej instytucji kulturalnej nikt nie pracował z racji świąt. Udało nam się dowiedzieć, że program większości klubów i kin na wtorek, środę i czwartek raczej nie ulegnie zmianie. Decyzje o ewentualnym odwołaniu spektakli w Teatrze Osterwy i Teatrze Centralnym zostaną podjęte we wtorek.

W pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim zginęło 21 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!