wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Późny remont w akademikach

  Edytuj ten wpis

Student ma wybór. Albo mieszka na miasteczku i ma kłopot z zachowaniem czystości, bo w łazienkach trwa remont, albo wyprowadza się na Felin.

Choć już miesiąc trwa rok akademicki, a w należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego Cebionie połowa łazienek i kuchni… jest wyłączona z użytku. Nie jest to poważne utrudnienie, ale żeby umyć ręce po wyjściu z toalety, trzeba iść na drugi koniec korytarza.

Robotnicy układający glazurę zablokowali cały jeden pion sanitarno-kuchenny, czyli pomieszczenia z umywalkami i kuchnie. Tymczasem okazuje się, że choć remont utrudnia życie lokatorom akademika, to opóźnień w harmonogramie prac nie ma.
- Z przyczyn proceduralnych opóźnił się przetarg - wyjaśnia Krystyna Sajewicz, dyrektor Działu Spraw Socjalnych Studentów Uniwersytetu Przyrodniczego.

- Remont zaczął się późno, ale robotnicy szybko pracują, bo wykonawca zobowiązał się skończyć remont w grudniu.

Umowa przetargowa obejmuje również remont toalet i pryszniców. Oficjalny termin ukończenia prac mija w sierpniu. Jednak, by nie utrudniać życia studentom, wykonawca podzielił zadanie na dwie części. Druga część modernizacji rozpocznie pod koniec czerwca.

- Musimy uzbroić się w cierpliwość - mówi Dariusz Suszyński, mieszkaniec pokoju na czwartym piętrze Cebionu. - Ale remont poprawi standard akademików.
Gdyby komuś jednak bardzo zamknięte umywalnie i kuchnie przeszkadzały, jest alternatywa. - Osoby niezadowolone z panujących w Cebionie warunków mogą skorzystać z wolnych miejsc w akademikach na Felinie - dodaje Sajewicz.
Uniwersytet Przyrodniczy remontuje nie tylko Cebion. Ekipy budowlańców do grudnia pracować będą także w Dodku.

Krzysztof Kwoczko
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!