niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Pożyczki dla szpitali. Największa na 4 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2012, 17:49
Autor: (IZI)

Szpital im. Jana Bożego dostanie dwie pożyczki (Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)
Szpital im. Jana Bożego dostanie dwie pożyczki (Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)

Szpitale "marszałkowskie” dostaną pożyczki. Najwięcej pieniędzy trafi do szpitala im. Jana Bożego w Lublinie.

Decyzje o pożyczkach podjął w czwartek Zarząd Województwa. Pieniądze trafią m.in. do szpitala im. Jana Bożego, gdzie brakuje pieniędzy na wypłaty wynagrodzeń dla pracowników.

Szpital dostanie dwie pożyczki. Jedna to 4 mln zł. Druga w wysokości 1,1 mln zł pomoże szpitalowi zabezpieczyć wkład własny do projektu, który ma poprawić jakość leczenia chorób płuc i nowotworów.

Pożyczki dostaną też dwa inne szpitale z Lublina. Dla Okręgowego Szpitala Kolejowego Zarząd Województwa przeznaczył 3,25 mln zł, a dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej – 1,2 mln zł.

Z kolei Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie dostanie 503 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
OK
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

OK
OK (8 grudnia 2012 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowni Państwo! może zamiast wyrzucać pieniądze lepiej byłoby przeprowadzić gruntowną restrukturyzacje! Myślę że teraz nadarza się okazja i za Sosnowskiego można wprowadzić do Zarządu Województwa kogoś lepiej przygotowanego do nadzorowania służby zdrowia niż dotychczasowi Marszałkowie. Warto przypomnieć że dyrektorem Służby Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim jest człowiek który zadłużył do granic możliwości szpital w Puławach!!! A ciągnąc dalej wątek Puław to tam w szpitalu pojawiła się dyrektor która powstrzymała proces zadłużania. Mimo jej usilnych starań nie ma wsparcia w organie załozycielskim czyli u Starosty Puławskiego. Wykorzystując kompetencje tej Pani i wspomagając ją można sprawnie iskutecznie restrukturyzować szpital, ale Pan Starosta (PESelowski Żołnierz) twierdzi że to nie jego problem. Ja już gdzieś dziś przecztałem, trzeba by tego Starostę wziąć na Marszałka za Sosnowskiego i powierzyć jemu nadzór nad słuzbą zdrowia. Skutek byłby taki że jego brak kompetencji doprowadzi do upadku szpiatli Marszałkowskich a w konsekwencji Sejmik Województwa zamiast dalej wyrzucać pieniądze na wsparcie szpitala wyrzuci PSLoskich Marszałków i Znajdzie ludzi którzy będą chcieli i potrafili przeprowadzić restrukturyzację szpitali !!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!