środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Prace na ul. 3 Maja w Lublinie przełożone przez pogodę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2012, 12:12

3 Maja (Jacek Świerczyński)
3 Maja (Jacek Świerczyński)

Kilka godzin przed planowanym zamknięciem ul. 3 Maja drogowcy zmienili zdanie. Zrobią to dopiero za tydzień. Powód? Warunki atmosferyczne.

– Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, po uzgodnieniach z wykonawcą, termin przeprowadzenia prac wymagających zamknięcia dla ruchu ulic 3 Maja i Dolnej 3 Maja został przesunięty na piątek 20 kwietnia – poinformował o godz. 12 Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta.

– Układanie warstwy ścieralnej, stanowiącej ostatni etap inwestycji, może odbywać się tylko wtedy, gdy przez cały czas prowadzenia prac temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza, podłoże jest całkowicie suche i nie występują opady – wyjaśnia Kieliszek.

Urzędnikom i drogowcom zależy na dobrej jakości nowej nawierzchni ul. 3 Maja, co już wcześniej podkreślali. – Chcemy, żeby finalny efekt inwestycji, która kosztuje 12 mln zł, był jak najlepszy – mówił Adam Borowy, wicedyrektor miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Zmiana terminu oznacza, że w piątek 20 kwietnia w godzinach wieczornych, ale nie wcześniej niż o godz. 18, zamknięte dla ruchu zostaną ulice 3 Maja i Dolna 3 Maja (odcinek od Krakowskiego Przedmieścia do al. Solidarności).

– Wygrodzenia przy Krakowskim Przedmieściu i przed skrzyżowaniem z al. Solidarności zostaną ustawione po uprzedniej ocenie natężenia ruchu przez wykonawcę, w momencie najbardziej optymalnym – zapowiada Kieliszek. – Ponadto sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Krakowskie Przedmieście - Kołłątaja - 3 Maja przejdzie w tryb światła żółtego (pulsujące).

Utrudnienia te związane są połączeniem dokończenia remontu ul. 3 Maja i remontem ul. Dolnej 3 Maja na odcinku od ul. Chmielnej do al. Solidarności. Zakres prac przy ul. Dolnej 3 Maja będzie obejmował remont nawierzchni jezdni i chodników. Natomiast na ul. 3 Maja układana będzie warstwa ścieralna.

W czasie prowadzonych prac obowiązywała będzie tymczasowa organizacja ruchu, która funkcjonowała w czasie prac przed 9 stycznia. Od godzin wieczornych w piątek 20 kwietnia do godzin porannych w poniedziałek 23 kwietnia ul. I Armii Wojska Polskiego oraz Chmielna od strony ul. Ogrodowej w kierunku ul. 3 Maja będą ulicami bez przejazdu, a ul. Cicha zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Dalszy etap prac związany m. in. z wykonaniem oznakowania poziomego będzie odbywał się nocą, bez konieczności wyłączania ulic z ruchu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
deVon
ana
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

deVon
deVon (13 kwietnia 2012 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze, że się wreszcie myśli. Zamiast kłaść asfalt na mrozie czy w deszczu, chcą zrobić coś raz, ale dobrze.
Rozwiń
ana
ana (13 kwietnia 2012 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest chyba jakiś żart. Pogoda, czy za mało pieniędzy.
Jak to w tym dziwnym mieście.
Nic nie da się zrobić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!