wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Pracę znajdzie tu 100 osób. Na otwarcie do Lublina przyjechał minister rolnictwa


Na razie jest ok. 20 informatyków, ale docelowo ma być ich blisko 100. Wszystko po to, aby rolnicy w całej Polsce otrzymywali dopłaty bezpośrednie na czas.

W poniedziałek w Lublinie z udziałem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela uroczyście otwarto Wydział Tworzenia Oprogramowania Departamentu Informatyki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Polski rolnik musi zawsze o jednakowej porze otrzymywać pieniądze, ponieważ pod te środki zaciąga kredyty i inne zobowiązania. Do tego właśnie potrzebujemy wydziału w Lublinie – podkreślał Daniel Obajtek, prezes ARiMR.

Wydział powstał m.in. po to, aby nie powtórzyła się sytuacja z przełomu roku, kiedy wypłata dopłat bezpośrednich ruszyła z poślizgiem, bo na czas nie był gotowy nowy system informatyczny, który miał trafić do biur powiatowych.

– W kampanii za 2015 rok ARiMR straciła przez to około 100 mln zł, bo przez parę miesięcy nasi pracownicy w powiatach nie mieli co robić – przypomniał prezes Obajtek. Dzięki lubelskiej „centrali” taka sytuacja ma się już nie powtórzyć.

Lubelski wydział zatrudnia dziś ok. 20 osób. – To wyłącznie wykwalifikowana kadra, w tym testerzy i analitycy – wyjaśnia Michał Wiśniewski, dyrektor Departamentu Informatyki ARiMR.

– Pracę zacząłem tydzień temu – mówi Michał Wasilewski z Lublina, jeden z informatyków. – Obecnie pracuję nad systemem wspierającym rejestrację i ewidencję wniosków. Bardzo jestem zadowolony z tej pracy.

Do końca roku zatrudnienie wzrośnie tam do 30 osób. – A do końca 2017 r. w wydziale będzie pracować około 100 specjalistów – zapowiada prezes ARiMR, który podkreśla również, że utworzenie wydziału oznacza też oszczędności. – Jedna roboczogodzina oferowana przez zewnętrzna firmę informatyczną kosztuje 180 zł. W tym wydziale będzie kosztowała 65 zł.

Obajtek zapowiedział, że w ciągu 2 lat Lublin przejmie cały system związany z płatnościami bezpośrednimi, utrzymanie tego systemu oraz jego modyfikację, co spowoduje oszczędność ok. 30 mln zł.

To ważne, bo ARiMR będzie miała coraz więcej obowiązków. – Nie jest tajemnicą, że otrzyma ona nowe zadania. Na początku przyszłego roku likwidujemy Agencję Rynku Rolnego i 60, a nawet 70 procent zadań ARR zostanie przekazanych do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – dodał minister Krzysztof Jurgiel.

Wydział Tworzenia Oprogramowania Departamentu Informatyki ARiMR mieści się w nowym Kompleksie Biurowo – Usługowym „Technic Park” przy ul. Dobrzańskiego. Budynek sąsiaduje z Lubelskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Haha
Damian
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Haha
Haha (25 października 2016 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hahahahahaha .... buhahahahahaha ale jaja 
Rozwiń
Damian
Damian (25 października 2016 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co zatrudniać aż tylu programistów?? Trzeba zadbać o prawidłowe działanie infrastuktury teleinformatyczn ej, do tego nie potrzeba programistów. Chyba że ten cały program jest w powijakach i dopiero będą go pisać...
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2016 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ksiadz pralat Stanislaw Sieczka ma szczesliwa reke.Za co sie nie wezmie to sukces.
Rozwiń
niezły joke
niezły joke (25 października 2016 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Brawo PIS. I tak właśnie wygląda dobra zmiana. Brawo!
ty chyba sobie jaja robisz
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2016 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Informatycy to najbardziej antyspołeczny element. Z jednej strony określona wiedza na wysokim poziomie ale z drugiej miesiące i lata spędzone przy monitorze powodują degradację dużej części ich mózgów. Efektem jest upośledzenie społeczne i inteligencja emocjonalna na poziomie kilkulatka. Pewnie nie dotyczy to wszystkich informatyków ale zdecydowanej większości. Nie rozumiem jak można całe życie spędzić z nosem w monitorze?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!