poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Pracowali w FSC, dostaną bezpłatne akcje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2008, 13:46

Około 4 tys. byłych pracowników Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie jest uprawnionych do bezpłatnego nabycia akcji FS Holding.

Kto się wzbogaci okaże się już w piątek rano. Listy uprawnionych zawisną w siedzibie i zakładach spółki.

Na pracownicze nieodpłatne akcje FS Holding byli i obecni pracownicy spółki zapisywali się do końca marca tego roku. Żeby starać się o akcje trzeba było mieć co najmniej przepracowanych co najmniej 10 lat w przedsiębiorstwie i odpowiednio to udokumentować. Przez kilka tygodni przed siedzibą FS Holding kłębił się tłum byłych pracowników FSC. - 30 lat przepracowałem w fabryce. Liczę, że coś dostanę - mówi Ryszard Żyła. - Ja pracowałam dokładnie 10 lat. I też mam nadzieję, że to wystarczy - dodaje Marianna Okoniewska.

Już wiadomo, że z ok. 5 tys., osób, które zapisało się na udziały uprawnionych do ich nabycia jest ok. 4 tys. To w większości byli pracownicy Fabryki Samochodów Ciężarowych i garstka osób aktualnych pracowników FS Holding. Swoje nazwiska znajdą w piątek na "listach uprawnionych pracowników”, które o godz. 8 będą udostępnione w siedzibie i o 7.30 w zakładach FS Holding. - Te osoby, które nie znalazły się na listach mogą się jeszcze odwołać - informuje Jerzy Frąckiewicz, prezes FS Holding. - Mają na to cały miesiąc przez który będą wisieć listy.

Reklamacje należy składać na piśmie w siedzibie spółki przy ul Krakowskie Przedmieście 7. Trzeba dołączyć brakujące dokumenty, z których wynikałoby, że dana osoba jest uprawniona do akcji. Na rozpatrzenie reklamacji spółka ma dwa tygodnie. - Są więc jeszcze szanse, by znaleźć się na ostatecznej liście - podkreśla Frąckiewicz. - Nasi dyżurni pracownicy będą dokładnie informować, jakie dokumenty dostarczyć i jakie warunki spełnić, by reklamacja była rozpatrzona pozytywnie

Kiedy Minister Skarbu dokona przydziału akcji pracowniczych - tego nie wiadomo. Prawdopodobnie nastąpi to w przyszłym roku. Nie wiadomo też na akcje o jakiej wartości mogą liczyć pracownicy. W najlepszym wypadku do podziału będzie ok. 8 mln zł, czyli 15 proc. z 55 milionowego kapitału spółki.

Tutaj przez miesiąc będą wywieszone listy uprawnionych do akcji FS Holding

Zakład Przemysłu Drzewnego w Lublinie, ul. Diamentowa 7 (godz. 7.30-15.30)

Siedziba FS Holding w Lublinie, Krakowskie Przedmieście 7(godz. 8-16)

Zakład Przemysłu Drzewnego w Puławach, ul. Lubelska 57 (godz. 7.30-15.30)

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "eFeS” w Firleju, ul. Wczasowa 1 (godz. 7-15).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nicur
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nicur
nicur (30 października 2008 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A KTO CHAPNIE RESZĘ MAJĄTKU?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!