Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2013 r.
18:07
Edytuj ten wpis

Pracownicy MOSiR skarżą się na prezesa. "Przejawy mobbingu"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 64 A A
Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata "trzynastek”. Ale nie tylko. (sxc.hu)
Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata \"trzynastek”. Ale nie tylko. (sxc.hu)

O złe traktowanie oskarżają podwładni prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki podległej Ratuszowi. Dziś do załogi przyjechać ma prezydent miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nikt nie formułuje zarzutów pod nazwiskiem, wszyscy nasi rozmówcy wypowiadają się anonimowo. Ale zgodnie skarżą się na prezesa MOSiR.

– Dzieje się nieciekawie i praktycznie wszyscy twierdzą, że są to przejawy mobbingu – opowiada nam osoba należąca do związków zawodowych. Inny pracownik: – Za nic można dostać taka reprymendę, że żyć się odechciewa. Ludzie się go boją, są zastraszeni. Przestali też sobie nawzajem ufać – opowiada. A część związkowców żąda wręcz kontroli antymobbingowej.

– Jest wiele różnych zachowań. Pokrzykiwanie, wydawanie ustnych poleceń i wycofywanie się z nich. To cały szereg różnych rzeczy, które skumulowane skutkują tym, że ciężko jest pracować – twierdzi inny pracownik. – Raz podobno prezes zabrał listę obecności już o godz. 7.02 – dodaje.

– To było dwa razy i nie o godz. 7.02, tylko trochę później, a nasz regulamin pracy mówi wyraźnie, o której godzinie powinien być pracownik – odpowiada Zdzisław Hołysz, prezes MOSiR. – Ja wiem, co to jest mobbing i wystrzegam się tego, ale jeżeli komuś się nie podoba, że ma zwracaną uwagę co do wykonywanej pracy, to już inna sprawa.

– Poprosiliśmy prezydenta o spotkanie – mówi jeden z pracowników. Takie spotkanie ma się odbyć dzisiaj po południu.

– Dostaliśmy od związkowców pismo z wyrazami niezadowolenia z warunków pracy, głównie dotyczących wynagrodzeń. Nie było w nim mowy o mobbingu. Uzgodniliśmy, że prezes MOSiR zorganizuje spotkanie z prezydentem – stwierdza Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta.

Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata "trzynastek”. Ale nie tylko. Na korytarzu MOSiR wisi pismo wystosowane do prezesa przez Związek Zawodowy Pracowników Warsztatowych. A w nim pytania m.in. o nagrody pieniężne dla osób odśnieżających stadion.

– Część pracowników mimo krótszej pracy otrzymało większą nagrodę, co poróżniło pracowników – czytamy w piśmie. Związkowcy pytają też, dlaczego do dodatkowej pracy przy niedzielnych giełdach na terenie stadionu przy Kresowej nie są brane osoby z listy pracowników, którzy zgłosili chęć takiego dorobienia, ale osoby spoza firmy.

– To nie zarząd MOSiR ustala, kto ma tam pracować, ale osoby odpowiedzialne za giełdę – mówi Hołysz. A co z odśnieżaniem? – Ci, którzy dłużej pracowali, dostali więcej – zapewnia prezes.

Gdzie jest gorąco

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca” ma 117 etatów. Spółka zarządza m.in. halą Globus, halą przy Al. Zygmuntowskich, terenami wokół Zalewu Zemborzyckiego, terenem zajmowanym przez Lubelski Klub Jeździecki, torem rowerowym przy ul. Janowskiej, stadionem przy Kresowej i stadionem miejskim przy Al. Zygmuntowskich.

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2013 o 17:34

Najnowsze odcinki Ekipy z Warszawy Warsaw Shore za darmo bez limitu i reklam -

http://tnij.org/ekipa-shore

Avatar
kik / 30 listopada 2013 o 16:42
A w jakiej to korporacji pracował do tej pory "prezes"? A jakie to wyniki ma spółka? Ten gość nie ma żadnego pojęcia o standardach korporacyjnych chyba że rodem z PGRu. O tym skąd biora się w firmie wyniki też

"pracownicy" przyzwyczajeni do nieróbstwa za czasów poprzednika są w szoku, że trzeba pracować. Prezes wprowadza zwyczaje korporacyjne bo takie jest jego zadanie. On jest rozliczany z wyników to sam innych rozlicza. Tak trzymać. A nieroby niech niech się wezmą do pracy. Jak słyszę związki zawodowe to mnie telepie...brrr[/quote]
Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 21:01

Tylko tu : http://otourl.pl/najlepsza_rozrywka

Avatar
body / 29 listopada 2013 o 20:52

Prezio ma takie pojecie o korporacji jak ja o życiu intymnym pingwinów. A swoja drogą dzięki Wam za wsparcie. Pracownicy

Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 20:24

mozna tylko wspomniec Leszka Rouperta -to byl czlowiek!

A Gierek albo Jaruzelski - to był człowiek, trzynastki, deputaty, talony, wczasy nad morzem. Jak brakowało kasy na trzynastki to się dodrukowało i w drukarni mieli robotę :)

Avatar
Maciek / 29 listopada 2013 o 20:19

"pracownicy" przyzwyczajeni do nieróbstwa za czasów poprzednika są w szoku, że trzeba pracować. Prezes wprowadza zwyczaje korporacyjne bo takie jest jego zadanie. On jest rozliczany z wyników to sam innych rozlicza. Tak trzymać. A nieroby niech niech się wezmą do pracy. Jak słyszę związki zawodowe to mnie telepie...brrr

Avatar
pracownik / 29 listopada 2013 o 19:27

God\iny pracy, rzecz święta, a traktowanie ludzi z buta to zupełnie inna sprawa. Jeśli ktoś pomiata pracownikami, nie wyegzekwuje od nich nic. CHYBA ŻE TACZKĘ

Avatar
piotr / 29 listopada 2013 o 19:13
mozna tylko wspomniec Leszka Rouperta -to byl czlowiek!
Avatar
otoja / 29 listopada 2013 o 19:02

Urzędniczym nierobom we łbach się poprzewracało!!! Nie podoba się ciepła posadka i picie 3 herbat dziennie to DROGA WOLNA. Przenieście się nieroby na kasę albo magazyn do Biedronki ,to dopiero zobaczycie co to znaczy praca, a nie opier * alanie się 8 godzin, plotki, intrygi, kawka, herbatka, ciastko, włączony pasjans albo allegro w komputerze i jeszcze wam źle obiboki.

Zapraszam do pracy  w MOSiRze, zobaczysz co to znaczy picie 3 herbat dziennie, szczególnie przy pracy w deszczu bądź mrozie -20st C, przygotowaniu sezonu letniego, bądź zimowego. Kasy dostaniesz mniej niż w Stonce, za to zapomnij że się dostaniesz jeżeli nie jesteś dobrym fachowcem. Zapraszam - wolne etaty są.

Zapraszam do pracy  w MOSiRze, zobaczysz co to znaczy picie 3 herbat dziennie, szczególnie przy pracy w deszczu bądź mrozie -20st C, przygotowaniu sezonu letniego, bądź zimowego. Kasy dostaniesz mniej niż w Stonce, za to zapomnij że się dostaniesz jeżeli nie jesteś dobrym fachowcem. Zapraszam - wolne etaty są.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 18:33

Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata "trzynastek”.

Podobnie rozżalone jest 95% społeczeństwa, któe nie pracuje w budżetówce. Mobbing należy tępić, ale takie żądania to kpina z reszty Polaków.

całkowicie się zgadzam. Kpina !!! "Trzynastek" się zachciewa ?? Halo pobudka, komuna rozdająca "trzynastki" już dawno upadła. Na premię trzeba sobie zapracować, jakiś zysk wypracować. A Mosir co  takiego produkuje ? Podobno straty przynosi a oni chcą "trzynastek". Dobre....

Przez tą armię urzędników produkujących całe nic, pozostała cześć społeczeństwa pracująca w normalnych firmach płacących podatki, ponosi tego koszty. Musi utrzymywać tychże urzędników. Każda podwyżka podatków i inne obciążenia są po to żeby było min na "trzynastkę" dla urzędników.

I do tego nie podoba się że ktoś sprawdza czy są w pracy w ustalonych umową o pracę godzinach.

całkowicie się zgadzam. Kpina !!! "Trzynastek" się zachciewa ?? Halo pobudka, komuna rozdająca "trzynastki" już dawno upadła. Na premię trzeba sobie zapracować, jakiś zysk wypracować. A Mosir co  takiego produkuje ? Podobno straty przynosi a oni chcą "trzynastek". Dobre....

Przez tą armię urzędników produkujących całe nic, pozostała cześć społeczeństwa pracująca w normalnych firmach płacących podatki, ponosi tego koszty. Musi utrzymywać tychże urzędników. Każda podwyżka podatków i inne obciążenia są po to żeby było min na "t... rozwiń

Avatar
Gość / 1 grudnia 2013 o 17:34

Najnowsze odcinki Ekipy z Warszawy Warsaw Shore za darmo bez limitu i reklam -

http://tnij.org/ekipa-shore

Avatar
kik / 30 listopada 2013 o 16:42
A w jakiej to korporacji pracował do tej pory "prezes"? A jakie to wyniki ma spółka? Ten gość nie ma żadnego pojęcia o standardach korporacyjnych chyba że rodem z PGRu. O tym skąd biora się w firmie wyniki też

"pracownicy" przyzwyczajeni do nieróbstwa za czasów poprzednika są w szoku, że trzeba pracować. Prezes wprowadza zwyczaje korporacyjne bo takie jest jego zadanie. On jest rozliczany z wyników to sam innych rozlicza. Tak trzymać. A nieroby niech niech się wezmą do pracy. Jak słyszę związki zawodowe to mnie telepie...brrr[/quote]
Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 21:01

Tylko tu : http://otourl.pl/najlepsza_rozrywka

Avatar
body / 29 listopada 2013 o 20:52

Prezio ma takie pojecie o korporacji jak ja o życiu intymnym pingwinów. A swoja drogą dzięki Wam za wsparcie. Pracownicy

Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 20:24

mozna tylko wspomniec Leszka Rouperta -to byl czlowiek!

A Gierek albo Jaruzelski - to był człowiek, trzynastki, deputaty, talony, wczasy nad morzem. Jak brakowało kasy na trzynastki to się dodrukowało i w drukarni mieli robotę :)

Avatar
Maciek / 29 listopada 2013 o 20:19

"pracownicy" przyzwyczajeni do nieróbstwa za czasów poprzednika są w szoku, że trzeba pracować. Prezes wprowadza zwyczaje korporacyjne bo takie jest jego zadanie. On jest rozliczany z wyników to sam innych rozlicza. Tak trzymać. A nieroby niech niech się wezmą do pracy. Jak słyszę związki zawodowe to mnie telepie...brrr

Avatar
pracownik / 29 listopada 2013 o 19:27

God\iny pracy, rzecz święta, a traktowanie ludzi z buta to zupełnie inna sprawa. Jeśli ktoś pomiata pracownikami, nie wyegzekwuje od nich nic. CHYBA ŻE TACZKĘ

Avatar
piotr / 29 listopada 2013 o 19:13
mozna tylko wspomniec Leszka Rouperta -to byl czlowiek!
Avatar
otoja / 29 listopada 2013 o 19:02

Urzędniczym nierobom we łbach się poprzewracało!!! Nie podoba się ciepła posadka i picie 3 herbat dziennie to DROGA WOLNA. Przenieście się nieroby na kasę albo magazyn do Biedronki ,to dopiero zobaczycie co to znaczy praca, a nie opier * alanie się 8 godzin, plotki, intrygi, kawka, herbatka, ciastko, włączony pasjans albo allegro w komputerze i jeszcze wam źle obiboki.

Zapraszam do pracy  w MOSiRze, zobaczysz co to znaczy picie 3 herbat dziennie, szczególnie przy pracy w deszczu bądź mrozie -20st C, przygotowaniu sezonu letniego, bądź zimowego. Kasy dostaniesz mniej niż w Stonce, za to zapomnij że się dostaniesz jeżeli nie jesteś dobrym fachowcem. Zapraszam - wolne etaty są.

Zapraszam do pracy  w MOSiRze, zobaczysz co to znaczy picie 3 herbat dziennie, szczególnie przy pracy w deszczu bądź mrozie -20st C, przygotowaniu sezonu letniego, bądź zimowego. Kasy dostaniesz mniej niż w Stonce, za to zapomnij że się dostaniesz jeżeli nie jesteś dobrym fachowcem. Zapraszam - wolne etaty są.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2013 o 18:33

Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata "trzynastek”.

Podobnie rozżalone jest 95% społeczeństwa, któe nie pracuje w budżetówce. Mobbing należy tępić, ale takie żądania to kpina z reszty Polaków.

całkowicie się zgadzam. Kpina !!! "Trzynastek" się zachciewa ?? Halo pobudka, komuna rozdająca "trzynastki" już dawno upadła. Na premię trzeba sobie zapracować, jakiś zysk wypracować. A Mosir co  takiego produkuje ? Podobno straty przynosi a oni chcą "trzynastek". Dobre....

Przez tą armię urzędników produkujących całe nic, pozostała cześć społeczeństwa pracująca w normalnych firmach płacących podatki, ponosi tego koszty. Musi utrzymywać tychże urzędników. Każda podwyżka podatków i inne obciążenia są po to żeby było min na "trzynastkę" dla urzędników.

I do tego nie podoba się że ktoś sprawdza czy są w pracy w ustalonych umową o pracę godzinach.

całkowicie się zgadzam. Kpina !!! "Trzynastek" się zachciewa ?? Halo pobudka, komuna rozdająca "trzynastki" już dawno upadła. Na premię trzeba sobie zapracować, jakiś zysk wypracować. A Mosir co  takiego produkuje ? Podobno straty przynosi a oni chcą "trzynastek". Dobre....

Przez tą armię urzędników produkujących całe nic, pozostała cześć społeczeństwa pracująca w normalnych firmach płacących podatki, ponosi tego koszty. Musi utrzymywać tychże urzędników. Każda podwyżka podatków i inne obciążenia są po to żeby było min na "t... rozwiń