sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Pracownicy MOSiR skarżą się na prezesa. "Przejawy mobbingu"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2013, 18:07
Autor: Dominik Smaga

Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata "trzynastek”. Ale nie tylko. (sxc.hu)
Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata \"trzynastek”. Ale nie tylko. (sxc.hu)

O złe traktowanie oskarżają podwładni prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki podległej Ratuszowi. Dziś do załogi przyjechać ma prezydent miasta

Nikt nie formułuje zarzutów pod nazwiskiem, wszyscy nasi rozmówcy wypowiadają się anonimowo. Ale zgodnie skarżą się na prezesa MOSiR.

– Dzieje się nieciekawie i praktycznie wszyscy twierdzą, że są to przejawy mobbingu – opowiada nam osoba należąca do związków zawodowych. Inny pracownik: – Za nic można dostać taka reprymendę, że żyć się odechciewa. Ludzie się go boją, są zastraszeni. Przestali też sobie nawzajem ufać – opowiada. A część związkowców żąda wręcz kontroli antymobbingowej.

– Jest wiele różnych zachowań. Pokrzykiwanie, wydawanie ustnych poleceń i wycofywanie się z nich. To cały szereg różnych rzeczy, które skumulowane skutkują tym, że ciężko jest pracować – twierdzi inny pracownik. – Raz podobno prezes zabrał listę obecności już o godz. 7.02 – dodaje.

– To było dwa razy i nie o godz. 7.02, tylko trochę później, a nasz regulamin pracy mówi wyraźnie, o której godzinie powinien być pracownik – odpowiada Zdzisław Hołysz, prezes MOSiR. – Ja wiem, co to jest mobbing i wystrzegam się tego, ale jeżeli komuś się nie podoba, że ma zwracaną uwagę co do wykonywanej pracy, to już inna sprawa.

– Poprosiliśmy prezydenta o spotkanie – mówi jeden z pracowników. Takie spotkanie ma się odbyć dzisiaj po południu.

– Dostaliśmy od związkowców pismo z wyrazami niezadowolenia z warunków pracy, głównie dotyczących wynagrodzeń. Nie było w nim mowy o mobbingu. Uzgodniliśmy, że prezes MOSiR zorganizuje spotkanie z prezydentem – stwierdza Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta.

Załoga jest rozżalona również brakiem wypłacanych przez lata "trzynastek”. Ale nie tylko. Na korytarzu MOSiR wisi pismo wystosowane do prezesa przez Związek Zawodowy Pracowników Warsztatowych. A w nim pytania m.in. o nagrody pieniężne dla osób odśnieżających stadion.

– Część pracowników mimo krótszej pracy otrzymało większą nagrodę, co poróżniło pracowników – czytamy w piśmie. Związkowcy pytają też, dlaczego do dodatkowej pracy przy niedzielnych giełdach na terenie stadionu przy Kresowej nie są brane osoby z listy pracowników, którzy zgłosili chęć takiego dorobienia, ale osoby spoza firmy.

– To nie zarząd MOSiR ustala, kto ma tam pracować, ale osoby odpowiedzialne za giełdę – mówi Hołysz. A co z odśnieżaniem? – Ci, którzy dłużej pracowali, dostali więcej – zapewnia prezes.

Gdzie jest gorąco

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca” ma 117 etatów. Spółka zarządza m.in. halą Globus, halą przy Al. Zygmuntowskich, terenami wokół Zalewu Zemborzyckiego, terenem zajmowanym przez Lubelski Klub Jeździecki, torem rowerowym przy ul. Janowskiej, stadionem przy Kresowej i stadionem miejskim przy Al. Zygmuntowskich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
kik
Gość
(64) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 grudnia 2013 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najnowsze odcinki Ekipy z Warszawy Warsaw Shore za darmo bez limitu i reklam -

http://tnij.org/ekipa-shore

Rozwiń
kik
kik (30 listopada 2013 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w jakiej to korporacji pracował do tej pory "prezes"? A jakie to wyniki ma spółka? Ten gość nie ma żadnego pojęcia o standardach korporacyjnych chyba że rodem z PGRu. O tym skąd biora się w firmie wyniki też

"pracownicy" przyzwyczajeni do nieróbstwa za czasów poprzednika są w szoku, że trzeba pracować. Prezes wprowadza zwyczaje korporacyjne bo takie jest jego zadanie. On jest rozliczany z wyników to sam innych rozlicza. Tak trzymać. A nieroby niech niech się wezmą do pracy. Jak słyszę związki zawodowe to mnie telepie...brrr[/quote]
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2013 o 21:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko tu : http://otourl.pl/najlepsza_rozrywka

Rozwiń
body
body (29 listopada 2013 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prezio ma takie pojecie o korporacji jak ja o życiu intymnym pingwinów. A swoja drogą dzięki Wam za wsparcie. Pracownicy

Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2013 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mozna tylko wspomniec Leszka Rouperta -to byl czlowiek!

A Gierek albo Jaruzelski - to był człowiek, trzynastki, deputaty, talony, wczasy nad morzem. Jak brakowało kasy na trzynastki to się dodrukowało i w drukarni mieli robotę :)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (64)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!