Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2010 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Pracownicy szpitala przy Kraśnickiej: Oddziałowa poniża nas przy chorych

0 45 A A

Mobbing zarzucają oddziałowej pielęgniarce jej podwładni. Zarzuty potwierdza inspekcja pracy. Oddziałowej broni jednak Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych. Szkopuł w tym, że oskarżana jest tam zastępcą rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konflikt wybuchł na oddziale urazów wielonarządowych w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. Personel zarzuca pielęgniarce oddziałowej m.in. poniżanie podwładnych przy pacjentach, niewłaściwe ustalanie grafików dyżurów, podnoszenie głosu.

– Jesteśmy przez nią zastraszane – mówią pielęgniarki. – Nie wyobrażamy sobie dalszej współpracy. Kilka koleżanek musi brać leki uspokajające przed dyżurem.

Personel podległy oddziałowej jak jeden mąż podpisał się pod skargą do dyrekcji: W ciągu kilku ostatnich lat przez oddziałową odeszło z pracy blisko 30 osób – podkreśliły pielęgniarki.

– Pracowałam tam ponad rok, nie była to moja pierwsza praca, ale z tak skandalicznym zachowaniem oddziałowej nie spotkałam się ani wcześniej, ani później – mówi nam jedna z osób, które odeszły.

Skarga na oddziałową powędrowała również do inspekcji pracy. – Kontrola potwierdziła, że na oddziałowa dopuściła się działań mających znamiona mobbingu – powiedział nadinspektor Waldemar Kawalec z Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie.

Inspekcja wydała polecenie dyrekcji, żeby usunęła nieprawidłowości. A to w praktyce oznaczało zwolnienie oddziałowej z pracy lub przeniesienie jej na inne stanowisko. Zgodnie z procedurą, dyrektor szpitala zwrócił się w tej sprawie o opinię do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lublinie. A Izba powiedziała "nie”.

– Dyrektor może się liczyć z naszą opinią, ale nie jest ona decydująca w tej sprawie – mówi Andrzej Tytuła, sekretarz Izby. Dlaczego, mimo poważnych zarzutów pracowników szpitala, OIPiP stanęła w obronie oddziałowej? – Nie chciałbym tego komentować – dodał sekretarz.
Jak ustaliliśmy, oddziałowa jest w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zastępcą rzecznika odpowiedzialności zawodowej i członkiem komisji etyki.

Co teraz zrobi szef szpitala? Dyrektor Ryszard Śmiech od piątku nie odpowiada na nasze pytania. A sama oddziałowa nie zgadza się z wysuwanymi wobec niej zarzutami.

– Sądzę, że wyniki kontroli inspekcji pracy nie są wiążące, bo nie zapytano mnie o zdanie. A przecież byłam wtedy w pracy – mówi pani Danuta.

Od 1 grudnia ub. roku przebywa na zwolnieniu lekarskim. – Z pewnych źródeł wiem, że kiedy wrócę do pracy będzie na mnie czekać wypowiedzenie. A ja nie czuję się winna. To wszystko są pomówienia – przekonuje oddziałowa.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janka / 27 stycznia 2010 o 22:16
IGŁAQ napisał:
ZGADZAM SIĘ ŻE PRZEŁOŻONY MA PRAWO ZWRAĆAC UWAGĘ I WYMAGAĆ , ALE KULTURA I ZASADY WSPÓŁŻYCIA MIĘDZY LUDZKIEGO MÓWIĄ ŻĘ JEST NA TO MIEJSCE I PORA .
A ZOSTAĆ SAMEJ Z 20 OSOBAMI PO URAZACH WIELONARZĄDOWUCH CZĘSTO PO SPOŻYCIU ALKOHOLU I AGRESYWNYCH NIE JEST TAK ŁATWO, BEZ LEKARZA DYŻURNEGO

MOŻE TO BYŁA JEDNORAZOWA WYPOWIEdź W CHWILI SŁABOŚCI CZY WIELE DOBRA MA ZAPRZEPAŚCIĆ JEDNA CHWILA trzeba sprawę dokładnie poznać.
Avatar
historyk mobbingu 2 / 27 stycznia 2010 o 21:59
vinc napisał:
Mam pewne wątpliwości. Skoro 30 osób odeszło z pracy z powodu mobbingu, czemu nikt nie poszedł z tym do SĄDU???? Ani PIP, ani Dyrektor nie są władni ocenić czy mobbing był, czy nie. Tylko i wyłącznie Sąd pracy. Pozatym można na tym wygrać troche pieniędzy odszkodowania. Po co wam prasa? Po co pisanie skarg? Niestety chyba wiem po co...... bo na oddziale mobbingu nie było i pielęgniary dobrze o tym wiedzą.

Popieram wypowiedź,oprócz słowa pielęgniary, coś tu nie gra ,chyba jest więcej winnych niż jedna osoba,jeśli się źle działo,notoryczny brak pielęgniarek i frustracje , należało to naprawić, a nie czekać, ąż się wszystko potoczy w złym kierunku, jak zwykle kłopoty z komunikacją, niestety przykładów nie brakuje, A chciało by się pracować w miłej atmosferze ; dobrze wykonywać pracę i w dobrych warunkach a przełożony był wymagający a jednocześnie kulturalny i ludzki , czy jest to w zasięgu tylko marzeń ???/??? :blink:

Popieram wypowiedź,oprócz słowa pielęgniary, coś tu nie gra ,chyba jest więcej winnych niż jedna osoba,jeśli się źle działo,notoryczny brak pielęgniarek i frustracje , należało to naprawić, a nie czekać, ąż się wszystko potoczy w złym kierunku, jak zwykle kłopoty z komunikacją, niestety przykładów nie brakuje, A chciało by się pracować w miłej atmosferze ; dobrze wykonywać pracę i w dobrych warunkach a przełożony był wymagający a jednocześnie kulturalny i ludzki , czy jest... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 21:40
To na Kraśnickiej norma. To nie jedyny taki oddział.Inspekcja pracy miałaby tam co robić.Pielęgniarki są bezbronne i niech nie liczą na pomoc szefa, naczelnej czy dyrektora.Tu wyznaje się zasadę: im bardziej zastraszony i skłócony personel tym łatwiej nim rządzić. Patrz 1 piętro.
Avatar
telewidz / 23 stycznia 2010 o 20:07
Jutro tj. w niedzielę 24 stycznia 2010 roku

TVP3 info o godz.20.50 w cyklicznym programie

Młodzież Kontra czyli.......Pod ostrzałem

przekaże na żywo

spotkanie młodzieżówek partyjnych

z Panem Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS

temat dyskusji: Wojna o Projekty Konstytucji

Gościowi można pocztą elektroniczną przesłać pytania

na adres: mk@mlodziezkontra.pl
Avatar
~gosc~ / 23 stycznia 2010 o 19:32
PRZED X LATY PRACOWALAM NA ODDZIALE URAZOW....PRACA BYLA CIEZKA ALE PACJENCI ZADOWOLENI,CZESTO PO DLUGOTRWALYM LECZENIU WYMIENIALISMY NUMERY TELEFONOW.WTEDY JUZ RODZINY CHORYCH PYTALY MNIE CO SIE DZIEJE Z ODDZIALOWA....COZ MOGLAM POWIEDZIEC ABYLA MOIM PRZELOZONYM A JA JESZCZE MLODA NAIWNA..ALE PRZYSZEDL DZIEN GDZIE PANI ODDZIALOWA POKAZALA SWOJA NIEWIEDZE,NIEODPOWIEDZIALNOSC POPROSTU SWOJA GLUPOTE... STRACILA WIEC WIELE W NASZYCH OCZACH...JEDYNE CO JEJ POZOSTALO TO WALKA PRZEZ MOBBING!!!
TAK MUSZE PRZYZNAC ZE TO POTRAFILA.....

DLATEGO TEZ....DZIEWCZYNY JESTEM Z WAMI
PRZED X LATY PRACOWALAM NA ODDZIALE URAZOW....PRACA BYLA CIEZKA ALE PACJENCI ZADOWOLENI,CZESTO PO DLUGOTRWALYM LECZENIU WYMIENIALISMY NUMERY TELEFONOW.WTEDY JUZ RODZINY CHORYCH PYTALY MNIE CO SIE DZIEJE Z ODDZIALOWA....COZ MOGLAM POWIEDZIEC ABYLA MOIM PRZELOZONYM A JA JESZCZE MLODA NAIWNA..ALE PRZYSZEDL DZIEN GDZIE PANI ODDZIALOWA POKAZALA SWOJA NIEWIEDZE,NIEODPOWIEDZIALNOSC POPROSTU SWOJA GLUPOTE... STRACILA WIEC WIELE W NASZYCH OCZACH...JEDYNE CO JEJ POZOSTALO TO WALKA PRZEZ MOBBING!!!
TAK MUSZE PRZYZNAC ZE TO POTRAFILA... rozwiń
Avatar
ocytana / 22 stycznia 2010 o 21:55
vinc napisał:
Mam pewne wątpliwości. Skoro 30 osób odeszło z pracy z powodu mobbingu, czemu nikt nie poszedł z tym do SĄDU???? Ani PIP, ani Dyrektor nie są władni ocenić czy mobbing był, czy nie. Tylko i wyłącznie Sąd pracy. Pozatym można na tym wygrać troche pieniędzy odszkodowania. Po co wam prasa? Po co pisanie skarg? Niestety chyba wiem po co...... bo na oddziale mobbingu nie było i pielęgniary dobrze o tym wiedzą.


Może kiedyś te pielęgniary będą ci jeszcze potrzebne, choćby do czynności higienicznych.Oj zatęsknisz jeszcze do nich , zatęsknisz.


Może kiedyś te pielęgniary będą ci jeszcze potrzebne, choćby do czynności higienicznych.Oj zatęsknisz jeszcze do nich , zatęsknisz. rozwiń
Avatar
ocytana / 22 stycznia 2010 o 21:51
Te, historyk mobbingu-chyba naczytałaś się powieści historycznych w rodzaju bitwa przegrana ale wojna jeszcze nie. Lepiej od razu przyznaj się że jesteś główną bohaterką tego artykułu. Przecież to od razu widać gołym okiem-wystarczy dokładnie przeczytać wszystkie wypowiedzi. A co to jest normy pracy? Ja jestem po pielęgniarstwie ale nie wiem do czego to przyczepić.Czekam
Avatar
vinc / 22 stycznia 2010 o 21:37
Mam pewne wątpliwości. Skoro 30 osób odeszło z pracy z powodu mobbingu, czemu nikt nie poszedł z tym do SĄDU???? Ani PIP, ani Dyrektor nie są władni ocenić czy mobbing był, czy nie. Tylko i wyłącznie Sąd pracy. Pozatym można na tym wygrać troche pieniędzy odszkodowania. Po co wam prasa? Po co pisanie skarg? Niestety chyba wiem po co...... bo na oddziale mobbingu nie było i pielęgniary dobrze o tym wiedzą.
Avatar
xxx / 21 stycznia 2010 o 17:16
obserwator napisał:
sama to wszystko rozpętała..... ??? miała czekać do emerytury i pozwolić aby niedouczone pielęgniarki, które posiadają minmalne przyuczenie do zawodu, jakieś kursy bez znaczenia, i które zamiast czuwać przy pacjentach wolały spędzać czas na papierosie i plotach, obrzucały ja bezpodstawnie zarzutami i które nie mają nawet odwagi podpisać się pod nimi? Miała spuścić głowę i potakiwać oby tylko sie nikomu nie narazić: to chyba kpiny.
A cały morał z tej histori to taki, iż zazdrość nieuków i leni zawsze będzie miała siłę przebicia...wystarczy mieć wpływowego stryja...


Drogi obserwatorze sam chyba jestes niedouczony i masz kursy bez znaczenia, jak nie zansz systemu kształcenmia pielęgniarek to się lepiej nie wypowiadaj a te Twoje te wnioski to pewnie z autopsji


Drogi obserwatorze sam chyba jestes niedouczony i masz kursy bez znaczenia, jak nie zansz systemu kształcenmia pielęgniarek to się lepiej nie wypowiadaj a te Twoje te wnioski to pewnie z autopsji rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 09:36
III napisał:
Z kim było plotkować jak dyżury były pojedyncze.A będąc oddziałową 15 lat można było personel wyszkolić tak aby był najlepszy.

Dzisiaj w szpitalach to wyzysk i praca niewolnicza kiedy jest czas na plotki.
Avatar
janka / 27 stycznia 2010 o 22:16
IGŁAQ napisał:
ZGADZAM SIĘ ŻE PRZEŁOŻONY MA PRAWO ZWRAĆAC UWAGĘ I WYMAGAĆ , ALE KULTURA I ZASADY WSPÓŁŻYCIA MIĘDZY LUDZKIEGO MÓWIĄ ŻĘ JEST NA TO MIEJSCE I PORA .
A ZOSTAĆ SAMEJ Z 20 OSOBAMI PO URAZACH WIELONARZĄDOWUCH CZĘSTO PO SPOŻYCIU ALKOHOLU I AGRESYWNYCH NIE JEST TAK ŁATWO, BEZ LEKARZA DYŻURNEGO

MOŻE TO BYŁA JEDNORAZOWA WYPOWIEdź W CHWILI SŁABOŚCI CZY WIELE DOBRA MA ZAPRZEPAŚCIĆ JEDNA CHWILA trzeba sprawę dokładnie poznać.
Avatar
historyk mobbingu 2 / 27 stycznia 2010 o 21:59
vinc napisał:
Mam pewne wątpliwości. Skoro 30 osób odeszło z pracy z powodu mobbingu, czemu nikt nie poszedł z tym do SĄDU???? Ani PIP, ani Dyrektor nie są władni ocenić czy mobbing był, czy nie. Tylko i wyłącznie Sąd pracy. Pozatym można na tym wygrać troche pieniędzy odszkodowania. Po co wam prasa? Po co pisanie skarg? Niestety chyba wiem po co...... bo na oddziale mobbingu nie było i pielęgniary dobrze o tym wiedzą.

Popieram wypowiedź,oprócz słowa pielęgniary, coś tu nie gra ,chyba jest więcej winnych niż jedna osoba,jeśli się źle działo,notoryczny brak pielęgniarek i frustracje , należało to naprawić, a nie czekać, ąż się wszystko potoczy w złym kierunku, jak zwykle kłopoty z komunikacją, niestety przykładów nie brakuje, A chciało by się pracować w miłej atmosferze ; dobrze wykonywać pracę i w dobrych warunkach a przełożony był wymagający a jednocześnie kulturalny i ludzki , czy jest to w zasięgu tylko marzeń ???/??? :blink:

Popieram wypowiedź,oprócz słowa pielęgniary, coś tu nie gra ,chyba jest więcej winnych niż jedna osoba,jeśli się źle działo,notoryczny brak pielęgniarek i frustracje , należało to naprawić, a nie czekać, ąż się wszystko potoczy w złym kierunku, jak zwykle kłopoty z komunikacją, niestety przykładów nie brakuje, A chciało by się pracować w miłej atmosferze ; dobrze wykonywać pracę i w dobrych warunkach a przełożony był wymagający a jednocześnie kulturalny i ludzki , czy jest... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2010 o 21:40
To na Kraśnickiej norma. To nie jedyny taki oddział.Inspekcja pracy miałaby tam co robić.Pielęgniarki są bezbronne i niech nie liczą na pomoc szefa, naczelnej czy dyrektora.Tu wyznaje się zasadę: im bardziej zastraszony i skłócony personel tym łatwiej nim rządzić. Patrz 1 piętro.
Avatar
telewidz / 23 stycznia 2010 o 20:07
Jutro tj. w niedzielę 24 stycznia 2010 roku

TVP3 info o godz.20.50 w cyklicznym programie

Młodzież Kontra czyli.......Pod ostrzałem

przekaże na żywo

spotkanie młodzieżówek partyjnych

z Panem Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS

temat dyskusji: Wojna o Projekty Konstytucji

Gościowi można pocztą elektroniczną przesłać pytania

na adres: mk@mlodziezkontra.pl
Avatar
~gosc~ / 23 stycznia 2010 o 19:32
PRZED X LATY PRACOWALAM NA ODDZIALE URAZOW....PRACA BYLA CIEZKA ALE PACJENCI ZADOWOLENI,CZESTO PO DLUGOTRWALYM LECZENIU WYMIENIALISMY NUMERY TELEFONOW.WTEDY JUZ RODZINY CHORYCH PYTALY MNIE CO SIE DZIEJE Z ODDZIALOWA....COZ MOGLAM POWIEDZIEC ABYLA MOIM PRZELOZONYM A JA JESZCZE MLODA NAIWNA..ALE PRZYSZEDL DZIEN GDZIE PANI ODDZIALOWA POKAZALA SWOJA NIEWIEDZE,NIEODPOWIEDZIALNOSC POPROSTU SWOJA GLUPOTE... STRACILA WIEC WIELE W NASZYCH OCZACH...JEDYNE CO JEJ POZOSTALO TO WALKA PRZEZ MOBBING!!!
TAK MUSZE PRZYZNAC ZE TO POTRAFILA.....

DLATEGO TEZ....DZIEWCZYNY JESTEM Z WAMI
PRZED X LATY PRACOWALAM NA ODDZIALE URAZOW....PRACA BYLA CIEZKA ALE PACJENCI ZADOWOLENI,CZESTO PO DLUGOTRWALYM LECZENIU WYMIENIALISMY NUMERY TELEFONOW.WTEDY JUZ RODZINY CHORYCH PYTALY MNIE CO SIE DZIEJE Z ODDZIALOWA....COZ MOGLAM POWIEDZIEC ABYLA MOIM PRZELOZONYM A JA JESZCZE MLODA NAIWNA..ALE PRZYSZEDL DZIEN GDZIE PANI ODDZIALOWA POKAZALA SWOJA NIEWIEDZE,NIEODPOWIEDZIALNOSC POPROSTU SWOJA GLUPOTE... STRACILA WIEC WIELE W NASZYCH OCZACH...JEDYNE CO JEJ POZOSTALO TO WALKA PRZEZ MOBBING!!!
TAK MUSZE PRZYZNAC ZE TO POTRAFILA... rozwiń
Avatar
ocytana / 22 stycznia 2010 o 21:55
vinc napisał:
Mam pewne wątpliwości. Skoro 30 osób odeszło z pracy z powodu mobbingu, czemu nikt nie poszedł z tym do SĄDU???? Ani PIP, ani Dyrektor nie są władni ocenić czy mobbing był, czy nie. Tylko i wyłącznie Sąd pracy. Pozatym można na tym wygrać troche pieniędzy odszkodowania. Po co wam prasa? Po co pisanie skarg? Niestety chyba wiem po co...... bo na oddziale mobbingu nie było i pielęgniary dobrze o tym wiedzą.


Może kiedyś te pielęgniary będą ci jeszcze potrzebne, choćby do czynności higienicznych.Oj zatęsknisz jeszcze do nich , zatęsknisz.


Może kiedyś te pielęgniary będą ci jeszcze potrzebne, choćby do czynności higienicznych.Oj zatęsknisz jeszcze do nich , zatęsknisz. rozwiń
Avatar
ocytana / 22 stycznia 2010 o 21:51
Te, historyk mobbingu-chyba naczytałaś się powieści historycznych w rodzaju bitwa przegrana ale wojna jeszcze nie. Lepiej od razu przyznaj się że jesteś główną bohaterką tego artykułu. Przecież to od razu widać gołym okiem-wystarczy dokładnie przeczytać wszystkie wypowiedzi. A co to jest normy pracy? Ja jestem po pielęgniarstwie ale nie wiem do czego to przyczepić.Czekam
Avatar
vinc / 22 stycznia 2010 o 21:37
Mam pewne wątpliwości. Skoro 30 osób odeszło z pracy z powodu mobbingu, czemu nikt nie poszedł z tym do SĄDU???? Ani PIP, ani Dyrektor nie są władni ocenić czy mobbing był, czy nie. Tylko i wyłącznie Sąd pracy. Pozatym można na tym wygrać troche pieniędzy odszkodowania. Po co wam prasa? Po co pisanie skarg? Niestety chyba wiem po co...... bo na oddziale mobbingu nie było i pielęgniary dobrze o tym wiedzą.
Avatar
xxx / 21 stycznia 2010 o 17:16
obserwator napisał:
sama to wszystko rozpętała..... ??? miała czekać do emerytury i pozwolić aby niedouczone pielęgniarki, które posiadają minmalne przyuczenie do zawodu, jakieś kursy bez znaczenia, i które zamiast czuwać przy pacjentach wolały spędzać czas na papierosie i plotach, obrzucały ja bezpodstawnie zarzutami i które nie mają nawet odwagi podpisać się pod nimi? Miała spuścić głowę i potakiwać oby tylko sie nikomu nie narazić: to chyba kpiny.
A cały morał z tej histori to taki, iż zazdrość nieuków i leni zawsze będzie miała siłę przebicia...wystarczy mieć wpływowego stryja...


Drogi obserwatorze sam chyba jestes niedouczony i masz kursy bez znaczenia, jak nie zansz systemu kształcenmia pielęgniarek to się lepiej nie wypowiadaj a te Twoje te wnioski to pewnie z autopsji


Drogi obserwatorze sam chyba jestes niedouczony i masz kursy bez znaczenia, jak nie zansz systemu kształcenmia pielęgniarek to się lepiej nie wypowiadaj a te Twoje te wnioski to pewnie z autopsji rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 09:36
III napisał:
Z kim było plotkować jak dyżury były pojedyncze.A będąc oddziałową 15 lat można było personel wyszkolić tak aby był najlepszy.

Dzisiaj w szpitalach to wyzysk i praca niewolnicza kiedy jest czas na plotki.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!