Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2017 r.
12:20

Praktiker obiecuje, że zapłaci, ale nie wie kiedy. Pracownicy wciąż czekają

Autor: Zdjęcie autora ask
7 8 A A

Byli pracownicy zlikwidowanego lubelskiego sklepu Praktiker wciąż czekają na odprawy. Firma obiecuje, że zapłaci. Ale jeszcze nie wie kiedy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W wypowiedzeniach, które otrzymało 60 pracowników lubelskiego Praktikera, znajduje się zobowiązanie do tego, że firma wypłaci im wraz z ostatnią pensją (płatną 31 grudnia) odprawę w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia oraz odszkodowanie w wysokości podwójnej pensji. Pracownicy szacują, w zależności od zajmowanego stanowiska każdy z nich powinien otrzymać średnio 6-10 tys. zł.

– Tych pieniędzy nie dostaliśmy ani w grudniu, ani w styczniu – mówi jedna z pracownic. – Regularnie dzwonimy do firmy i pytamy o to, kiedy wpłyną one na nasze konto. Ciągle słyszymy jednak, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Firma musi w pierwszej kolejności regulować swoje bieżące zobowiązania i wypłacać pensje, żeby nie zbankrutować. My mamy dostać naszą gotówkę dopiero, kiedy inne sklepy na nią zarobią.

– Mam rachunki za mieszkanie i za prąd, których nie mam za co zapłacić. Sytuacja staje się tragiczna – dodaje inna była pracownica, która w lubelskim Praktikerze przepracowała ponad 4 lata.

– Odprawy zostaną wypłacone – zapewnia Marta Ziobro, kierownik działu marketingu firmy. – Wciąż trwają jednak rozmowy na temat harmonogramu. Rozumiem trudną sytuację naszych byłych pracowników, ale firma musi mieć na uwadze dobro wszystkich, zarówno tych, których objęła redukcja zatrudnienia, jak też tych, których praca pozwala na dalsze normalne funkcjonowanie spółki.

Pod koniec roku Praktiker zlikwidował sklep w Lublinie i Rzeszowie. Wcześniej zamknięto markety we Wrocławiu, Pile i Poznaniu. Najbliższa niedziela będzie ostatnim dniem handlowym marketu w Rybniku. Pracę straci tam 51 osób. Likwidacja czeka też sklepu w Opolu i podwarszawskich Jankach.

Pierwotnie artykuł omyłkowo został zilustrowany zdjęciem sklepu sieci Bricoman. Za ten błąd przepraszamy.

 

 

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 18:03
Tak właśnie Praktiker traktuje swoich pracowników. Oni martwią się tylko o swój własny tyłek, bo wszyscy już wiedzą że ta firma nie będzie zaraz istnieć, a Ci co nazywają siebie "zarządem" poczują gorzki smak porażki. Ludziom powinna się już za świecić lampeczka w głowie jak tylko Praktiker w Niemczech został zlikwidowany. Ci pracownicy którzy zdążyli uciec wcześniej z tej firmy mieli całkowitą rację. Same nie spełnione obietnice i mydlenie oczu. I tak Polak traktuje Polaka właśnie. Wstyd.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 07:59
Proponuję pozew zbiorowy do sądu. Wtedy firma nie wywinie się z zapłaty.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 21:40
Hahahaha pomylić Bricomana z Praktikerem, bezcenne.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 19:59
Alma też obiecywała, że zapłaci...
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 16:24
" Mam rachunki za mieszkanie i za prąd, których nie mam za co zapłacić. Sytuacja staje się tragiczna – dodaje inna była pracownica" Tam gdzie ja pracowałem przeszło 10 lat zlikwidowano moje stanowisko pozostałem bez żadnej odprawy a na ostatnią wypłatę czekałem 3 miesiące. Zacząłem szukać nowej pracy i po 2 tygodniach pracowałem gdzie indziej.Po prostu trzeba ruszyć 4-litery i napewno coś się znjdzie a nie biadolić!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:51
Odprawy zostaną wypłacone – zapewnia Marta Ziobro, kierownik działu marketingu firmy. – Wciąż trwają jednak rozmowy na temat harmonogramu. Rozumiem trudną sytuację naszych byłych pracowników, ale firma musi mieć na uwadze dobro wszystkich, zarówno tych, których objęła redukcja zatrudnienia, jak też tych, których praca pozwala na dalsze normalne funkcjonowanie spółki. P. MARTO ja się niedługo do Pani wybiorę osobiście po to co mi się należy i muszę wykarmić dzieci i nie interesuje mnie wasz zasrany interes
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:40
bricomann na zdjeciu.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:22
Proszę zmienić zdjęcie ilustrujące artykuł. Obecne przedstawia sklep Bricoman, a nie Praktiker.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 18:03
Tak właśnie Praktiker traktuje swoich pracowników. Oni martwią się tylko o swój własny tyłek, bo wszyscy już wiedzą że ta firma nie będzie zaraz istnieć, a Ci co nazywają siebie "zarządem" poczują gorzki smak porażki. Ludziom powinna się już za świecić lampeczka w głowie jak tylko Praktiker w Niemczech został zlikwidowany. Ci pracownicy którzy zdążyli uciec wcześniej z tej firmy mieli całkowitą rację. Same nie spełnione obietnice i mydlenie oczu. I tak Polak traktuje Polaka właśnie. Wstyd.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 07:59
Proponuję pozew zbiorowy do sądu. Wtedy firma nie wywinie się z zapłaty.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 21:40
Hahahaha pomylić Bricomana z Praktikerem, bezcenne.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 19:59
Alma też obiecywała, że zapłaci...
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 16:24
" Mam rachunki za mieszkanie i za prąd, których nie mam za co zapłacić. Sytuacja staje się tragiczna – dodaje inna była pracownica" Tam gdzie ja pracowałem przeszło 10 lat zlikwidowano moje stanowisko pozostałem bez żadnej odprawy a na ostatnią wypłatę czekałem 3 miesiące. Zacząłem szukać nowej pracy i po 2 tygodniach pracowałem gdzie indziej.Po prostu trzeba ruszyć 4-litery i napewno coś się znjdzie a nie biadolić!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:51
Odprawy zostaną wypłacone – zapewnia Marta Ziobro, kierownik działu marketingu firmy. – Wciąż trwają jednak rozmowy na temat harmonogramu. Rozumiem trudną sytuację naszych byłych pracowników, ale firma musi mieć na uwadze dobro wszystkich, zarówno tych, których objęła redukcja zatrudnienia, jak też tych, których praca pozwala na dalsze normalne funkcjonowanie spółki. P. MARTO ja się niedługo do Pani wybiorę osobiście po to co mi się należy i muszę wykarmić dzieci i nie interesuje mnie wasz zasrany interes
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:40
bricomann na zdjeciu.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 13:22
Proszę zmienić zdjęcie ilustrujące artykuł. Obecne przedstawia sklep Bricoman, a nie Praktiker.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 28 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!