czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Prawo i Sprawiedliwość, SKL – Ruch Nowej Polski i Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe stawiają na szeroką, regionalną koalicję w tegorocznych wyborach samorządowych. Unia Wolności i Platforma Obywatelska czekają na decyzje centralne dotyczące sojuszników w wyborach. – Chcemy, by do wyborów poszła szeroka koalicja centroprawicowa – mówi Jacek Szczot, wiceprezes ZChN. – Chcemy zaprosić do niej Ligę Polskich Rodzin, PiS, SKL – RNP oraz część Ruchu Społecznego AWS. Nie będziemy także uciekać przed ewentualną koalicją z PSL.
Podobnie przyszłość prawicy w wyborach samorządowych widzi poseł Andrzej Mańka (PiS). – Powinna być jedna lista dla wszystkich ugrupowań prawicowych na wszystkich szczeblach dla kandydatów LPR, SKL-RNP, ZChN i nie skompromitowanej części RS AWS. Osobiście jestem przeciwny koalicji z UW i PO, ale w polityce nie da się wszystkiego wykluczyć – zaznacza.
Jerzy Rębek, członek SKL–RNP, stawia na odpowiednich kandydatów. – Głównym kryterium powinna być pozytywna ocena we własnym środowisku – twierdzi.
Na listach prawicy J. Rębek widzi członków ZChN, PiS, części RS AWS, ale także PO i UW.
Posłanka Zyta Gilowska (PO) nie chce ujawniać, jakie ugrupowania zostaną zaproszone przez platformę do koalicji. – Mamy propozycję, by koalicję nazwać „Lubelska Platforma Samorządowa”. Chcemy przedstawić kandydata na prezydenta miasta. Ale najpierw będą rozmowy na szczeblu centralnym, a później lokalnym.
Paweł Bryłowski z UW uważa, że decyzje o ewentualnych koalicjach regionalnych zapadną centralnie w porozumieniu z władzami regionalnymi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!