Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2011 r.
17:46
Edytuj ten wpis

Prawo jazdy w Lublinie: Od czwartku egzamin skodą fabią

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
W czwartek o godz. 7 rano rozpoczną się pierwsze egzaminy na skodach. (Jacek Świerczyński)
W czwartek o godz. 7 rano rozpoczną się pierwsze egzaminy na skodach. (Jacek Świerczyński)

W poniedziałek do lubelskiego WORD przyjechały pierwsze skody fabie. Od najbliższego czwartku kandydaci na kierowców będą zdawać egzamin na tych właśnie samochodach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czeskie auta zastąpią japońskie toyoty yaris. 18 sztuk fabii przez najbliższe cztery lata będzie służyć do przeprowadzania egzaminów praktycznych na kategorię B.

– Dla nikogo nie jest to zaskoczeniem, bo wyniki przetargu były znane od pół roku. Lubelskie ośrodki szkolenia kierowców już używają fabii – mówi Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Nowe skody mają silniki 1.2 TSi o mocy 85 koni i system monitoringu nagrywający przebieg egzaminu. – Skody, w ramach przetargu, zostały wydzierżawione na cztery lata z możliwością wykupu na kolejne dwa. W sumie, mogą posłużyć przez najbliższych 6 lat – dodaje Banaszkiewicz.

Dostawcą nowych samochodów jest lubelska firma Żagiel, która w ramach kontraktu będzie się także zajmować obsługą techniczną aut używanych przez WORD Lublin.

Wymiana pojazdów egzaminacyjnych przez WORD Lublin wymusza także zmianę samochodów w szkołach nauki jazdy. – Już od pół roku jeździmy fabiami. Na razie chwalimy sobie te auta – mówi Roman Saj, szef Ośrodka Szkolenia Kierowców w Polskim Związku Motorowym w Lublinie. – Fabią łatwiej ruszyć i nie mają tak "ostrych” hamulców, jak toyota.

Wymiana samochodów w WORD Lublin to doskonały interes dla lokalnych dealerów Skody. – Przypuszczam, że 100 mniejszych i większych szkół nauki jazdy kupi fabie.

Część już to zrobiła, część jest w trakcie, a część zaopatrzyła się 2-, 3-letnie auta używane. Moim zdaniem, szkoły kupią między 150 a 200 nowych aut tego modelu. Ja skody zamówiłem we wrześniu i jeszcze czekam na dostawę – mówi Łukasz Olszewski z Ośrodka Szkolenia Kierowców iDrive w Lublinie.

– Nie będzie okresu przejściowego. W najbliższy czwartek o 7 rano rozpoczną się pierwsze egzaminy na skodach. W tym dniu yarisy zostaną wycofane z eksploatacji – kończy Artur Banaszkiewicz.


Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kina / 14 grudnia 2011 o 18:22
a ja uważam że to draństwo.
dlaczego wszystkie ośrodki muszą wymieniac samochody? Przez jedną decyzję dyrektora word? wiecie ile to kasy??? i po co???
Avatar
joanna / 13 grudnia 2011 o 00:51
[quote name='M' timestamp='1323714650' post='569571']
ZNA KTOŚ MECHANIKA MAJĄCEGO POJĘCIE O SILNIKU 1.7 DTI ISUZU W OPLU? LUBLIN LUB OKOLICE. DZIĘKI Z GÓRY
[/quote]
polecam skrobów p.Włoch,skręt z obwodnicy na kozłówkę,duży zakład po prawej stronie. Super fachowiec od diesli,mojemu oplowi 1.7 cdti pomógł w przeciwieństwie do serwisów Opla
Avatar
albercik / 12 grudnia 2011 o 22:26
Podobno w Wa-wie szybko trzeba było wymieniać te "wspaniałe" rydwany. Bardzo awaryjne... podobno.
Avatar
adam / 12 grudnia 2011 o 21:37
Niezła reklama dla PZM-otu ciekawe ile zapłacili. Dziwne że maja od pół roku te skody bo ja widziałem inne ośrodki które miały wcześniej. Żenada
Avatar
wert / 12 grudnia 2011 o 20:12
@M daj znać co Ci się dzieje z tym 1.7 DTI na the.crystal89@gmail.com
Avatar
Damian / 12 grudnia 2011 o 19:52
co nieco wiem o 1.7 bobecek@interia.eu
Avatar
M / 12 grudnia 2011 o 19:30
ZNA KTOŚ MECHANIKA MAJĄCEGO POJĘCIE O SILNIKU 1.7 DTI ISUZU W OPLU? LUBLIN LUB OKOLICE. DZIĘKI Z GÓRY
Avatar
Kazio / 12 grudnia 2011 o 18:14
co o ostrości hamulców tojoty sądzi znany ekspert motoryzacyjny Maciej Kulka?
Avatar
kina / 14 grudnia 2011 o 18:22
a ja uważam że to draństwo.
dlaczego wszystkie ośrodki muszą wymieniac samochody? Przez jedną decyzję dyrektora word? wiecie ile to kasy??? i po co???
Avatar
joanna / 13 grudnia 2011 o 00:51
[quote name='M' timestamp='1323714650' post='569571']
ZNA KTOŚ MECHANIKA MAJĄCEGO POJĘCIE O SILNIKU 1.7 DTI ISUZU W OPLU? LUBLIN LUB OKOLICE. DZIĘKI Z GÓRY
[/quote]
polecam skrobów p.Włoch,skręt z obwodnicy na kozłówkę,duży zakład po prawej stronie. Super fachowiec od diesli,mojemu oplowi 1.7 cdti pomógł w przeciwieństwie do serwisów Opla
Avatar
albercik / 12 grudnia 2011 o 22:26
Podobno w Wa-wie szybko trzeba było wymieniać te "wspaniałe" rydwany. Bardzo awaryjne... podobno.
Avatar
adam / 12 grudnia 2011 o 21:37
Niezła reklama dla PZM-otu ciekawe ile zapłacili. Dziwne że maja od pół roku te skody bo ja widziałem inne ośrodki które miały wcześniej. Żenada
Avatar
wert / 12 grudnia 2011 o 20:12
@M daj znać co Ci się dzieje z tym 1.7 DTI na the.crystal89@gmail.com
Avatar
Damian / 12 grudnia 2011 o 19:52
co nieco wiem o 1.7 bobecek@interia.eu
Avatar
M / 12 grudnia 2011 o 19:30
ZNA KTOŚ MECHANIKA MAJĄCEGO POJĘCIE O SILNIKU 1.7 DTI ISUZU W OPLU? LUBLIN LUB OKOLICE. DZIĘKI Z GÓRY
Avatar
Kazio / 12 grudnia 2011 o 18:14
co o ostrości hamulców tojoty sądzi znany ekspert motoryzacyjny Maciej Kulka?

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 18 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 21

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 15 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!