poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Prezes MPK, Czesław Rydecki nie żyje. Prezydent: - To wielka strata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2011, 11:23
Autor: Dominik Smaga

Nie żyje Czesław Rydecki, prezes MPK (Archiwum)
Nie żyje Czesław Rydecki, prezes MPK (Archiwum)

– Nie tylko komunikacja miejska, ale cała społeczność lubelska poniosła wielką stratę – mówi prezydent miasta Krzysztof Żuk na specjalnie zwołanej konferencji prasowej po śmierci prezesa MPK, Czesława Rydeckiego.

– Zasługą Czesława Rydeckiego było nie tylko dobre zarządzanie spółką, ale nakierowanie jej na realizację strategicznych programów – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Prezes był człowiekiem o ogromnej wiedzy, jeśli chodzi o komunikację. Specjalizował się, co jest w Polsce rzadkością, w komunikacji trolejbusowej, wiedział o niej wszystko.

Czesław Rydecki zmarł nagle tej nocy. Prawdopodobnie przyczyną śmierci był zawał serca. Prezes miał 61 lat. MPK Lublin kierował od 2008 r., kiedy to wygrał konkurs na to stanowisko.

– Przez ostatnie 10 lat w MPK różnie bywało i różnie się działo, a od trzech lat ta spółka funkcjonuje w sposób bardzo łagodny dla właściciela i korzystny dla mieszkańców – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Prezydent miasta ujawnił dziś, że Rydecki rozmawiał z nim o uruchomieniu w Lublinie produkcji autobusów zasilanych energią elektryczną. Podkreślił, że jedną z zasług prezesa było m.in. pozyskanie 26 mln zł wymianę trolejbusów i modernizację sieci zasilającej.

Rydecki większość swojego życia zawodowego spędził w MPK Łódź, gdzie od 1973 r. przeszedł wszystkie szczeble kariery: zaczynał jako stażysta, a od 1987 r. był dyrektorem naczelnym, a później prezesem firmy. Za swą pracę został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na znak żałoby na pojazdach MPK zamocowane zostaną czarne wstążki. Odwołany został zaplanowany na jutro piknik dla mieszkańców w Zajezdni Helenów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Filip
NietylkopracownikMPK
I.A.M.P.M.A. Rydeccy
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Filip
Filip (22 maja 2011 o 01:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyrazy współczucia dla rodziny.
Po stracie tak dobrego człowieka jakim był Pan Czesław mogę sobie tylko wyobrazić jak wielki jest ból i tęsknota. Znałem Pana Czesława i wiem jak dobrą był duszą , ten uśmiech ,dobre słowo ... Nigdy tego nie zapomnę...
Rozwiń
NietylkopracownikMPK
NietylkopracownikMPK (21 maja 2011 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Czesław towarzyszył nam zbyt krótko! Przez ten czas dzielił z nami chwile smutne, a z czasem coraz więcej było tych radosnych. Nagle wszystko się skończyło!! Przepełnieni smutkiem pytamy czy to już ostatnie pożegnanie? Pewien człowiek imieniem Hiob kiedyś zapytał: „Jeśli krzepki mąż umrze, czyż może znowu żyć?” Następnie udzielił pocieszającej odpowiedzi: „Ty zawołasz, a ja ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swych rąk” (Hioba 14:14, 15). Podobnie jak my, Bóg usilnie pragnie zobaczyć tych którzy zapadli w sen śmierci podczas zmartwychwstania. Wtedy też ‛otrze z naszych oczu wszelką łzę i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminie’ (Objawienie 21:4).
Z wyrazami głębokiego współczucia dla kochającej rodziny oraz wszystkich pogrążonych w żałobie.
NietylkopracownikMPK
Rozwiń
I.A.M.P.M.A. Rydeccy
I.A.M.P.M.A. Rydeccy (21 maja 2011 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziękujemy Wszystkim za słowa otuchy. Mąż i Tata - nasz Czesio - pokochał Lublin i cząstka tej miłości do tego pięknego Miasta także pozostanie w nas...Był dobrym, kochanym człowiekiem... Brakuje nam Ciebie Mężu i Tato....
I.A.M.P.M.A. Rydeccy
Rozwiń
JA
JA (21 maja 2011 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi Marku Rydecki

bardzo współczuję Tobie i Twojej rodzinie, to był dla mnie wielki szok jak dowiedziałem się o śmierci Twojego Ojca. To jest wielka Wasza strata ale i Nasza (MPK). Nigdy już nie będzie takiego Prezesa jakim był Twój Ojciec. Jest mi strasznie źle że nie ma Go już wśród nas.

Pokój jego duszy [*]
Rozwiń
Pasager
Pasager (21 maja 2011 o 00:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
słuszna uwaga, solaris 2284
Człowiek miał swoją wizje rozwoju przedsiębiorstwa, co rzadko zdarza się w obecnych czasach(jak powyżej widać to na każdym kroku) pragnął coś stworzyć w odróżnieniu do partyjnych chorągiewek pokroju mikuła czy miłosz. Którzy chcieli bodajże sprywatyzować lub potworzyć spółki, a prezesi pławili by się w luksusach a my byśmy jeździli wysłużonymi pojazdami jakże z resztą awaryjnymi. Także przez tak jednak krótki okres, u ludzi wyrobił sobie b. pozytywną opinie.
"Czyny świadczą o człowieku, nie sam człowiek"

Z poważaniem Pasager
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!