Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2011 r.
11:23
Edytuj ten wpis

Prezes MPK, Czesław Rydecki nie żyje. Prezydent: - To wielka strata

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Nie żyje Czesław Rydecki, prezes MPK (Archiwum)
Nie żyje Czesław Rydecki, prezes MPK (Archiwum)

– Nie tylko komunikacja miejska, ale cała społeczność lubelska poniosła wielką stratę – mówi prezydent miasta Krzysztof Żuk na specjalnie zwołanej konferencji prasowej po śmierci prezesa MPK, Czesława Rydeckiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zasługą Czesława Rydeckiego było nie tylko dobre zarządzanie spółką, ale nakierowanie jej na realizację strategicznych programów – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Prezes był człowiekiem o ogromnej wiedzy, jeśli chodzi o komunikację. Specjalizował się, co jest w Polsce rzadkością, w komunikacji trolejbusowej, wiedział o niej wszystko.

Czesław Rydecki zmarł nagle tej nocy. Prawdopodobnie przyczyną śmierci był zawał serca. Prezes miał 61 lat. MPK Lublin kierował od 2008 r., kiedy to wygrał konkurs na to stanowisko.

– Przez ostatnie 10 lat w MPK różnie bywało i różnie się działo, a od trzech lat ta spółka funkcjonuje w sposób bardzo łagodny dla właściciela i korzystny dla mieszkańców – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Prezydent miasta ujawnił dziś, że Rydecki rozmawiał z nim o uruchomieniu w Lublinie produkcji autobusów zasilanych energią elektryczną. Podkreślił, że jedną z zasług prezesa było m.in. pozyskanie 26 mln zł wymianę trolejbusów i modernizację sieci zasilającej.

Rydecki większość swojego życia zawodowego spędził w MPK Łódź, gdzie od 1973 r. przeszedł wszystkie szczeble kariery: zaczynał jako stażysta, a od 1987 r. był dyrektorem naczelnym, a później prezesem firmy. Za swą pracę został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na znak żałoby na pojazdach MPK zamocowane zostaną czarne wstążki. Odwołany został zaplanowany na jutro piknik dla mieszkańców w Zajezdni Helenów.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Filip / 22 maja 2011 o 01:02
Wyrazy współczucia dla rodziny.
Po stracie tak dobrego człowieka jakim był Pan Czesław mogę sobie tylko wyobrazić jak wielki jest ból i tęsknota. Znałem Pana Czesława i wiem jak dobrą był duszą , ten uśmiech ,dobre słowo ... Nigdy tego nie zapomnę...
Avatar
NietylkopracownikMPK / 21 maja 2011 o 16:13
Pan Czesław towarzyszył nam zbyt krótko! Przez ten czas dzielił z nami chwile smutne, a z czasem coraz więcej było tych radosnych. Nagle wszystko się skończyło!! Przepełnieni smutkiem pytamy czy to już ostatnie pożegnanie? Pewien człowiek imieniem Hiob kiedyś zapytał: „Jeśli krzepki mąż umrze, czyż może znowu żyć?” Następnie udzielił pocieszającej odpowiedzi: „Ty zawołasz, a ja ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swych rąk” (Hioba 14:14, 15). Podobnie jak my, Bóg usilnie pragnie zobaczyć tych którzy zapadli w sen śmierci podczas zmartwychwstania. Wtedy też ‛otrze z naszych oczu wszelką łzę i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminie’ (Objawienie 21:4).
Z wyrazami głębokiego współczucia dla kochającej rodziny oraz wszystkich pogrążonych w żałobie.
NietylkopracownikMPK
Pan Czesław towarzyszył nam zbyt krótko! Przez ten czas dzielił z nami chwile smutne, a z czasem coraz więcej było tych radosnych. Nagle wszystko się skończyło!! Przepełnieni smutkiem pytamy czy to już ostatnie pożegnanie? Pewien człowiek imieniem Hiob kiedyś zapytał: „Jeśli krzepki mąż umrze, czyż może znowu żyć?” Następnie udzielił pocieszającej odpowiedzi: „Ty zawołasz, a ja ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swych rąk” (Hioba 14:14, 15). Podobnie jak my, Bóg usilnie pragnie zobaczyć tych którzy zapadli w sen śmierci podczas z... rozwiń
Avatar
I.A.M.P.M.A. Rydeccy / 21 maja 2011 o 11:20
Dziękujemy Wszystkim za słowa otuchy. Mąż i Tata - nasz Czesio - pokochał Lublin i cząstka tej miłości do tego pięknego Miasta także pozostanie w nas...Był dobrym, kochanym człowiekiem... Brakuje nam Ciebie Mężu i Tato....
I.A.M.P.M.A. Rydeccy
Avatar
JA / 21 maja 2011 o 10:22
Drogi Marku Rydecki

bardzo współczuję Tobie i Twojej rodzinie, to był dla mnie wielki szok jak dowiedziałem się o śmierci Twojego Ojca. To jest wielka Wasza strata ale i Nasza (MPK). Nigdy już nie będzie takiego Prezesa jakim był Twój Ojciec. Jest mi strasznie źle że nie ma Go już wśród nas.

Pokój jego duszy [*]
Avatar
Pasager / 21 maja 2011 o 00:47
słuszna uwaga, solaris 2284
Człowiek miał swoją wizje rozwoju przedsiębiorstwa, co rzadko zdarza się w obecnych czasach(jak powyżej widać to na każdym kroku) pragnął coś stworzyć w odróżnieniu do partyjnych chorągiewek pokroju mikuła czy miłosz. Którzy chcieli bodajże sprywatyzować lub potworzyć spółki, a prezesi pławili by się w luksusach a my byśmy jeździli wysłużonymi pojazdami jakże z resztą awaryjnymi. Także przez tak jednak krótki okres, u ludzi wyrobił sobie b. pozytywną opinie.
"Czyny świadczą o człowieku, nie sam człowiek"

Z poważaniem Pasager
słuszna uwaga, solaris 2284
Człowiek miał swoją wizje rozwoju przedsiębiorstwa, co rzadko zdarza się w obecnych czasach(jak powyżej widać to na każdym kroku) pragnął coś stworzyć w odróżnieniu do partyjnych chorągiewek pokroju mikuła czy miłosz. Którzy chcieli bodajże sprywatyzować lub potworzyć spółki, a prezesi pławili by się w luksusach a my byśmy jeździli wysłużonymi pojazdami jakże z resztą awaryjnymi. Także przez tak jednak krótki okres, u ludzi wyrobił sobie b. pozytywną opinie.
"Czyny świadczą o człowieku, nie sam cz... rozwiń
Avatar
JP / 21 maja 2011 o 00:22
Masz na myśli Mikułę czy Jasińskiego ?? Chyba że myślisz o tym jeszcze wcześniejszym, Miłoszu...

[quote name='mało wiedzący' timestamp='1305920719' post='480743']
POPRZEDNIK BYŁ LEPSZY BO W CELU POPRAWY SYTUACJI W MPK ZABRONIŁ ROZMÓW PRZEZ TELEFONY KOMÓRKOWE W KOM. MIEJSKIEJ EWENEMENT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ TO-JEST-TO.
[/quote]
Avatar
solaris2284 / 20 maja 2011 o 23:08
Rozumiem tych,którzy obrażają śp.p Rydeckiego,to moczymordy miłoszowe,którym zmarły podziękował za współpracę,kiedy była na to pora i zmiana podejścia do pracowników i pasażerów przez nowego wtedy prezesa,który zmienił standardy w MPK.Gołym okiem widać dobro,które zostawił po sobie p.Czesław na ulicach Lublina i żaden deb***ny pomiłoszowy i sfrustrowany lubelak1 już tego nie zmieni.Zostało wam durnie toczyć pianę,że On mógł coś dobrego zrobić czego wasze chore ślepia nie widzą i cieszyć się z cudzego nieszczęścia-żałoby...może nieco ludzkich odruchów,wy okrutne hieny.Nie jestem związany z MPK,ale kilka razy udało mi się z Nim porozmawiać o komunikacji,ostatnio podczas prezentacji Autosanów.Podczas dni otwartych MPK 2 lata temu,nawet zamkniętą halę ze szkieletami jelczy mastero na moją prośbę indywidualną polecił otworzyć swoim ludziom.Inny olałby mnie,ale nie On.Życzliwy,chętny do rozmów z obcymi,niezarozumiały,człowiek nie z tego świata,teraz takich prezesów,dyrektorów,szefów już nie ma,są tacy którzy widzą tylko czubek swojego nosa,innego człowieka nie ma w ich słowniku.Składam szczere kondolencje rodzinie Zmarłego...Pan Czesław Rydecki dobrym człowiekiem był i boję się,że drugiego takiego Lublin miał nie będzie.CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.
Rozumiem tych,którzy obrażają śp.p Rydeckiego,to moczymordy miłoszowe,którym zmarły podziękował za współpracę,kiedy była na to pora i zmiana podejścia do pracowników i pasażerów przez nowego wtedy prezesa,który zmienił standardy w MPK.Gołym okiem widać dobro,które zostawił po sobie p.Czesław na ulicach Lublina i żaden deb***ny pomiłoszowy i sfrustrowany lubelak1 już tego nie zmieni.Zostało wam durnie toczyć pianę,że On mógł coś dobrego zrobić czego wasze chore ślepia nie widzą i cieszyć się z cudzego nieszczęścia-żałoby...może nieco ludzkich... rozwiń
Avatar
mało wiedzący / 20 maja 2011 o 21:45
[quote name='antyŻUK' timestamp='1305890336' post='480567']
Niestety, również nie mam najlepszego zdania o działalności Prezesa w okresie kadencji w naszym MPK. Ale jako iż o zmarłych źle się nie mówi, to przemilczę swoje zarzuty. Zaś Pan Żuk kompromituje się po raz kolejny, nie wiedząc nawet co w MPK za działalności Prezesa wyprawiało i wyprawia... Współczuje jego następcy.
[/quote]
POPRZEDNIK BYŁ LEPSZY BO W CELU POPRAWY SYTUACJI W MPK ZABRONIŁ ROZMÓW PRZEZ TELEFONY KOMÓRKOWE W KOM. MIEJSKIEJ EWENEMENT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ TO-JEST-TO.
[quote name='antyŻUK' timestamp='1305890336' post='480567']
Niestety, również nie mam najlepszego zdania o działalności Prezesa w okresie kadencji w naszym MPK. Ale jako iż o zmarłych źle się nie mówi, to przemilczę swoje zarzuty. Zaś Pan Żuk kompromituje się po raz kolejny, nie wiedząc nawet co w MPK za działalności Prezesa wyprawiało i wyprawia... Współczuje jego następcy.
[/quote]
POPRZEDNIK BYŁ LEPSZY BO W CELU POPRAWY SYTUACJI W MPK ZABRONIŁ ROZMÓW PRZEZ TELEFONY KOMÓRKOWE W KOM. MIEJSKIEJ EWENE... rozwiń
Avatar
Marek Rydecki / 20 maja 2011 o 21:37
W imieniu calej Rodziny uprzejmie dziekuje Wszystkim zyczliwym za dobro slowo i wspomnienie o moim Ojcu !

Czesc Jego Pamieci !

z powazaniem,


Marek Rydecki
Avatar
Mathieu92 / 20 maja 2011 o 15:10
Bardzo żałuje. Nie tylko odszedł dobry zarządca ale i człowiek. Miałem okazję z nim rozmawiać - bardzo miły Pan.
Będę go wspominał nie tylko jako dobrego człowieka ale jednego z lepszych Prezesów MPK Lublin.
Avatar
Filip / 22 maja 2011 o 01:02
Wyrazy współczucia dla rodziny.
Po stracie tak dobrego człowieka jakim był Pan Czesław mogę sobie tylko wyobrazić jak wielki jest ból i tęsknota. Znałem Pana Czesława i wiem jak dobrą był duszą , ten uśmiech ,dobre słowo ... Nigdy tego nie zapomnę...
Avatar
NietylkopracownikMPK / 21 maja 2011 o 16:13
Pan Czesław towarzyszył nam zbyt krótko! Przez ten czas dzielił z nami chwile smutne, a z czasem coraz więcej było tych radosnych. Nagle wszystko się skończyło!! Przepełnieni smutkiem pytamy czy to już ostatnie pożegnanie? Pewien człowiek imieniem Hiob kiedyś zapytał: „Jeśli krzepki mąż umrze, czyż może znowu żyć?” Następnie udzielił pocieszającej odpowiedzi: „Ty zawołasz, a ja ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swych rąk” (Hioba 14:14, 15). Podobnie jak my, Bóg usilnie pragnie zobaczyć tych którzy zapadli w sen śmierci podczas zmartwychwstania. Wtedy też ‛otrze z naszych oczu wszelką łzę i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminie’ (Objawienie 21:4).
Z wyrazami głębokiego współczucia dla kochającej rodziny oraz wszystkich pogrążonych w żałobie.
NietylkopracownikMPK
Pan Czesław towarzyszył nam zbyt krótko! Przez ten czas dzielił z nami chwile smutne, a z czasem coraz więcej było tych radosnych. Nagle wszystko się skończyło!! Przepełnieni smutkiem pytamy czy to już ostatnie pożegnanie? Pewien człowiek imieniem Hiob kiedyś zapytał: „Jeśli krzepki mąż umrze, czyż może znowu żyć?” Następnie udzielił pocieszającej odpowiedzi: „Ty zawołasz, a ja ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swych rąk” (Hioba 14:14, 15). Podobnie jak my, Bóg usilnie pragnie zobaczyć tych którzy zapadli w sen śmierci podczas z... rozwiń
Avatar
I.A.M.P.M.A. Rydeccy / 21 maja 2011 o 11:20
Dziękujemy Wszystkim za słowa otuchy. Mąż i Tata - nasz Czesio - pokochał Lublin i cząstka tej miłości do tego pięknego Miasta także pozostanie w nas...Był dobrym, kochanym człowiekiem... Brakuje nam Ciebie Mężu i Tato....
I.A.M.P.M.A. Rydeccy
Avatar
JA / 21 maja 2011 o 10:22
Drogi Marku Rydecki

bardzo współczuję Tobie i Twojej rodzinie, to był dla mnie wielki szok jak dowiedziałem się o śmierci Twojego Ojca. To jest wielka Wasza strata ale i Nasza (MPK). Nigdy już nie będzie takiego Prezesa jakim był Twój Ojciec. Jest mi strasznie źle że nie ma Go już wśród nas.

Pokój jego duszy [*]
Avatar
Pasager / 21 maja 2011 o 00:47
słuszna uwaga, solaris 2284
Człowiek miał swoją wizje rozwoju przedsiębiorstwa, co rzadko zdarza się w obecnych czasach(jak powyżej widać to na każdym kroku) pragnął coś stworzyć w odróżnieniu do partyjnych chorągiewek pokroju mikuła czy miłosz. Którzy chcieli bodajże sprywatyzować lub potworzyć spółki, a prezesi pławili by się w luksusach a my byśmy jeździli wysłużonymi pojazdami jakże z resztą awaryjnymi. Także przez tak jednak krótki okres, u ludzi wyrobił sobie b. pozytywną opinie.
"Czyny świadczą o człowieku, nie sam człowiek"

Z poważaniem Pasager
słuszna uwaga, solaris 2284
Człowiek miał swoją wizje rozwoju przedsiębiorstwa, co rzadko zdarza się w obecnych czasach(jak powyżej widać to na każdym kroku) pragnął coś stworzyć w odróżnieniu do partyjnych chorągiewek pokroju mikuła czy miłosz. Którzy chcieli bodajże sprywatyzować lub potworzyć spółki, a prezesi pławili by się w luksusach a my byśmy jeździli wysłużonymi pojazdami jakże z resztą awaryjnymi. Także przez tak jednak krótki okres, u ludzi wyrobił sobie b. pozytywną opinie.
"Czyny świadczą o człowieku, nie sam cz... rozwiń
Avatar
JP / 21 maja 2011 o 00:22
Masz na myśli Mikułę czy Jasińskiego ?? Chyba że myślisz o tym jeszcze wcześniejszym, Miłoszu...

[quote name='mało wiedzący' timestamp='1305920719' post='480743']
POPRZEDNIK BYŁ LEPSZY BO W CELU POPRAWY SYTUACJI W MPK ZABRONIŁ ROZMÓW PRZEZ TELEFONY KOMÓRKOWE W KOM. MIEJSKIEJ EWENEMENT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ TO-JEST-TO.
[/quote]
Avatar
solaris2284 / 20 maja 2011 o 23:08
Rozumiem tych,którzy obrażają śp.p Rydeckiego,to moczymordy miłoszowe,którym zmarły podziękował za współpracę,kiedy była na to pora i zmiana podejścia do pracowników i pasażerów przez nowego wtedy prezesa,który zmienił standardy w MPK.Gołym okiem widać dobro,które zostawił po sobie p.Czesław na ulicach Lublina i żaden deb***ny pomiłoszowy i sfrustrowany lubelak1 już tego nie zmieni.Zostało wam durnie toczyć pianę,że On mógł coś dobrego zrobić czego wasze chore ślepia nie widzą i cieszyć się z cudzego nieszczęścia-żałoby...może nieco ludzkich odruchów,wy okrutne hieny.Nie jestem związany z MPK,ale kilka razy udało mi się z Nim porozmawiać o komunikacji,ostatnio podczas prezentacji Autosanów.Podczas dni otwartych MPK 2 lata temu,nawet zamkniętą halę ze szkieletami jelczy mastero na moją prośbę indywidualną polecił otworzyć swoim ludziom.Inny olałby mnie,ale nie On.Życzliwy,chętny do rozmów z obcymi,niezarozumiały,człowiek nie z tego świata,teraz takich prezesów,dyrektorów,szefów już nie ma,są tacy którzy widzą tylko czubek swojego nosa,innego człowieka nie ma w ich słowniku.Składam szczere kondolencje rodzinie Zmarłego...Pan Czesław Rydecki dobrym człowiekiem był i boję się,że drugiego takiego Lublin miał nie będzie.CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.
Rozumiem tych,którzy obrażają śp.p Rydeckiego,to moczymordy miłoszowe,którym zmarły podziękował za współpracę,kiedy była na to pora i zmiana podejścia do pracowników i pasażerów przez nowego wtedy prezesa,który zmienił standardy w MPK.Gołym okiem widać dobro,które zostawił po sobie p.Czesław na ulicach Lublina i żaden deb***ny pomiłoszowy i sfrustrowany lubelak1 już tego nie zmieni.Zostało wam durnie toczyć pianę,że On mógł coś dobrego zrobić czego wasze chore ślepia nie widzą i cieszyć się z cudzego nieszczęścia-żałoby...może nieco ludzkich... rozwiń
Avatar
mało wiedzący / 20 maja 2011 o 21:45
[quote name='antyŻUK' timestamp='1305890336' post='480567']
Niestety, również nie mam najlepszego zdania o działalności Prezesa w okresie kadencji w naszym MPK. Ale jako iż o zmarłych źle się nie mówi, to przemilczę swoje zarzuty. Zaś Pan Żuk kompromituje się po raz kolejny, nie wiedząc nawet co w MPK za działalności Prezesa wyprawiało i wyprawia... Współczuje jego następcy.
[/quote]
POPRZEDNIK BYŁ LEPSZY BO W CELU POPRAWY SYTUACJI W MPK ZABRONIŁ ROZMÓW PRZEZ TELEFONY KOMÓRKOWE W KOM. MIEJSKIEJ EWENEMENT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ TO-JEST-TO.
[quote name='antyŻUK' timestamp='1305890336' post='480567']
Niestety, również nie mam najlepszego zdania o działalności Prezesa w okresie kadencji w naszym MPK. Ale jako iż o zmarłych źle się nie mówi, to przemilczę swoje zarzuty. Zaś Pan Żuk kompromituje się po raz kolejny, nie wiedząc nawet co w MPK za działalności Prezesa wyprawiało i wyprawia... Współczuje jego następcy.
[/quote]
POPRZEDNIK BYŁ LEPSZY BO W CELU POPRAWY SYTUACJI W MPK ZABRONIŁ ROZMÓW PRZEZ TELEFONY KOMÓRKOWE W KOM. MIEJSKIEJ EWENE... rozwiń
Avatar
Marek Rydecki / 20 maja 2011 o 21:37
W imieniu calej Rodziny uprzejmie dziekuje Wszystkim zyczliwym za dobro slowo i wspomnienie o moim Ojcu !

Czesc Jego Pamieci !

z powazaniem,


Marek Rydecki
Avatar
Mathieu92 / 20 maja 2011 o 15:10
Bardzo żałuje. Nie tylko odszedł dobry zarządca ale i człowiek. Miałem okazję z nim rozmawiać - bardzo miły Pan.
Będę go wspominał nie tylko jako dobrego człowieka ale jednego z lepszych Prezesów MPK Lublin.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!