środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Prezes Radia Lublin zostaje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2003, 21:26

Jan Nowacki, prezes Radia Lublin, którego proces toczy się przed Sądem Lustracyjnym będzie nadal pełnił swoją funkcję. Wczoraj Rada Nadzorcza Radia Lublin postanowiła, że decyzje w jego sprawie podejmie dopiero po wydaniu wyroku sądowego.

- Rada uznała, że zajmowanie stanowiska dotyczącego osoby pana Nowackiego jest przedwczesne - powiedział nam dr Jan Zuba, przewodniczący Rady Nadzorczej Radia Lublin.
Przypomnijmy, że Nowacki w 1998 roku złożył oświadczenie, że nie pracował, nie pełnił służby ani nie był świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa. Zakwestionował je rzecznik interesu publicznego, który wystąpił do Sądu Lustracyjnego o wszczęcie postępowania. Pierwsza rozprawa odbyła się w marcu. Nowacki, który twierdzi, że w oświadczeniu napisał prawdę opowiadał na niej o swoich zagranicznych wyjazdach w latach 70. Następna rozprawa odbędzie się pod koniec maja. Zostaną przesłuchani świadkowie, których zawnioskowały obie strony. Jeden ze świadków zostanie przesłuchany w Lublinie.
Wczoraj Rada Nadzorcza Radia Lublin wysłuchała wyjaśnień Nowackiego dotyczących jego sprawy lustracyjnej. Z podjętej przez nią uchwały wynika, że prezes został zobowiązany do bieżącego informowania tego gremium o przebiegu swojego procesu. Rada ma zająć stanowisko niezwłocznie po wydaniu wyroku przez Sąd Lustracyjny lub "zaistnieniu innych istotnych okoliczności”. Z Nowackim nie udało się nam wczoraj skontaktować. (er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!