czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Swoje zeznania podatkowe ujawnili wczoraj Dziennikowi Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina i Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej. Jednak większość samorządowców złoży swoje oświadczenie podatkowe dopiero dziś

Andrzej Czapski rozliczał się wspólnie z żoną. Dochód wyniósł w ubiegłym roku ponad 136 tys. zł. A. Czapski odliczył od podatku z tytułu darowizny 12 tys. zł, a z racji odpłatnego szkolenia – 569 zł. Będzie musiał fiskusowi dopłacić 1,2 tys. zł. Ponadto państwo Czapscy dokonali odliczeń od podatku w kwocie 484 zł z tytułu poniesionych wydatków na cele mieszkaniowe. – Jestem osobą publiczną – stwierdził prezydent Czapski. – Mam jedynie obiekcje, czy ujawniać dochody małżonki, ale skoro chce tego społeczeństwo, muszę się zgodzić na te zasady. Z żoną posiadamy dochody jedynie z własnej pracy.
Dochód brutto prezydenta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego wyniósł w ubiegłym roku 138 tys. zł. Odliczenia podatkowe z tytułu przeniesienia prawa wieczystego użytkowania gruntu i zakupu materiałów budowlanych – 12,2 tys. zł. Kwota zaliczki pobranej na podatek – 27,8 tys. zł. Rozliczał się wspólnie z żoną i nie musi fiskusowi nic dopłacać.
– Pokażę Dziennikowi swój PIT, ale dopiero po powrocie do Lublina – deklaruje posłanka Gabriela Masłowska (LPR). Podobną deklarację złożył poseł Józef Żywiec (Samoobrona). – Ja nie mam nic do ukrycia. Wszystkie moje dochody są jawne – zapowiada.
Wicewojewoda Jan Łopata nie widzi przeszkód, by pokazać swój PIT. – Będzie do wglądu, gdy go wypełnię i złożę. Zapewne będę musiał dopłacić jakąś kwotę – zapowiedział.
– Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie rozliczyłem się z Urzędem Skarbowym – mówi Marek Pawłowski, starosta powiatu włodawskiego. – Dopiero niedawno odnalazłem w Internecie program, który pomoże mi wypełnić PIT. Nie mam nic do ukrycia i jeżeli taka jest potrzeba, ujawnię Czytelnikom Dziennika swoje oświadczenie podatkowe.
Starosta już od lat rozlicza się wspólnie z żoną. W tym roku skorzysta jedynie z odpisu remontowego. Odliczy kwoty wpłacane na fundusz remontowy.
Swoje zeznanie podatkowe chce również okazać Mirosław Złomaniec, wicemarszałek województwa lubelskiego. Zaprosił reporterów Dziennika do siebie na dzisiaj.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!