czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Swoje zeznania podatkowe ujawnili wczoraj Dziennikowi Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina i Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej. Jednak większość samorządowców złoży swoje oświadczenie podatkowe dopiero dziś

Andrzej Czapski rozliczał się wspólnie z żoną. Dochód wyniósł w ubiegłym roku ponad 136 tys. zł. A. Czapski odliczył od podatku z tytułu darowizny 12 tys. zł, a z racji odpłatnego szkolenia – 569 zł. Będzie musiał fiskusowi dopłacić 1,2 tys. zł. Ponadto państwo Czapscy dokonali odliczeń od podatku w kwocie 484 zł z tytułu poniesionych wydatków na cele mieszkaniowe. – Jestem osobą publiczną – stwierdził prezydent Czapski. – Mam jedynie obiekcje, czy ujawniać dochody małżonki, ale skoro chce tego społeczeństwo, muszę się zgodzić na te zasady. Z żoną posiadamy dochody jedynie z własnej pracy.
Dochód brutto prezydenta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego wyniósł w ubiegłym roku 138 tys. zł. Odliczenia podatkowe z tytułu przeniesienia prawa wieczystego użytkowania gruntu i zakupu materiałów budowlanych – 12,2 tys. zł. Kwota zaliczki pobranej na podatek – 27,8 tys. zł. Rozliczał się wspólnie z żoną i nie musi fiskusowi nic dopłacać.
– Pokażę Dziennikowi swój PIT, ale dopiero po powrocie do Lublina – deklaruje posłanka Gabriela Masłowska (LPR). Podobną deklarację złożył poseł Józef Żywiec (Samoobrona). – Ja nie mam nic do ukrycia. Wszystkie moje dochody są jawne – zapowiada.
Wicewojewoda Jan Łopata nie widzi przeszkód, by pokazać swój PIT. – Będzie do wglądu, gdy go wypełnię i złożę. Zapewne będę musiał dopłacić jakąś kwotę – zapowiedział.
– Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie rozliczyłem się z Urzędem Skarbowym – mówi Marek Pawłowski, starosta powiatu włodawskiego. – Dopiero niedawno odnalazłem w Internecie program, który pomoże mi wypełnić PIT. Nie mam nic do ukrycia i jeżeli taka jest potrzeba, ujawnię Czytelnikom Dziennika swoje oświadczenie podatkowe.
Starosta już od lat rozlicza się wspólnie z żoną. W tym roku skorzysta jedynie z odpisu remontowego. Odliczy kwoty wpłacane na fundusz remontowy.
Swoje zeznanie podatkowe chce również okazać Mirosław Złomaniec, wicemarszałek województwa lubelskiego. Zaprosił reporterów Dziennika do siebie na dzisiaj.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24