niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Prezydenckie przymiarki

Dodano: 7 lipca 2002, 16:47

Czy obecny prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski, zmierzy się w drugiej turze z byłym prezydentem Pawłem Bryłowskim? A może do drugiej tury wejdzie Wiesław Brodowski, były wicewojewoda?

Dotychczas oficjalnie zadeklarowali chęć kandydowania na prezydenta Lublina jedynie dwaj radni miejscy: Paweł Bryłowski (UW) i Jacek Sobczak (niezależny).
– Nie ma jeszcze decyzji, kto będzie naszym kandydatem – mówi Marcin Celiński, szef Rady Wojewódzkiej UW. – Obie kandydatury są dobre i obie są rozważane.
Unia Wolności zawarła centralnie koalicję z Ruchem Społecznym i SKL–RN. Tymczasem nieoficjalnie w kręgach lubelskiej prawicy mówi się o chęci kandydowania na fotel prezydencki Sławomira Janickiego (RS). Sam zainteresowany nie chciał rozmawiać na ten temat.
W kuluarach lubelskiego magistratu krążą pogłoski, że z obecnej ekipy rządzącej w mieście będzie dwóch kandydatów. Jednym ma być prezydent Andrzej Pruszkowski, który w tym właśnie celu założył Stowarzyszenie Przymierze Samorządowe. Drugi kandydat to wiceprezydent Zbigniew Wojciechowski. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – stwierdził Z. Wojciechowski. To samo powtórzył zapytany o to, czy będzie popierany przez PSL.
Rada Wojewódzka SLD postanowiła, że kandydaci na wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych mają być zgłoszeni do 27 lipca. – Rozważamy kilka kandydatur –wyjaśnia senator Krzysztof Szydłowski (SLD).
Nieoficjalnie mówi się o Wiesławie Brodowskim, byłym wicewojewodzie, Piotrze Włochu, wicemarszałku Lubelszczyzny i Jacku Czerniaku, dyrektorze biura Sejmiku Wojewódzkiego.
– Ja nie zamierzam kandydować – dementuje pogłoskę posłanka Izabella Sierakowska (SLD).
Najprawdopodobniej wspólnym kandydatem PO i PiS będzie Adam Wasilewski, prorektor Politechniki Lubelskiej, kandydat PO w ubiegłorocznych wyborach senackich.
Poseł Józef Żywiec (Samoobrona) nie chce zdradzić, kto z jego partii będzie ubiegał się o fotel prezydenta. – Ale mamy już kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz radnych w całym województwie – zastrzega.
Najczęściej jednak pojawiającym się kandydatem Samoobrony na prezydenta Lublina jest Stanisław Duszak.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24