czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Prezydent chce więcej wydawać na kulturę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2011, 08:20
Autor: drs

Pod koniec roku gotowa ma być strategia rozwoju kultury do 2020 r. Dokument trafi najpierw do twórców i animatorów, tak doszlifowana wersja robocza ma być później poddana pod debatę publiczną, a następnie uchwalona przez Radę Miasta.

Czego można się spodziewać w tej strategii? Garści informacji dostarcza dokument przekazany radnym przez prezydenta. Co roku miejskie wydatki na kulturę mają rosnąć o ok. 10 proc. Obecnie jest to 26,6 mln zł, w roku 2016 miałoby to być już 60 mln zł.

Magistrat zakłada poprawę bazy lokalowej instytucji kultury, wprowadzanie sztuki w przestrzeń publiczną, wyrabianie w mieszkańcach nawyku uczestnictwa w imprezach i tworzenie okazji do tego, by mimowolnie mogli zetknąć się z kulturą w plenerze. Miasto ma też ułatwiać dostęp do lubelskiej kultury osobom spoza Lublina.

Plany mówią też o stworzeniu nowego festiwalu im. Andrzeja Nikodemowicza, jako sztandarowe imprezy o randze ogólnopolskiej wymieniają Kody, Inne Brzmienia, Carnaval Sztuk-Mistrzów, Jarmark Jagielloński i Konfrontacje Teatralne. Jest też propozycja, by wspólny szyld promocyjny "Lubelska Jesień Teatralna” nadać festiwalowi Maat, Konfrontacjom Teatralnym, Festiwalowi Teatrów Niewielkich, Międzynarodowym Spotkaniom Teatrów Tańca oraz Kontestacjom. Sporo wydarzeń ma też być organizowanych w dzielnicach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!