wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Prezydent chce zmienić listę miejskich wydatków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2013, 17:58
Autor: drs

O 3 mln zł zwiększone mają zostać wydatki na oczyszczanie ulic, opróżnianie ulicznych koszy i likwid
O 3 mln zł zwiększone mają zostać wydatki na oczyszczanie ulic, opróżnianie ulicznych koszy i likwid

W przyszłym tygodniu radni będą głosować nad prezydencką propozycją zmian na liście tegorocznych wydatków z miejskiej kasy. Część zadań straci pieniądze, część zyska, inne rozpoczną się później. Prezentujemy wybrane propozycje.

Drogi

Projekt uchwały zakłada m.in. zmniejszenie o ponad 6 milionów zł puli przeznaczonych na budowę odcinka drogi od ul. Świętochowskiego do Diamentowej, budowę ul. Dunikowskiego, Sławin, Zelwerowicza, Wapiennej oraz drogi łączącej ul. Chodźki i Szeligowskiego. Ratusz tłumaczy to "przesunięciem części prac na lata kolejne”.

Przełożeniem rozpoczęcia robót na przyszły rok magistrat wyjaśnia zamiar obcięcia o 900 tys. zł kwoty zarezerwowanej na przebudowę ronda koło Gali. Po cięciach w tegorocznym budżecie na tę inwestycję zostałoby niespełna 32 tys. zł. O 3 mln zł zmniejszona będzie kwota rezerwowana na remont estakad w al. Smorawińskiego, ale to akurat ma związek z faktem, że firma, która wygrała przetarg zaproponowała korzystną cenę.

Natomiast ponad 4 mln zł miasto dołoży do przebudowy ul. Filaretów. Tu magistrat wyjaśnia to szybkimi postępami prac, przez co więcej płatności dla drogowców przypadać będzie na ten rok.

Oświata

Na budowę hangaru ze stelażami na kajaki przy Zespole Szkół nr 8 (ul. Krężnicka) miasto chce wyłożyć 100 tys. złotych. Natomiast 110 tys. zł wesprze opracowanie dokumentacji projektowej i ekspertyzy akustycznej wnętrza sali koncertowej szkoły muzycznej. O 605 tys. zł zmniejszą się miejskie dotacje dla niepublicznych oddziałów przedszkolnych i zawodówek, a kwota ta przeznaczona zostanie na dotacje dla niepublicznych podstawówek, przedszkoli i punktów przedszkolnych.

Sport

1,1 mln zł chce dołożyć prezydent do kwoty zabezpieczonej na budowę basenu przy ul. Łabędziej. Pieniądze będą przeznaczone głównie na nieplanowany pierwotnie ośrodek rehabilitacyjny. Kolejne pół miliona złotych ma dostać spółka Motor Lublin, w której miasto chce objąć dodatkowe akcje.

Inne

O 3 mln zł zwiększone mają zostać wydatki na oczyszczanie ulic, opróżnianie ulicznych koszy i likwidację dzikich wysypisk. 275 tys. zł przeznaczy miasto na przebudowę gmachu przy Abramowckiej 122 z przeznaczeniem na filię Środowiskowego Domu Samopomocy. Kwotę 200 tys. zł samorząd Lublina miałby przekazać władzom województwa na wymianę ogrodzenia Muzeum Wsi Lubelskiej obok budowanego na zlecenie miasta przedłużenia al. Solidarności.

Natomiast 129 tys. zł, które udało się oszczędzić na dokumentacji planowanych budynków na Felinie przeznaczone ma być na remont pustostanów w budynkach znajdujących się we władaniu Zarządu Nieruchomości Komunalnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Adam
ada
ada
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Adam
Adam (22 września 2013 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zastanawiałem   się  czy  kupić  mieszkanie  na  ulicy Dunikowskiego  -  osiedle  Bżozy .  Ale  teraz  dzięki  Panu  prezydentowi  problem  sam  się  rozwiązał.  Nawiasem  mówiąc  budowa  Dunikowskiego  na  wysokości  osiedla   Bżozy  miała  być  zrealizowana  w  roku  2012  przez  inwestora,  a  pozostałą  część  miało  wybudować  miasto.  Firmy  konkurujące  z  Interbudem  mogą  podziękować  Panu  prezydentowi  za  skuteczną  pomoc  w  pogrążeniu  konkurencji.

Rozwiń
ada
ada (29 sierpnia 2013 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli dla P.Prezydenta ważniejszy jest hangar na kajaki od budowy ul. Dunikowskiego gdzie 250 rodzin nie ma dojazdu do mieszkań to ja wiecej na takiego prezydenta nie zagłosuje

Rozwiń
ada
ada (29 sierpnia 2013 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeżeli dla P.Prezydenta ważniejszy jest hangar na kajaki od budowy ul. Dunikowskiego gdzie 250 rodzin nie ma dojazdu do mieszkań to ja wiecej na takiego prezydenta nie zagłosuje

Rozwiń
ludo
ludo (28 sierpnia 2013 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdyby szanowny Pan Prezydent mieszkał przy którejś z tych ulic, np. Dunikowskiego, nie odwlekał by w czasie jej budowy.

Rozwiń
seb
seb (27 sierpnia 2013 o 21:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

~persona~ ma racje ze ta droga jest potrzebna, ale bez przebudowy skrzyzowania Głuska- Kunickiego- Abramowicka to będzie nieporozumienie. Najgorszy problem to skręt w lewo z Głuskiej w Abramowicką. Nie raz trzeba bawic się w kaskadera żeby z tamtąd wyjechać.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!