Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2009 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Prezydent Lublina łamał się opłatkiem z mieszkańcami

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 4 A A

Wszyscy chętni mogli dzisiaj połamać się opłatkiem z prezydentem Lublina i złożyć mu życzenia. Z wzajemnością.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Adam Wasilewski spotkał się z mieszkańcami koło bożonarodzeniowej szopki, która stoi na staromiejskim pl. Po Farze. Chętnych do spotkania z prezydentem było sporo.

Festiwal Bożego Narodzenia powoli dobiega końca. Najbliższe i zarazem ostatnie występy zaplanowane są dopiero na 3 stycznia. W stajence zagrają wtedy Gospeople i Federacja.

Dzień później zacząć ma się demontaż szopki, której wystrój po raz pierwszy został wybrany w drodze konkursu. Zwyciężyli w nim trzej lubelscy studenci.

Całkowity koszt tegorocznej edycji Festiwalu Bożego Narodzenia obejmujący zarówno ustawienie szopki, jak też wynagrodzenia artystów wynosi 140 tys. zł.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 28 grudnia 2009 o 11:22
Panie Buk,rozumiem,że można mieć różne poglądy, w tym jest siła demokracji, ale to co pan prezentuje to obrzydliwa patologia słowna i umysłowa.
Jak panu nie wstyd? Myślę,że tego tekstu powstydziłby się i nazista i hitlerowiec.
Czy nie może pan pisać o swojej wizji świata cywilizowanym tekstem? Czy koniecznie musi pan obrażać ludzi. Czy zupełnie są obce panu takie cechy jak : tolerancja, zrozumienie, kultura języka i wypowiedzi, szanowanie swoich adwersarzy, szanowanie poglądów innych?
Krzyk oznacza słabość, a zapewne pan kreuje się na silnego człowieka.
Miotający przekleństwa i obrazę to człowiek mały, zły i bezradny.
Pisz pan o swoich frustracjach, ale rób to na elementarnym poziomie przyzwoitości. Zrozuniemy pańskie poglądy.
Panie Buk,rozumiem,że można mieć różne poglądy, w tym jest siła demokracji, ale to co pan prezentuje to obrzydliwa patologia słowna i umysłowa.
Jak panu nie wstyd? Myślę,że tego tekstu powstydziłby się i nazista i hitlerowiec.
Czy nie może pan pisać o swojej wizji świata cywilizowanym tekstem? Czy koniecznie musi pan obrażać ludzi. Czy zupełnie są obce panu takie cechy jak : tolerancja, zrozumienie, kultura języka i wypowiedzi, szanowanie swoich adwersarzy, szanowanie poglądów innych?
Krzyk oznacza słabość, a zapewne pan... rozwiń
Avatar
Pan Buk / 28 grudnia 2009 o 08:45
[color="#9932CC"][size=4]KUL-awe i PAT-ologiczne ZWYCZAJE:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGOSMIEJĄ SIĘ POLACY nie pierwszy raz zwraca uwagę na KUL-awą PAT-ologie uznawaną za rzecz normalną.
Żywa szopka bylaby funkcjonalna wówczas, gdyby zasiadły tam zakonnice i księża, a tu dalej hołduje się kUL-awej tradycji: GDY PAN KAŻE – SŁUGA MUSI.
Już w latach SOLIDARNOŚCI (1980) jeden z księży z tytułem dr. Wpadał w zachwyt na „nauczycielską rolą kościoła”: „JAK TO PIĘKNIE WYGLĄDA JAK MY POWIEMY SŁOWO, A WSZYSCY ZROBIĄ JAK CHCEMY”.
Nie raz też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przedstawiał [color="#FF0000"]wartość boga równego PEROETUUM MOBILE [/color]– istnieje tylko w teorii niczym cuda, z tą różnicą, że Perpetuum pochodzi od naukowca, a bóg...?
Nie raz też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW przedstawiał boże narodzenie zawartość żłóbka – co robił w tym zakresie kościół?
[color="#FF0000"]rzucał Świat na kolana przed Bękartem!
Rzucał pieronki i gromy z ambon i od ołtarzy na bękartów – choć nie była to wina bękartów.[/color]
W takiej scenerii KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podsyła omawianemu Panu Prezydentowi kupę nowych pomysłów – też nie pierwszy raz - :
Borykający się z długami [color="#FF0000"]UMCS[/color] w świetle gloryfikowanego finansowo KUL-awego University – zamienić na [color="#FF0000"]Uniwersytet MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ;[/color] tak samo należy [color="#FF0000"]postąpić z Ulicą[/color] wiodącą m.in. niczym Droga Mleczna prosto na KUL i walnąć jej Patronkę [color="#FF0000"]MARYJĘ KURIĘ – SKŁODOWSKĄ![/color]
Wszelkie tabliczki z nową nazwą Ulicy (MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ) należy dekorować złotymi koronami, szatami...
Nad tym wszystkim powinno dalej snuć się po Lublinie (a przy pomocy telefonów komórkowych – po całym świecie) [color="#FF0000"]pallotyńskie „Ave Maria” [/color]Schuberta – problem w tym tylko taki, że sam Franz Schubert napisał znacznie więcej niż zerżnęłi Pallotyni z Al. Warszawskiej.
Pan Prezydent nie zauważył, że pod KUL-awym i PAT-ologicznym B(L)OGosławieństwem [color="#FF0000"]w Lublinie panuje wieczna szopka,[/color] w której bierze udział pod dyktando Axcelencji Lubelskiego stając się z całym Plutonem Urzędników [color="#FF0000"]FIKCJONARIUSZEM PAŃSTWOWYM![/color]
[color="#FF0000"]Co na to np. Uniwersytet Medyczny – dalej wierzy, że Mańka (G)ruchała z Gołębiem[/color] – czyż to nie cudowne?

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** ***
*** ***.

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)   
[/size][/color]
[color="#9932CC"][size=4]KUL-awe i PAT-ologiczne ZWYCZAJE:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGOSMIEJĄ SIĘ POLACY nie pierwszy raz zwraca uwagę na KUL-awą PAT-ologie uznawaną za rzecz normalną.
Żywa szopka bylaby funkcjonalna wówczas, gdyby zasiadły tam zakonnice i księża, a tu dalej hołduje się kUL-awej tradycji: GDY PAN KAŻE – SŁUGA MUSI.
Już w latach SOLIDARNOŚCI (1980) jeden z księży z tytułem dr. Wpadał w zachwyt na „... rozwiń
Avatar
Pan Buk / 28 grudnia 2009 o 08:39
.
Avatar
cdx / 28 grudnia 2009 o 07:57
Nigdzie chyba nie ma tak brzydkiej szopki. Za 140 tys zł!!
Avatar
~gość~ / 28 grudnia 2009 o 11:22
Panie Buk,rozumiem,że można mieć różne poglądy, w tym jest siła demokracji, ale to co pan prezentuje to obrzydliwa patologia słowna i umysłowa.
Jak panu nie wstyd? Myślę,że tego tekstu powstydziłby się i nazista i hitlerowiec.
Czy nie może pan pisać o swojej wizji świata cywilizowanym tekstem? Czy koniecznie musi pan obrażać ludzi. Czy zupełnie są obce panu takie cechy jak : tolerancja, zrozumienie, kultura języka i wypowiedzi, szanowanie swoich adwersarzy, szanowanie poglądów innych?
Krzyk oznacza słabość, a zapewne pan kreuje się na silnego człowieka.
Miotający przekleństwa i obrazę to człowiek mały, zły i bezradny.
Pisz pan o swoich frustracjach, ale rób to na elementarnym poziomie przyzwoitości. Zrozuniemy pańskie poglądy.
Panie Buk,rozumiem,że można mieć różne poglądy, w tym jest siła demokracji, ale to co pan prezentuje to obrzydliwa patologia słowna i umysłowa.
Jak panu nie wstyd? Myślę,że tego tekstu powstydziłby się i nazista i hitlerowiec.
Czy nie może pan pisać o swojej wizji świata cywilizowanym tekstem? Czy koniecznie musi pan obrażać ludzi. Czy zupełnie są obce panu takie cechy jak : tolerancja, zrozumienie, kultura języka i wypowiedzi, szanowanie swoich adwersarzy, szanowanie poglądów innych?
Krzyk oznacza słabość, a zapewne pan... rozwiń
Avatar
Pan Buk / 28 grudnia 2009 o 08:45
[color="#9932CC"][size=4]KUL-awe i PAT-ologiczne ZWYCZAJE:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGOSMIEJĄ SIĘ POLACY nie pierwszy raz zwraca uwagę na KUL-awą PAT-ologie uznawaną za rzecz normalną.
Żywa szopka bylaby funkcjonalna wówczas, gdyby zasiadły tam zakonnice i księża, a tu dalej hołduje się kUL-awej tradycji: GDY PAN KAŻE – SŁUGA MUSI.
Już w latach SOLIDARNOŚCI (1980) jeden z księży z tytułem dr. Wpadał w zachwyt na „nauczycielską rolą kościoła”: „JAK TO PIĘKNIE WYGLĄDA JAK MY POWIEMY SŁOWO, A WSZYSCY ZROBIĄ JAK CHCEMY”.
Nie raz też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przedstawiał [color="#FF0000"]wartość boga równego PEROETUUM MOBILE [/color]– istnieje tylko w teorii niczym cuda, z tą różnicą, że Perpetuum pochodzi od naukowca, a bóg...?
Nie raz też KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW przedstawiał boże narodzenie zawartość żłóbka – co robił w tym zakresie kościół?
[color="#FF0000"]rzucał Świat na kolana przed Bękartem!
Rzucał pieronki i gromy z ambon i od ołtarzy na bękartów – choć nie była to wina bękartów.[/color]
W takiej scenerii KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podsyła omawianemu Panu Prezydentowi kupę nowych pomysłów – też nie pierwszy raz - :
Borykający się z długami [color="#FF0000"]UMCS[/color] w świetle gloryfikowanego finansowo KUL-awego University – zamienić na [color="#FF0000"]Uniwersytet MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ;[/color] tak samo należy [color="#FF0000"]postąpić z Ulicą[/color] wiodącą m.in. niczym Droga Mleczna prosto na KUL i walnąć jej Patronkę [color="#FF0000"]MARYJĘ KURIĘ – SKŁODOWSKĄ![/color]
Wszelkie tabliczki z nową nazwą Ulicy (MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ) należy dekorować złotymi koronami, szatami...
Nad tym wszystkim powinno dalej snuć się po Lublinie (a przy pomocy telefonów komórkowych – po całym świecie) [color="#FF0000"]pallotyńskie „Ave Maria” [/color]Schuberta – problem w tym tylko taki, że sam Franz Schubert napisał znacznie więcej niż zerżnęłi Pallotyni z Al. Warszawskiej.
Pan Prezydent nie zauważył, że pod KUL-awym i PAT-ologicznym B(L)OGosławieństwem [color="#FF0000"]w Lublinie panuje wieczna szopka,[/color] w której bierze udział pod dyktando Axcelencji Lubelskiego stając się z całym Plutonem Urzędników [color="#FF0000"]FIKCJONARIUSZEM PAŃSTWOWYM![/color]
[color="#FF0000"]Co na to np. Uniwersytet Medyczny – dalej wierzy, że Mańka (G)ruchała z Gołębiem[/color] – czyż to nie cudowne?

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail:***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** ***
*** ***.

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)   
[/size][/color]
[color="#9932CC"][size=4]KUL-awe i PAT-ologiczne ZWYCZAJE:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGOSMIEJĄ SIĘ POLACY nie pierwszy raz zwraca uwagę na KUL-awą PAT-ologie uznawaną za rzecz normalną.
Żywa szopka bylaby funkcjonalna wówczas, gdyby zasiadły tam zakonnice i księża, a tu dalej hołduje się kUL-awej tradycji: GDY PAN KAŻE – SŁUGA MUSI.
Już w latach SOLIDARNOŚCI (1980) jeden z księży z tytułem dr. Wpadał w zachwyt na „... rozwiń
Avatar
Pan Buk / 28 grudnia 2009 o 08:39
.
Avatar
cdx / 28 grudnia 2009 o 07:57
Nigdzie chyba nie ma tak brzydkiej szopki. Za 140 tys zł!!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 11

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!