Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2010 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Prezydent Lublina powinien oddać kierowcom ok. 6 mln zł

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 19 A A

Państwo popełniło błąd, koszty spadły na miasto. Opozycja wzywa prezydenta, by dobrowolnie oddał po 425 zł tym kierowcom, którzy przepłacili za wydanie karty pojazdu. Prezydent mówi, że po dobroci pieniędzy nie odda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwrot pieniędzy może się należeć nawet 15 tys. mieszkańców, którzy rejestrowali w Lublinie auta sprowadzane z zagranicy – szacuje opozycja.

Skąd wzięła się kwota 425 zł? O taką kwotę Trybunał Konstytucyjny obniżył ustalaną przez ministerstwo i obowiązującą w całym kraju opłatę za wydanie karty pojazdu. Dotyczyła ona pierwszej rejestracji w Polsce auta sprowadzonego z Zachodu. Tymczasem opłata za wydanie wtórnika karty wynosiła zaledwie 75 zł.

Trybunał uznał, że po wejściu do Unii Europejskiej nie można ustalać wyższej stawki dla aut sprowadzanych z krajów unii, bo jest to nic innego tylko ukryte cło. Sędziowie uznali, że ustalenie opłaty na poziomie 500 zł było bezprawne i kazali pobierać tylko 75 zł. Kierowcy przepłacali przez trzy lata, do kwietnia 2006 r. Tak było nie tylko w Lublinie, ale w całej Polsce.

Miejscy radni PiS chcą, by prezydent sam oddał kierowcom nadpłacone pieniądze. Skierowali do rady projekt specjalnego stanowiska w tej sprawie.

– Uważamy, że prezydent powinien te pieniądze oddać, skoro Trybunał Konstytucyjny uznał ich pobieranie za niesłuszne – wyjaśnia Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta (PiS).

Ratusz już raz zapowiadał, że po dobroci pieniędzy oddawać nie będzie. Wczoraj to podtrzymał.

– To nie będzie takie proste, na pewno w tym roku nie mamy takich pieniędzy – mówi Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Jego podwładni szacowali już, ile funduszy by trzeba, by oddać wszystkim to, co nadpłacili. I wyszło, że miasto musiałoby wyłożyć na to ok. 6 mln zł.

Kierowcy nadal mogą starać się o takie pieniądze, ale w sądzie. Jedną z takich spraw miasto już przegrało.

– Domyślam się, że prezydent liczy na to, że będzie potrzebować mniejszej kwoty, bo nie wszyscy kierowcy postanowią upomnieć się o swoje w sądzie. Bo zapewne nie wszyscy to zrobią. Ale w ten sposób prezydent podważa zaufanie obywateli do państwa – mówi Kowalczyk.

Wasilewski odpowiada, że rozmawiał już z kolegami z innych miast o tym, by wystąpili o rekompensatę do budżetu państwa.

Na to, by zwracać kierowcom nadpłaty po dobroci zdecydowały się już władze Piekar Śląskich.

Stanowisko wzywające prezydenta do zwrotu pieniędzy ma być głosowane 28 stycznia. Nawet jeśli zostanie przyjęte nie będzie Ratusza do niczego zobowiązywać.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jk / 23 stycznia 2010 o 12:54
A ja myślałem że ma oddać te 5mln, które ukradł mieszkańcom i dał inwestorowi na rondo na Grygowej? Co w tej sprawie? Dlaczego ten człowiek jeszcze piastuje stanowisko? Albo jest nieodpowiedzialnym nieudacznikiem i deb***em i daje pieniądze przedsiębiorcy mimo, że nic takiego nie było w umowie, albo jest cwanym łapownikiem i wziął w łapę (lub ktoś z jego rodziny oficjalnie). Czemu ten człowiek nie siedzi! Nigdy nie będzie dobrze w tym kraju, jeśli złodziejom i malwersantom nie będzie się rąk ucinać, albo przynajmniej sądzić w trybie expresowym! Ileż można tolerować okradanie wspólnej kasy?? Czy nikt nie liczy podatków które płaci? Nikogo nie obchodzi co się z nimi dzieje?
A ja myślałem że ma oddać te 5mln, które ukradł mieszkańcom i dał inwestorowi na rondo na Grygowej? Co w tej sprawie? Dlaczego ten człowiek jeszcze piastuje stanowisko? Albo jest nieodpowiedzialnym nieudacznikiem i deb***em i daje pieniądze przedsiębiorcy mimo, że nic takiego nie było w umowie, albo jest cwanym łapownikiem i wziął w łapę (lub ktoś z jego rodziny oficjalnie). Czemu ten człowiek nie siedzi! Nigdy nie będzie dobrze w tym kraju, jeśli złodziejom i malwersantom nie będzie się rąk ucinać, albo przynajmniej sądzić w trybie expr... rozwiń
Avatar
ramzey / 22 stycznia 2010 o 19:05
zamościanin napisał:
A u nas w Zamościu Prezydent Zamoyski już od ponad dwóch lat oddaje dobrowolnie pieniądze za karty pojazdu na podstawie rozporządzenia - wystarczy złożyć wniosek ze wskazaniem numetru rejestracyjnego i pieniążki są zwracne. Nie wiem czemu redaktorzy gazety nie wskazali naszego miasta Zamościa jako przykład tego, które dobrowolnie zgodziło się uregulować sprawę nienależytych opłat za karty pojazdu. Viwat Zamość i jego włodarze!



Witam a gdybyś pomógł to gdzie można złożyć taki wniosek (bo też jestem z Zamościa) i auta rejestrowane w jakim czasie to dotyczy? Będę wdzięczny za podpowiedź. Jak coś to ramzey6@wp.pl. pozdrawiam



Witam a gdybyś pomógł to gdzie można złożyć taki wniosek (bo też jestem z Zamościa) i auta rejestrowane w jakim czasie to dotyczy? Będę wdzięczny za podpowiedź. Jak coś to ramzey6@wp.pl. pozdrawiam rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 21 stycznia 2010 o 16:18
Zacznijmy od tego, ze Wasilewski to nie żaden Prezydent a jedynie jak widać Rezydent w Ratuszu. Ma ciepły fotelik, pensyjka, że hoho, nic nie robi a i tak zawsze swoje zarobi. Żyć nie umierać. Powiem nieco przewrotnie, ale przy głębszym zastanowieniu ma to sens - Wszystkim gamoniom z ratusza wreczyć wypowiedzenia, sam Ratusz sprzedać a otrzymane w ten sposób pieniądze pzeznaczyć na dofinansowanie szpitali, domów dziecka i najbiedniejszych mieszkańców tej "Koziej Wólki" (dawniej Lublin). To miasto umiera, żadnego przemysłu, żadnej produkcji (z małymi wyjątkami), nic się nie buduje oprócz hipermarketów, żadnych nowych miejsc pracy. Każdy to zad...pie omija szerokim łukiem. A (P)Rezydent siedzi i zawija w pazłotka... Dziadostwo i tyle!
Zacznijmy od tego, ze Wasilewski to nie żaden Prezydent a jedynie jak widać Rezydent w Ratuszu. Ma ciepły fotelik, pensyjka, że hoho, nic nie robi a i tak zawsze swoje zarobi. Żyć nie umierać. Powiem nieco przewrotnie, ale przy głębszym zastanowieniu ma to sens - Wszystkim gamoniom z ratusza wreczyć wypowiedzenia, sam Ratusz sprzedać a otrzymane w ten sposób pieniądze pzeznaczyć na dofinansowanie szpitali, domów dziecka i najbiedniejszych mieszkańców tej "Koziej Wólki" (dawniej Lublin). To miasto umiera, żadnego przemysłu, żadnej p... rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 stycznia 2010 o 14:13
Gdyby prezydent Wasilewski nie dał lekką rączką prywatnej firmie 6 mln. zł na Wiadukt przy Witosa to miałby z czego oddać zabrane mieszkańcom wbrew prawu pieniadze!!!!!!!
Avatar
asdafsa / 21 stycznia 2010 o 14:01
Coś mi się wydaje, że jak wasilewski zrobi kolejną afere to wyleci z posady szybcien niż myśli, nawet wyborow niedoczeka. Ten prezydent to jakaś pokraka. Wszystko robi źle. Zawsze on ma racje i tylko on. Żyję 35 lat w lublinie i jeszcze nie widziałem takiego prezydenta. Trzymaj tak dalej prezydencie a natychmiast stracisz jakiekolwiek popracie ludzi. Nastepnych wyborow nie wygrasz, to jest pewne, alezachowaj twarz i spelniaj obietnice!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
crx / 21 stycznia 2010 o 13:50
Podziwiam polityków ,którym co jakiś czas podkładają pasztet i to takiego kalibru.A z tym zaufaniem do państwa-no cóż tylko jedno słowo jest na miejscu-ŚMIESZNOŚĆ!!!
Avatar
asa / 21 stycznia 2010 o 12:48
hahha po dobroci nie odda naszych pieniedzy ahahaha
oddawac pieniadze kradzieje !!!!!!!!!!
Avatar
robocop / 21 stycznia 2010 o 12:00
Mam, przeczucie i nadzieję, że w najbliższych wyborach inna osoba zostanie prezydentem, a najlepiej z innej partii. Ponadto mieszkańcy lublina chyba wyciągną wnioski z dotychczasowych rządów tego pana i będą głosować z rozumem.
Avatar
mieszkanka / 21 stycznia 2010 o 11:51
Nigdy nie myślałam, że kiedyś to powiem - ZŁODZIEJE!
Rzeczywiście należy nieco przefiltrować "prawdę" podawaną przez dziennikarzy i czytać ją ze zrozumieniem.
Czytając należy też pamiętać, że każda wypowiedź posiada swój kontekst i o ile władze miasta Lublina znane byłyby ze swoich starań o mieszkańców samoistnie wręcz nasunęłoby się odczytanie "wystąpienia o rekompensatę do budżetu państwa" jako kolejnego rozsądnego gospodarskiego posunięcia - kto naważył ten niech pije: są tylko dwa ALE:
1. ALE - pieniądze za sprowadzony samochód nie trafiały do budżetu państwa, tylko do budżetu miasta,
2. ALE - rozglądam się po Lublinie i nawet zakładam okulary i nijak nie widzę troski władz o jego mieszkańców: pomijam fakt wszelkich raportowanych przez gazety "nadużyć", mi wystarczy kontrola NIK, która zarzuciła władzom miasta brak jakichkolwiek działań poprawiających stan dróg w Lublinie (w przeciągu 5 lat!!!).
Przykro mi to stwierdzić, ale czarno widzę przyszłość Lublina: brak jest inwestycji, które poprawiałyby komfort życia, brak posunięć, które rozkręciłyby lokalną gospodarkę (samymi galeriami handlowymi wzrostu poziomu życia się nie uczyni, wydaje się, ze wręcz przeciwnie, aby kupować, trzeba mieć najpierw za co); brak jakiegokolwiek pomysłu na miasto i na funkcję, jaką ma pełnić w kraju i w Europie (perspektywa bycia stolicą województwa przestała być ekskluzywna mniej więcej od czasów upadku Polski dzielnicowej). Obecny - studencki - profil Lublina nie ma szansy na rozwój, bo studenci szybciutko po dyplomie uciekają a biorąc pod uwagę plany Komisji Europejskiej coby w przyszłej perspektywie finansowej wspierać uczelnie na poziomie światowym może się po 2013 roku okazać, że w Lublinie mamy lokalny uniwersytecik jeden, drugi czy trzeci, który będzie wypuszczał w świat PRZECIĘTNEGO absolwenta, i nawet ten PRZECIĘTNY będzie w świat wyjeżdżał, bo w Lublinie za płotem uniwersyteciku się pole zaczyna i chaszcze przetykane domami towarowymi, do których (o ile będzie miał potrzebę i możliwości finansowe) nie za bardzo po czym będzie miał dojechać.
Jest jeszcze wiele wątków i argumentów za tym, że LUBLIN METROPOLIĄ się NIE ZAPOWIADA - ale głównym z nich są sprawujący władzę w mieście i ich BEZCZELNA POSTAWA wobec mieszkańców, dzięki którym tę władzę zdobyli i pensje dostają.
Nigdy nie myślałam, że kiedyś to powiem - ZŁODZIEJE!
Rzeczywiście należy nieco przefiltrować "prawdę" podawaną przez dziennikarzy i czytać ją ze zrozumieniem.
Czytając należy też pamiętać, że każda wypowiedź posiada swój kontekst i o ile władze miasta Lublina znane byłyby ze swoich starań o mieszkańców samoistnie wręcz nasunęłoby się odczytanie "wystąpienia o rekompensatę do budżetu państwa" jako kolejnego rozsądnego gospodarskiego posunięcia - kto naważył ten niech pije: są tylko dwa ALE:
1. ALE - p... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 11:31
Gość napisał:
Człowieku a co do tego ma d... Biskupa



A to ma, że on także w prostej linii od Abrahama pochodzi...
Avatar
jk / 23 stycznia 2010 o 12:54
A ja myślałem że ma oddać te 5mln, które ukradł mieszkańcom i dał inwestorowi na rondo na Grygowej? Co w tej sprawie? Dlaczego ten człowiek jeszcze piastuje stanowisko? Albo jest nieodpowiedzialnym nieudacznikiem i deb***em i daje pieniądze przedsiębiorcy mimo, że nic takiego nie było w umowie, albo jest cwanym łapownikiem i wziął w łapę (lub ktoś z jego rodziny oficjalnie). Czemu ten człowiek nie siedzi! Nigdy nie będzie dobrze w tym kraju, jeśli złodziejom i malwersantom nie będzie się rąk ucinać, albo przynajmniej sądzić w trybie expresowym! Ileż można tolerować okradanie wspólnej kasy?? Czy nikt nie liczy podatków które płaci? Nikogo nie obchodzi co się z nimi dzieje?
A ja myślałem że ma oddać te 5mln, które ukradł mieszkańcom i dał inwestorowi na rondo na Grygowej? Co w tej sprawie? Dlaczego ten człowiek jeszcze piastuje stanowisko? Albo jest nieodpowiedzialnym nieudacznikiem i deb***em i daje pieniądze przedsiębiorcy mimo, że nic takiego nie było w umowie, albo jest cwanym łapownikiem i wziął w łapę (lub ktoś z jego rodziny oficjalnie). Czemu ten człowiek nie siedzi! Nigdy nie będzie dobrze w tym kraju, jeśli złodziejom i malwersantom nie będzie się rąk ucinać, albo przynajmniej sądzić w trybie expr... rozwiń
Avatar
ramzey / 22 stycznia 2010 o 19:05
zamościanin napisał:
A u nas w Zamościu Prezydent Zamoyski już od ponad dwóch lat oddaje dobrowolnie pieniądze za karty pojazdu na podstawie rozporządzenia - wystarczy złożyć wniosek ze wskazaniem numetru rejestracyjnego i pieniążki są zwracne. Nie wiem czemu redaktorzy gazety nie wskazali naszego miasta Zamościa jako przykład tego, które dobrowolnie zgodziło się uregulować sprawę nienależytych opłat za karty pojazdu. Viwat Zamość i jego włodarze!



Witam a gdybyś pomógł to gdzie można złożyć taki wniosek (bo też jestem z Zamościa) i auta rejestrowane w jakim czasie to dotyczy? Będę wdzięczny za podpowiedź. Jak coś to ramzey6@wp.pl. pozdrawiam



Witam a gdybyś pomógł to gdzie można złożyć taki wniosek (bo też jestem z Zamościa) i auta rejestrowane w jakim czasie to dotyczy? Będę wdzięczny za podpowiedź. Jak coś to ramzey6@wp.pl. pozdrawiam rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 21 stycznia 2010 o 16:18
Zacznijmy od tego, ze Wasilewski to nie żaden Prezydent a jedynie jak widać Rezydent w Ratuszu. Ma ciepły fotelik, pensyjka, że hoho, nic nie robi a i tak zawsze swoje zarobi. Żyć nie umierać. Powiem nieco przewrotnie, ale przy głębszym zastanowieniu ma to sens - Wszystkim gamoniom z ratusza wreczyć wypowiedzenia, sam Ratusz sprzedać a otrzymane w ten sposób pieniądze pzeznaczyć na dofinansowanie szpitali, domów dziecka i najbiedniejszych mieszkańców tej "Koziej Wólki" (dawniej Lublin). To miasto umiera, żadnego przemysłu, żadnej produkcji (z małymi wyjątkami), nic się nie buduje oprócz hipermarketów, żadnych nowych miejsc pracy. Każdy to zad...pie omija szerokim łukiem. A (P)Rezydent siedzi i zawija w pazłotka... Dziadostwo i tyle!
Zacznijmy od tego, ze Wasilewski to nie żaden Prezydent a jedynie jak widać Rezydent w Ratuszu. Ma ciepły fotelik, pensyjka, że hoho, nic nie robi a i tak zawsze swoje zarobi. Żyć nie umierać. Powiem nieco przewrotnie, ale przy głębszym zastanowieniu ma to sens - Wszystkim gamoniom z ratusza wreczyć wypowiedzenia, sam Ratusz sprzedać a otrzymane w ten sposób pieniądze pzeznaczyć na dofinansowanie szpitali, domów dziecka i najbiedniejszych mieszkańców tej "Koziej Wólki" (dawniej Lublin). To miasto umiera, żadnego przemysłu, żadnej p... rozwiń
Avatar
~gość~ / 21 stycznia 2010 o 14:13
Gdyby prezydent Wasilewski nie dał lekką rączką prywatnej firmie 6 mln. zł na Wiadukt przy Witosa to miałby z czego oddać zabrane mieszkańcom wbrew prawu pieniadze!!!!!!!
Avatar
asdafsa / 21 stycznia 2010 o 14:01
Coś mi się wydaje, że jak wasilewski zrobi kolejną afere to wyleci z posady szybcien niż myśli, nawet wyborow niedoczeka. Ten prezydent to jakaś pokraka. Wszystko robi źle. Zawsze on ma racje i tylko on. Żyję 35 lat w lublinie i jeszcze nie widziałem takiego prezydenta. Trzymaj tak dalej prezydencie a natychmiast stracisz jakiekolwiek popracie ludzi. Nastepnych wyborow nie wygrasz, to jest pewne, alezachowaj twarz i spelniaj obietnice!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
crx / 21 stycznia 2010 o 13:50
Podziwiam polityków ,którym co jakiś czas podkładają pasztet i to takiego kalibru.A z tym zaufaniem do państwa-no cóż tylko jedno słowo jest na miejscu-ŚMIESZNOŚĆ!!!
Avatar
asa / 21 stycznia 2010 o 12:48
hahha po dobroci nie odda naszych pieniedzy ahahaha
oddawac pieniadze kradzieje !!!!!!!!!!
Avatar
robocop / 21 stycznia 2010 o 12:00
Mam, przeczucie i nadzieję, że w najbliższych wyborach inna osoba zostanie prezydentem, a najlepiej z innej partii. Ponadto mieszkańcy lublina chyba wyciągną wnioski z dotychczasowych rządów tego pana i będą głosować z rozumem.
Avatar
mieszkanka / 21 stycznia 2010 o 11:51
Nigdy nie myślałam, że kiedyś to powiem - ZŁODZIEJE!
Rzeczywiście należy nieco przefiltrować "prawdę" podawaną przez dziennikarzy i czytać ją ze zrozumieniem.
Czytając należy też pamiętać, że każda wypowiedź posiada swój kontekst i o ile władze miasta Lublina znane byłyby ze swoich starań o mieszkańców samoistnie wręcz nasunęłoby się odczytanie "wystąpienia o rekompensatę do budżetu państwa" jako kolejnego rozsądnego gospodarskiego posunięcia - kto naważył ten niech pije: są tylko dwa ALE:
1. ALE - pieniądze za sprowadzony samochód nie trafiały do budżetu państwa, tylko do budżetu miasta,
2. ALE - rozglądam się po Lublinie i nawet zakładam okulary i nijak nie widzę troski władz o jego mieszkańców: pomijam fakt wszelkich raportowanych przez gazety "nadużyć", mi wystarczy kontrola NIK, która zarzuciła władzom miasta brak jakichkolwiek działań poprawiających stan dróg w Lublinie (w przeciągu 5 lat!!!).
Przykro mi to stwierdzić, ale czarno widzę przyszłość Lublina: brak jest inwestycji, które poprawiałyby komfort życia, brak posunięć, które rozkręciłyby lokalną gospodarkę (samymi galeriami handlowymi wzrostu poziomu życia się nie uczyni, wydaje się, ze wręcz przeciwnie, aby kupować, trzeba mieć najpierw za co); brak jakiegokolwiek pomysłu na miasto i na funkcję, jaką ma pełnić w kraju i w Europie (perspektywa bycia stolicą województwa przestała być ekskluzywna mniej więcej od czasów upadku Polski dzielnicowej). Obecny - studencki - profil Lublina nie ma szansy na rozwój, bo studenci szybciutko po dyplomie uciekają a biorąc pod uwagę plany Komisji Europejskiej coby w przyszłej perspektywie finansowej wspierać uczelnie na poziomie światowym może się po 2013 roku okazać, że w Lublinie mamy lokalny uniwersytecik jeden, drugi czy trzeci, który będzie wypuszczał w świat PRZECIĘTNEGO absolwenta, i nawet ten PRZECIĘTNY będzie w świat wyjeżdżał, bo w Lublinie za płotem uniwersyteciku się pole zaczyna i chaszcze przetykane domami towarowymi, do których (o ile będzie miał potrzebę i możliwości finansowe) nie za bardzo po czym będzie miał dojechać.
Jest jeszcze wiele wątków i argumentów za tym, że LUBLIN METROPOLIĄ się NIE ZAPOWIADA - ale głównym z nich są sprawujący władzę w mieście i ich BEZCZELNA POSTAWA wobec mieszkańców, dzięki którym tę władzę zdobyli i pensje dostają.
Nigdy nie myślałam, że kiedyś to powiem - ZŁODZIEJE!
Rzeczywiście należy nieco przefiltrować "prawdę" podawaną przez dziennikarzy i czytać ją ze zrozumieniem.
Czytając należy też pamiętać, że każda wypowiedź posiada swój kontekst i o ile władze miasta Lublina znane byłyby ze swoich starań o mieszkańców samoistnie wręcz nasunęłoby się odczytanie "wystąpienia o rekompensatę do budżetu państwa" jako kolejnego rozsądnego gospodarskiego posunięcia - kto naważył ten niech pije: są tylko dwa ALE:
1. ALE - p... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 11:31
Gość napisał:
Człowieku a co do tego ma d... Biskupa



A to ma, że on także w prostej linii od Abrahama pochodzi...
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 1 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 4

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 15 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 221 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!