wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent Lublina rozmnaża miejskie instytucje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2009, 16:46
Autor: DOMINIK SMAGA

Dwie nowe instytucje chce stworzyć Adam Wasilewski. Pierwsza zajęłaby się ulicami i parkingami, a druga miejskimi inwestycjami. Na ich powołanie potrzeba zgody Rady Miasta.

Nowe instytucje mają powstać od stycznia, jednak pracę rozpoczęłyby miesiąc później. Zarząd Dróg i Mostów ma planować rozwój sieci dróg, dbać o ich remonty, oświetlenie, łatanie i oznakowanie oraz o sygnalizację świetlną.

To on będzie wydawał zgodę na ustawianie przy ulicach reklam i ogródków kawiarnianych, dbał o przyuliczną zieleń oraz opiekował się iluminacją budynków i pomników.

Po zmianach to nie pracownicy Urzędu Miasta, ale nowego zarządu sprawdzaliby, czy kierowcy płacą za postój na miejskich parkingach. Teraz kontrole są tak nieefektywne, że w praktyce można miesiącami bezkarnie nie płacić za postój.

Nowa jednostka ma zająć się tym, co w urzędzie robi teraz Wydział Dróg i Mostów, który ma być zlikwidowany. Zarząd przejmie też część zadań Wydziału Gospodarki Komunalnej. Ale podobnie jak dzisiejszy WDiM nie będzie odpowiadać za budowę nowych dróg.

To należałoby do innej jednostki, którą również chce stworzyć prezydent. Miałaby się ona zajmować miejskimi inwestycjami i remontami obiektów użyteczności publicznej. Przejęłaby część zadań Wydziału Inwestycji i Wydziału Remontów Budynków. Obydwa zostałyby zlikwidowane.

Ile będzie kosztować utworzenie nowych instytucji i co zyskają na tym zwykli mieszkańcy? O tym prezydent milczy w uzasadnieniach projektów uchwał, które skierował do Rady Miasta. Na te pytania nie chciała w poniedziałek odpowiedzieć też Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta.

Odesłała do planowanej na wtorek oficjalnej prezentacji projektu. Przedstawiać ma go prezydencki doradca Piotr Dańko. Zanim trafił do lubelskiego Ratusza przez dwa lata kierował Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska. Teraz chce, by jej odpowiednik powstał w Lublinie.

Głosowanie w Radzie Miasta zaplanowane jest na 17 grudnia.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wieśniak
Gośóweczka
lubliner
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wieśniak
Wieśniak (8 grudnia 2009 o 19:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taborety dla Swoich się szykuje. Miejmy nadzieję, że na odchodne. Ale co ten Pan zrobił dla bezrobotnych ? Wacka i to dużego. Można od ręki zatrudnić ca 600 osób jako konduktorzy w MPK. Można od ręki zatrudnić po 200 osób w MPWiK i LPEC i pozbawić rozliczania za media pośredników czytaj: Spółdzielnie Mieszkniowe i ZNK. Od zarania robi to Lubzel i obywa się bez pośredników. Można od ręki zatrudnić sprzątaczy przystanków MPK ( tak jest od lat w Poznaniu ). Można od ręki zatrudnić ludzi w parkach miejskich jak robią to masowo w innych państwach UE. Wszystkie te prace są dla ludzi starszych, których nie chcą zatrudniać Koziogrodcy MENAGEROWIE. Ale po co? Lepiej ustawić na odchodne swoich i typków w rodzaju Pana Krzysia ( ile ten Pan miał już stanowisk w Ratuszu).
Rozwiń
Gośóweczka
Gośóweczka (8 grudnia 2009 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak można było wybrać taką paskude.. blee poprostu BRZYDAL z tego prezydencika.
Rozwiń
lubliner
lubliner (8 grudnia 2009 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"...miasta Lublin" jest poprawnie (w jidysz), tak jest w dowodoach osobistych. Po polsku byłoby: Prezydent miasta Lublina, zarząd... miasta Lublina.
Rozwiń
Cancer
Cancer (8 grudnia 2009 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od Gibraltaru po Władywostok zarządami dróg kierują drogowcy. Nie możemy małpować. Lublin musi być inny. Na szefa Zarządu Dróg i Mostów należy przyjąć inżyniera mechanika.
Rozwiń
VIP
VIP (8 grudnia 2009 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wasilewski akój sie wraz z Ficem, a nie szykujesz nowe stołki dla swoich. Jesteś gorszy od pruszkowskiego. Twój wyborca.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!