sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Prezydent murem za dyrektorem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2006, 20:48
Autor: Dominik Smaga

Miasto ma zastrzeżenia do wyników kontroli RIO w sprawie bezprzetargowego powierzania zleceń prywatnej spółce Kom-Eko. Urząd nie zgadza się z podejrzeniem stronniczości, jakie zawisło nad Marianem Stanim, dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska.Przypomnijmy. Sprawa dotyczy miejskiego składowiska ziemi, którym na zlecenie władz miasta administruje spółka Kom-Eko. Urząd Miasta, mimo ustawowego obowiązku, przez kilka lat nie ogłaszał przetargu na taką usługę. Zamiast tego podpisywał kolejne aneksy do starej umowy, która zgodnie z prawem nie mogła być przedłużana.
Sprawa wyszła na jaw po publikacji Dziennika. Wtedy do akcji wkroczyli kontrolerzy RIO. Zakwestionowali 11 aneksów. Według ich ustaleń, z miejskiej kasy do spółki Kom-Eko niezgodnie z prawem trafiły 4 miliony złotych.
RIO wzięła też pod lupę Mariana Staniego, dyrektora wydziału nadzorującego składowisko. Pod koniec
ub. roku zabiegał o kolejne przedłużenie umowy z Kom-Eko. Tymczasem w przeszłości związany był z tą firmą dwiema umowami o dzieło. I dlatego – według RIO – Stani powinien wyłączyć się z postępowania. Tymczasem Ratusz twierdzi, że dyrektor Stani nie miał takiego obowiązku, bo nie był etatowym pracownikiem Kom-Eko.
Fakt, że Urząd Miasta złożył pisemne zastrzeżenie do kontroli, opóźni złożenie przez RIO zawiadomienia o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez osoby podpisujące aneksy. Grożą im kary finansowe, a w skrajnym przypadku zakaz pełnienia funkcji publicznych. Takie konsekwencje grożą Andrzejowi Pruszkowskiemu, jego zastępcy Ryszardowi Pasikowskiemu i byłemu zastępcy Wiesławowi Perdeusowi.
Stani od tygodnia jest na zwolnieniu lekarskim.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!