Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 marca 2012 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Prezydent na UMCS. Studenci śmiali się z pytań. "Myślał pan nad zniesieniem niewolnictwa?"

0 137 A A
Aula Wydziału Prawa UMCS była wypełniona. (Jacek Świerczyński)
Aula Wydziału Prawa UMCS była wypełniona. (Jacek Świerczyński)

Miało być o roli naszego regionu w Europie, a było m.in. o ... zniesieniu w Polsce niewolnictwa. Spotkanie prezydenta ze studentami lubelskich uczelni trudno uznać za udane. Na padające z sali pytania publiczność reagowała śmiechem, a Bronisław Komorowski z rosnącym zdziwieniem. UMCS odcina się od tego wydarzenia. – Uniwersytet tylko użyczył aulę – informuje rzecznik uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent rozpoczął dzień wcześnie. Już o godz. 8 złożył kwiaty na grobie abp. Józefa Życińskiego w kryptach Archikatedry Lubelskiej. Godzinę później spotkał się ze studentami. Aula Wydziału Prawa UMCS nie pomieściła wszystkich chętnych na spotkanie pt. "Europejska Lubelszczyzna. Szanse i wyzwania”,.

Prezydent mówił o wyzwaniach, które stoją przed uczelniami w obliczu niżu demograficznego i o naszej obecności w UE. Potem był czas na pytania. Zadawali je przedstawiciele samorządów lubelskich uczelni. Chcieli dowiedzieć się m.in., jak absolwenci studiów technicznych radzą sobie w świecie polityki? Czy inkubatory przedsiębiorczości są szansą dla młodych ludzi?

Publiczność reagowała śmiechem, a prezydent nie ukrywał zdziwienia. Kiedy padło pytanie: Jakie unijne projekty są realizowane na Lubelszczyźnie? – prezydent nie wytrzymał: To ja ciebie powinienem o to zapytać. Chętnie sam bym się dowiedział.

Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy skończyła się lista zaplanowanych pytań. Wtedy ktoś z sali zapytał, czy prezydent zastanawiał się nad zniesieniem niewolnictwa w Polsce. – Szczerze mówiąc nie, bo jeszcze żadnego niewolnika nie spotkałem – odpowiedział prezydent.

Dopiero, gdy ktoś zapytał o wrażenia z pobytu w Lublinie, prezydent się rozkręcił. Podkreślił, że jest historykiem, więc to miasto ma dla niego szczególne znaczenie. – Ze względu na zaszłości historyczne, ale też przez to, że Lublin jest bramą ze Wschodu na Zachód, odbija się to bardzo korzystnie na urodzie lublinianek – zażartował.

Po południu UMCS rozesłał do mediów oficjalny komunikat: – Organizatorem oraz koordynatorem spotkania był Urząd Miasta. Uniwersytet użyczył na spotkanie aulę, nie ponosi odpowiedzialności za formę oraz stronę merytoryczną panelu dyskusyjnego, a także za dobór osób w nim uczestniczących – napisała Anna Guzowska, rzecznik UMCS.

– Daliśmy wcześniej studentom czas, żeby mogli przedyskutować tematykę spotkania w gronie samorządów. Zadawali takie pytania, jakie chcieli. Nie chcieliśmy im sugerować, że jakieś jest nie na miejscu, bo to byłoby cenzurowanie – odpowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik lubelskiego Ratusza.

Z uniwersytetu Bronisław Komorowski pojechał na Stare Miasto. W Klasztorze Dominikanów spotkał się z młodzieżą skupioną wokół Akademii Złota 9 o. Leona Wiśniewskiego. Tu wpadek nie było. Młodzież pytała go m.in. o politykę prorodzinną, planowaną reformę emerytalną i autorytety życiowe.

Prezydent wspominał, że zaczynał swoją działalność jako kompletny radykał. Dopiero potem zmienił się w odpowiedzialnego urzędnika państwowego. – Dla mnie powiedzieć, żeby coś tam wysadzić, to pięć minut, z największą przyjemnością – żartował. (PAB)

Czytaj także:

"UMCS znów nie popisał się umiejętnością organizacji" (list od Czytelnika)

Komentarze 137

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:57
[quote name='Gość' timestamp='1331714454' post='609693']
Eee kureweczko ciągnij
[/quote]
Avatar
gość / 14 marca 2012 o 10:54
[quote name='Gość' timestamp='1331715896' post='609707']
JUDE ????
[/quote]
Abramowice się kłaniają.
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:49
[quote name='Gość' timestamp='1331715896' post='609707']
JUDE ????
[/quote]
JUDE to powiedział twój stary jak cię znalazł w śmietniku
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:04
[quote name='Gość' timestamp='1331714454' post='609693']
Eee kureweczko ciągnij
[/quote]
JUDE ????
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:03
[quote name='kleryk' timestamp='1331701625' post='609622']
Jak można tak brzydko,grzech,grzech,grzech.
[/quote]
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 09:40
[quote name='Gość' timestamp='1331710726' post='609667']
TAT,TAK,masz racje dymać komuchów,czerwonych,konfidentów i wszystko co nie polskie.
[/quote]
Eee kureweczko ciągnij
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 08:40
[quote name='Ad. "tmk"' timestamp='1331633644' post='609349']
Mówiąc "NAM" -wiem z kim mam do czynienia . ....idź podkręć pejsy a potem do chederu bo ci
życia zbraknie zanim osiągniesz ten poziom intelektualny jak posiadał śp. Prezydent Rzeczypospolitej Polski Prof. Lech Kaczyński.
[/quote]
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 08:38
[quote name='Gość' timestamp='1331704572' post='609627']
pisdowskie świrki , uwaga żydzi wszędzie , i ruscy w okopach , a Niemcy właśnie przekraczają dawną granice z Polską! Ratujcie się ucieczką na Ukrainę buraki , oni was wyzwolą
[/quote]
TAT,TAK,masz racje dymać komuchów,czerwonych,konfidentów i wszystko co nie polskie.
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 06:56
[quote name='kleryk' timestamp='1331701625' post='609622']
Jak można tak brzydko,grzech,grzech,grzech.
[/quote]
pisdowskie świrki , uwaga żydzi wszędzie , i ruscy w okopach , a Niemcy właśnie przekraczają dawną granice z Polską! Ratujcie się ucieczką na Ukrainę buraki , oni was wyzwolą
Avatar
kleryk / 14 marca 2012 o 06:07
[quote name='Gość' timestamp='1331638185' post='609396']
Dymać cię CZERWONY-KOMUNISTYCZNY łachu.
[/quote]
Jak można tak brzydko,grzech,grzech,grzech.
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:57
[quote name='Gość' timestamp='1331714454' post='609693']
Eee kureweczko ciągnij
[/quote]
Avatar
gość / 14 marca 2012 o 10:54
[quote name='Gość' timestamp='1331715896' post='609707']
JUDE ????
[/quote]
Abramowice się kłaniają.
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:49
[quote name='Gość' timestamp='1331715896' post='609707']
JUDE ????
[/quote]
JUDE to powiedział twój stary jak cię znalazł w śmietniku
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:04
[quote name='Gość' timestamp='1331714454' post='609693']
Eee kureweczko ciągnij
[/quote]
JUDE ????
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 10:03
[quote name='kleryk' timestamp='1331701625' post='609622']
Jak można tak brzydko,grzech,grzech,grzech.
[/quote]
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 09:40
[quote name='Gość' timestamp='1331710726' post='609667']
TAT,TAK,masz racje dymać komuchów,czerwonych,konfidentów i wszystko co nie polskie.
[/quote]
Eee kureweczko ciągnij
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 08:40
[quote name='Ad. "tmk"' timestamp='1331633644' post='609349']
Mówiąc "NAM" -wiem z kim mam do czynienia . ....idź podkręć pejsy a potem do chederu bo ci
życia zbraknie zanim osiągniesz ten poziom intelektualny jak posiadał śp. Prezydent Rzeczypospolitej Polski Prof. Lech Kaczyński.
[/quote]
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 08:38
[quote name='Gość' timestamp='1331704572' post='609627']
pisdowskie świrki , uwaga żydzi wszędzie , i ruscy w okopach , a Niemcy właśnie przekraczają dawną granice z Polską! Ratujcie się ucieczką na Ukrainę buraki , oni was wyzwolą
[/quote]
TAT,TAK,masz racje dymać komuchów,czerwonych,konfidentów i wszystko co nie polskie.
Avatar
Gość / 14 marca 2012 o 06:56
[quote name='kleryk' timestamp='1331701625' post='609622']
Jak można tak brzydko,grzech,grzech,grzech.
[/quote]
pisdowskie świrki , uwaga żydzi wszędzie , i ruscy w okopach , a Niemcy właśnie przekraczają dawną granice z Polską! Ratujcie się ucieczką na Ukrainę buraki , oni was wyzwolą
Avatar
kleryk / 14 marca 2012 o 06:07
[quote name='Gość' timestamp='1331638185' post='609396']
Dymać cię CZERWONY-KOMUNISTYCZNY łachu.
[/quote]
Jak można tak brzydko,grzech,grzech,grzech.
Zobacz wszystkie komentarze 137

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!