czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent nie zwróci nadpłaty za karty pojazdu. Chyba, że sąd mu każe

  Edytuj ten wpis
Autor: (drs)

Miasto nie będzie dobrowolnie oddawać kierowcom po 425 zł, które nadpłacili za kartę pojazdu – poinformował oficjalnie Ratusz. Jedyną szansą na odzyskanie pieniędzy jest skierowanie sprawy do sądu.
Kierowców, którzy mogą walczyć o swoje jest w Lublinie aż 15 tysięcy.

425 zł to kwota, o którą Trybunał Konstytucyjny obniżył ustalaną przez ministerstwo i obowiązującą w całym kraju opłatę za wydanie karty pojazdu. Dotyczyła ona pierwszej rejestracji w Polsce auta sprowadzonego z Zachodu. Tymczasem opłata za wydanie wtórnika karty wynosiła zaledwie 75 zł.

Trybunał uznał, że także przy pierwszej rejestracji sprowadzonego auta opłata powinna wynosić 75 zł, a ustalenie stawki na poziomie 500 zł było bezprawne. Kierowcy przepłacali przez trzy lata, do kwietnia 2006 r.

Do tej pory magistrat oddał pieniądze zaledwie kilku kierowcom. O to, by miasto automatycznie zwracało kierowcom różnicę wystąpił w czerwcu tego roku radny PiS, Piotr Kowalczyk. Powoływał się na decyzję prezydenta Piekar Śląskich, który zdecydował, że miasto automatycznie będzie oddawać kierowcom po 425 zł.

Lubelski Ratusz nie zamierza tak zrobić. – W obecnej sytuacji zwrot może nastąpić jedynie na drodze administracyjnej i moim zdaniem tylko ta droga jest dopuszczalna – stwierdziła Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta w oficjalnej odpowiedzi na pytanie radnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
snip
P.
mieszkańczykowski
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

snip
snip (28 lutego 2010 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale pieprzą te urzędasy biednym ludzikom . No i mają za głupów nas - którzy utrzymują tą hordę nierobów ... Taki urzędas zapomina, że pracuje dla ludzi - czyli dla nas . Do czego doszło w tym kraju ... Ludzie - kierować sprawy do Sądów . Decyzja administracyjna zawsze będzie dla was uderzeniem po łbie . Szkoda czasu i nerwów . W Sądach wyroki zapadają jakby inaczej Tu macie wyrok z uzasadnieniem : [url="http://www.zamosc.sr.gov.pl/userfiles/file/orzeczenie1.pdf"]http://www.zamosc.sr.gov.pl/userfiles/file/orzeczenie1.pdf[/url]
W tym kraju zawsze każdy rwał kawał czerwonego sukna dla siebie ile się dało - a dzisiaj robią to ci , którzy powinni stać na straży tego procederu . Walczyć o swoje - a złodziejstwu w białych rękawiczkach STOP !!!!
Rozwiń
P.
P. (20 października 2009 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WierzyCiele napisał:
Beda pozwy wiec w efekcie koszty zwrotu wieksze[/quote]
Tak, ale tylko wtedy, gdy do sądu pójdzie większość. Zapewne ktoś to przemyślał i wyszło mu, że lepiej oddać 10 * 425zł + 10*koszty sądowe niż 100*425zł

[quote name='Gość' post='182557' date='20.10.2009, 11:57:45']Moim zdaniem lubelski ratusz w razie przegranych powinien zostać obciążony kosztami sądowymi.

A ja uważam, że się mylisz. Kosztami powinien być obciążony ten urzędnik, który zadecydował o takim (nie)rozwiązaniu sprawy, a nie urząd.
Rozwiń
mieszkańczykowski
mieszkańczykowski (20 października 2009 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro tak orzekły Trybunały w tym w Luksemburgu/unijny/sądy polskie-to stanowisko lubelskiej władzy jest warcholstwem.I dlatego wszelkie koszty spraw powinny obciążać panią Wnuk i jej wnuki i dzieci,PO wsze czasy.To może wówczas by wziełaby POd uwagę interesy POdatników
Rozwiń
Gość
Gość (20 października 2009 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem lubelski ratusz w razie przegranych powinien zostać obciążony kosztami sądowymi.
Rozwiń
PAPAPA
PAPAPA (20 października 2009 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZARAZ ZARAZ TO ZNACZY ŻE ŁAMIEMY POSTANOWIENIE TRYBUNAŁU CZYLI ŻE WYSTĘPUJEMY PRZECIW PAŃSTWU KONIECZNIE TRZEBA SIĘ TYM ZAJĄĆ
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!