Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2011 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Prezydent potępił atak na dom Pietrasiewicza: Incydent szkodzi miastu

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 12 A A
Tomasz Pietrasiewicz (z lewej) i Krzysztof Żuk podczas wspólnej konferencji (Jacek Świerczyński)
Tomasz Pietrasiewicz (z lewej) i Krzysztof Żuk podczas wspólnej konferencji (Jacek Świerczyński)

Prokuratura szuka osób, które podrzuciły atrapę bomby na parapet Tomasza Pietrasiewicza, dyrektora lubelskiego Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Placówka zajmuje się m.in. badaniem i przybliżaniem wielokulturowej przeszłości miasta, w tym losów lubelskich Żydów. I właśnie z tym wątkiem działalności ośrodka Pietrasiewicz kojarzy to zdarzenie.

Atak potępił prezydent Lublina, Krzysztof Żuk: To incydent, który nie powinien się zdarzyć – mówi prezydent, apelując do służb mundurowych o skuteczne działanie. Napisał też w tej sprawie list do miejskiego komendanta policji. Zdaniem prezydenta, takie przypadki szkodzą Lublinowi, który powinien być "wielokulturowy i tolerancyjny dla wszystkich”.

– Jeżeli jako społeczeństwo nie pokażemy, jakie wartości są dla nas ważne, to takie zdarzenia będą się powtarzały. Nie tylko u mnie w domu, ale i u innych osób, które zajmują się podobną tematyką – mówi Pietrasiewicz.

A nie był to pierwszy atak na jego dom. Do jego mieszkania wpadały już przez okno cegły z namalowanymi swastykami z przywiązanymi petardami, które eksplodowały. W środę ujawnił też kolejny incydent, o którym dotąd milczał: ktoś okleił drzwi jego mieszkania antysemickimi plakatami.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 listopada 2011 o 15:46
[quote name='jon' timestamp='1321514381' post='559284']
Polacy nie lubią Żydów, ale do króla żydowskiego co niedziela modlą się.
nie uważasz, że to schizofrenia jakaś ?
[/quote]
Poducz sie troche a potem zabieraj głos w dyskusji
Avatar
KK / 17 listopada 2011 o 14:39
[quote name='jon' timestamp='1321514381' post='559284']
Polacy nie lubią Żydów, ale do króla żydowskiego co niedziela modlą się.
nie uważasz, że to schizofrenia jakaś ?
[/quote]
Obywatelu Jon a za co niby Polacy mają lubić żydów ? Może za to że to żydzi po wojnie mordowali `polskich patriotów ,pozmieniali nazwiska i uwazaja że wszystko w porządku ,teraz ich potomstwo niszczy co sie da w mojej ojczyżnie ,wymieniać dalej ?
Avatar
jon / 17 listopada 2011 o 08:19
[quote name='Polak' timestamp='1321510219' post='559261']
Nie no proszę Państwa to już przesada, żeby takie żeczy robić! A kim Oni są Ci żydzi skoro muszą mieć zapewnione takie środki bezpieczeństwa? Ja myślę że Oni sami kierują na siebie to nietolerancje poprzez takie zachowanie. Zwiedzać inny kraj w asyście ochroniarzy to chyba trzeba mieć coś na sumieniu? U mnie w domu kilka razy rozmawialiśmy na temat historii naszego Państwa i takiej oto sytuacji-co by było gdyby nie było II wojny światowej? i przyszło by nam Polakom żyć obok kilku milinowej populacji żydowskiej czy aby przypadkiem z Polski nie zrobili by drugiej strefy gazy?. Można gdybać co by było gdyby, ale fakt jest faktem że ten naród coś w sobie ma czego inne nacje nie lubią.
[/quote]
Polacy nie lubią Żydów, ale do króla żydowskiego co niedziela modlą się.
nie uważasz, że to schizofrenia jakaś ?
[quote name='Polak' timestamp='1321510219' post='559261']
Nie no proszę Państwa to już przesada, żeby takie żeczy robić! A kim Oni są Ci żydzi skoro muszą mieć zapewnione takie środki bezpieczeństwa? Ja myślę że Oni sami kierują na siebie to nietolerancje poprzez takie zachowanie. Zwiedzać inny kraj w asyście ochroniarzy to chyba trzeba mieć coś na sumieniu? U mnie w domu kilka razy rozmawialiśmy na temat historii naszego Państwa i takiej oto sytuacji-co by było gdyby nie było II wojny światowej? i przyszło ... rozwiń
Avatar
jon / 17 listopada 2011 o 08:15
[quote name='dżon' timestamp='1321486384' post='559244']
To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowskiego dziennikarza, ukazujący prawdziwe oblicze "antysemityzmu" na świecie. Warto.
[/quote]
no tak , sam podrzuca petardy .
p.s. na pewno nic nie ma do rzeczy ?
[quote name='dżon' timestamp='1321486384' post='559244']
To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowskiego dziennikarza, ukazujący prawdziwe oblicze "antysemityzmu" na świecie. Warto.
[/quote]<... rozwiń
Avatar
Jarourbaniak logik / 17 listopada 2011 o 07:58
Jak stwierdził Izeak B. Singer - jeżeli nie ma gdzieś antysemityzmu, to Żydzi go wymyślą. Z cała pewnością jest to prowokacja Pana P. tak jak wiele razy działo się w Polsce i na świecie, ażeby przedsiębiorstwo Holokaust mogło znakomicie prosperować.
Avatar
Zniesmaczony / 17 listopada 2011 o 07:51
A co będzie, gdy nasza dzielna milicja nikogo nie złapie? Chyba trzeba będzie kogoś wytypować. Może nieoceniona Gazeta Wyborcza zorganizuje casting na neofaszystę? A tak poważnie, to ten teatrzyk Pietrasiewicza zżera ogromne pieniądze, a nie jest nikomu potrzebny.
Avatar
Polak / 17 listopada 2011 o 07:10
[quote name='alal' timestamp='1321489375' post='559252']
Nie ma nic przeciwko temu ze nasze miasto jest skazane na wycieczkowiczów --ale pytam dlaczego autokary przywożący "naszych "braci z Izraela parkują nie zgodnie z przepisami ruchu drogowego Unicką nie można przejechać - dlaczego zostałam przegoniona z pod pomnika jakiegoś żyda przez ochroniarzy wycieczki żydowskiej a byłam na spacerze z psem .Donalda Mac zamykają bo jedzą "koszerne "jedzenie ????????????? SA przecie tylko turystami-- Witamy !!!!!!
[/quote]

Nie no proszę Państwa to już przesada, żeby takie żeczy robić! A kim Oni są Ci żydzi skoro muszą mieć zapewnione takie środki bezpieczeństwa? Ja myślę że Oni sami kierują na siebie to nietolerancje poprzez takie zachowanie. Zwiedzać inny kraj w asyście ochroniarzy to chyba trzeba mieć coś na sumieniu? U mnie w domu kilka razy rozmawialiśmy na temat historii naszego Państwa i takiej oto sytuacji-co by było gdyby nie było II wojny światowej? i przyszło by nam Polakom żyć obok kilku milinowej populacji żydowskiej czy aby przypadkiem z Polski nie zrobili by drugiej strefy gazy?. Można gdybać co by było gdyby, ale fakt jest faktem że ten naród coś w sobie ma czego inne nacje nie lubią.
[quote name='alal' timestamp='1321489375' post='559252']
Nie ma nic przeciwko temu ze nasze miasto jest skazane na wycieczkowiczów --ale pytam dlaczego autokary przywożący "naszych "braci z Izraela parkują nie zgodnie z przepisami ruchu drogowego Unicką nie można przejechać - dlaczego zostałam przegoniona z pod pomnika jakiegoś żyda przez ochroniarzy wycieczki żydowskiej a byłam na spacerze z psem .Donalda Mac zamykają bo jedzą "koszerne "jedzenie ????????????? SA przecie tylko turystami-- ... rozwiń
Avatar
alal / 17 listopada 2011 o 01:22
Nie ma nic przeciwko temu ze nasze miasto jest skazane na wycieczkowiczów --ale pytam dlaczego autokary przywożący "naszych "braci z Izraela parkują nie zgodnie z przepisami ruchu drogowego Unicką nie można przejechać - dlaczego zostałam przegoniona z pod pomnika jakiegoś żyda przez ochroniarzy wycieczki żydowskiej a byłam na spacerze z psem .Donalda Mac zamykają bo jedzą "koszerne "jedzenie ????????????? SA przecie tylko turystami-- Witamy !!!!!!
Avatar
dżon / 17 listopada 2011 o 00:33
[quote name='jon' timestamp='1321477512' post='559178']
a co uważa społeczeństwo na wartości , które głosił pewien Żyd 2000 lat temu ?
[/quote]

To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowskiego dziennikarza, ukazujący prawdziwe oblicze "antysemityzmu" na świecie. Warto.
[quote name='jon' timestamp='1321477512' post='559178']
a co uważa społeczeństwo na wartości , które głosił pewien Żyd 2000 lat temu ?
[/quote]

To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowski... rozwiń
Avatar
jon / 16 listopada 2011 o 22:05
[quote name='Zx' timestamp='1321471617' post='559119']
Jak widać społeczeństwo uważa za ważne inne wartości niż pan P. i artykułuje mu to na chałupie. Jak w przysłowiu: Organista lubi ogórki, a ksiądz jego córki...."
[/quote]
a co uważa społeczeństwo na wartości , które głosił pewien Żyd 2000 lat temu ?
Avatar
Gość / 17 listopada 2011 o 15:46
[quote name='jon' timestamp='1321514381' post='559284']
Polacy nie lubią Żydów, ale do króla żydowskiego co niedziela modlą się.
nie uważasz, że to schizofrenia jakaś ?
[/quote]
Poducz sie troche a potem zabieraj głos w dyskusji
Avatar
KK / 17 listopada 2011 o 14:39
[quote name='jon' timestamp='1321514381' post='559284']
Polacy nie lubią Żydów, ale do króla żydowskiego co niedziela modlą się.
nie uważasz, że to schizofrenia jakaś ?
[/quote]
Obywatelu Jon a za co niby Polacy mają lubić żydów ? Może za to że to żydzi po wojnie mordowali `polskich patriotów ,pozmieniali nazwiska i uwazaja że wszystko w porządku ,teraz ich potomstwo niszczy co sie da w mojej ojczyżnie ,wymieniać dalej ?
Avatar
jon / 17 listopada 2011 o 08:19
[quote name='Polak' timestamp='1321510219' post='559261']
Nie no proszę Państwa to już przesada, żeby takie żeczy robić! A kim Oni są Ci żydzi skoro muszą mieć zapewnione takie środki bezpieczeństwa? Ja myślę że Oni sami kierują na siebie to nietolerancje poprzez takie zachowanie. Zwiedzać inny kraj w asyście ochroniarzy to chyba trzeba mieć coś na sumieniu? U mnie w domu kilka razy rozmawialiśmy na temat historii naszego Państwa i takiej oto sytuacji-co by było gdyby nie było II wojny światowej? i przyszło by nam Polakom żyć obok kilku milinowej populacji żydowskiej czy aby przypadkiem z Polski nie zrobili by drugiej strefy gazy?. Można gdybać co by było gdyby, ale fakt jest faktem że ten naród coś w sobie ma czego inne nacje nie lubią.
[/quote]
Polacy nie lubią Żydów, ale do króla żydowskiego co niedziela modlą się.
nie uważasz, że to schizofrenia jakaś ?
[quote name='Polak' timestamp='1321510219' post='559261']
Nie no proszę Państwa to już przesada, żeby takie żeczy robić! A kim Oni są Ci żydzi skoro muszą mieć zapewnione takie środki bezpieczeństwa? Ja myślę że Oni sami kierują na siebie to nietolerancje poprzez takie zachowanie. Zwiedzać inny kraj w asyście ochroniarzy to chyba trzeba mieć coś na sumieniu? U mnie w domu kilka razy rozmawialiśmy na temat historii naszego Państwa i takiej oto sytuacji-co by było gdyby nie było II wojny światowej? i przyszło ... rozwiń
Avatar
jon / 17 listopada 2011 o 08:15
[quote name='dżon' timestamp='1321486384' post='559244']
To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowskiego dziennikarza, ukazujący prawdziwe oblicze "antysemityzmu" na świecie. Warto.
[/quote]
no tak , sam podrzuca petardy .
p.s. na pewno nic nie ma do rzeczy ?
[quote name='dżon' timestamp='1321486384' post='559244']
To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowskiego dziennikarza, ukazujący prawdziwe oblicze "antysemityzmu" na świecie. Warto.
[/quote]<... rozwiń
Avatar
Jarourbaniak logik / 17 listopada 2011 o 07:58
Jak stwierdził Izeak B. Singer - jeżeli nie ma gdzieś antysemityzmu, to Żydzi go wymyślą. Z cała pewnością jest to prowokacja Pana P. tak jak wiele razy działo się w Polsce i na świecie, ażeby przedsiębiorstwo Holokaust mogło znakomicie prosperować.
Avatar
Zniesmaczony / 17 listopada 2011 o 07:51
A co będzie, gdy nasza dzielna milicja nikogo nie złapie? Chyba trzeba będzie kogoś wytypować. Może nieoceniona Gazeta Wyborcza zorganizuje casting na neofaszystę? A tak poważnie, to ten teatrzyk Pietrasiewicza zżera ogromne pieniądze, a nie jest nikomu potrzebny.
Avatar
Polak / 17 listopada 2011 o 07:10
[quote name='alal' timestamp='1321489375' post='559252']
Nie ma nic przeciwko temu ze nasze miasto jest skazane na wycieczkowiczów --ale pytam dlaczego autokary przywożący "naszych "braci z Izraela parkują nie zgodnie z przepisami ruchu drogowego Unicką nie można przejechać - dlaczego zostałam przegoniona z pod pomnika jakiegoś żyda przez ochroniarzy wycieczki żydowskiej a byłam na spacerze z psem .Donalda Mac zamykają bo jedzą "koszerne "jedzenie ????????????? SA przecie tylko turystami-- Witamy !!!!!!
[/quote]

Nie no proszę Państwa to już przesada, żeby takie żeczy robić! A kim Oni są Ci żydzi skoro muszą mieć zapewnione takie środki bezpieczeństwa? Ja myślę że Oni sami kierują na siebie to nietolerancje poprzez takie zachowanie. Zwiedzać inny kraj w asyście ochroniarzy to chyba trzeba mieć coś na sumieniu? U mnie w domu kilka razy rozmawialiśmy na temat historii naszego Państwa i takiej oto sytuacji-co by było gdyby nie było II wojny światowej? i przyszło by nam Polakom żyć obok kilku milinowej populacji żydowskiej czy aby przypadkiem z Polski nie zrobili by drugiej strefy gazy?. Można gdybać co by było gdyby, ale fakt jest faktem że ten naród coś w sobie ma czego inne nacje nie lubią.
[quote name='alal' timestamp='1321489375' post='559252']
Nie ma nic przeciwko temu ze nasze miasto jest skazane na wycieczkowiczów --ale pytam dlaczego autokary przywożący "naszych "braci z Izraela parkują nie zgodnie z przepisami ruchu drogowego Unicką nie można przejechać - dlaczego zostałam przegoniona z pod pomnika jakiegoś żyda przez ochroniarzy wycieczki żydowskiej a byłam na spacerze z psem .Donalda Mac zamykają bo jedzą "koszerne "jedzenie ????????????? SA przecie tylko turystami-- ... rozwiń
Avatar
alal / 17 listopada 2011 o 01:22
Nie ma nic przeciwko temu ze nasze miasto jest skazane na wycieczkowiczów --ale pytam dlaczego autokary przywożący "naszych "braci z Izraela parkują nie zgodnie z przepisami ruchu drogowego Unicką nie można przejechać - dlaczego zostałam przegoniona z pod pomnika jakiegoś żyda przez ochroniarzy wycieczki żydowskiej a byłam na spacerze z psem .Donalda Mac zamykają bo jedzą "koszerne "jedzenie ????????????? SA przecie tylko turystami-- Witamy !!!!!!
Avatar
dżon / 17 listopada 2011 o 00:33
[quote name='jon' timestamp='1321477512' post='559178']
a co uważa społeczeństwo na wartości , które głosił pewien Żyd 2000 lat temu ?
[/quote]

To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowskiego dziennikarza, ukazujący prawdziwe oblicze "antysemityzmu" na świecie. Warto.
[quote name='jon' timestamp='1321477512' post='559178']
a co uważa społeczeństwo na wartości , które głosił pewien Żyd 2000 lat temu ?
[/quote]

To akurat nie ma tu nic do rzeczy... Mi też się wydaje, że szanowny Pietrasiewicz lubi robić z siebie męczennika. Ciągle mu pod górę jest, ciągle wiatr w oczy i jeszcze nikt go nie lubi. No biedactwo. Każdy tylko czeka na okazję, żeby mu petardę wrzucić albo drzwi pomalować...
Polecam film pt. "Zniesławienie" zrealizowany przez żydowski... rozwiń
Avatar
jon / 16 listopada 2011 o 22:05
[quote name='Zx' timestamp='1321471617' post='559119']
Jak widać społeczeństwo uważa za ważne inne wartości niż pan P. i artykułuje mu to na chałupie. Jak w przysłowiu: Organista lubi ogórki, a ksiądz jego córki...."
[/quote]
a co uważa społeczeństwo na wartości , które głosił pewien Żyd 2000 lat temu ?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!