poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Są już oficjalne wyniki wyborów w Lublinie. Walkę o fotel prezydenta miasta wygrał Adam Wasilewski (PO) - 62,4 proc. glosów. Jego rywalka Izabella Sierakowska (Lewica i Demokraci) otrzymała 37,65 proc. głosów.

Już pierwsze bardzo nieoficjalne informacje wskazywały, że szampana powinien otworzyć polityk PO. Półtorej godziny po zamknięciu lokali wyborczych i podliczeniu połowy głosów Wasilewski miał 63 procent, a Izabella Sierakowska (Lewica i Demokraci) 37 procent.
W klubie Design, gdzie na wyniki z niecierpliwością czekali Wasilewski i działacze Platformy, euforia. Smutek w sali konferencyjnej hotelu Victoria wypełnionej przez ludzi Sierakowskiej.
- Wygrana z Izabellą Sierakowską, którą bardzo wysoko cenię, to dla mnie duża polityczna nobilitacja. Zapewniam tych, którzy głosowali na panią Sierakowską, że postaram się zapracować na ich zaufanie. A tym, którzy głosowali na mnie, obiecuję, że tego zaufania na pewno nie nadużyję - mówił Wasilewski.

- Nie jestem zawiedziona. Spodziewałam się lepszego wyniku, ale jestem człowiekiem, który twardo stąpa po ziemi. Walczyłam do końca bardzo uczciwie. Nie atakowałam, nie insynuowałam. Lewica wychodzi z tych wyborów zwycięsko, jako lewica odrodzona - powiedziała Sierakowska.
Wasilewski i Sierakowska nie mieli wątpliwości - sukces kandydatowi PO zapewniło poparcie niemal całej lubelskiej centroprawicy.
Jako pierwsi, tuż po godz. 20.30, do Miejskiej Komisji Wyborczej dotarli członkowie OKW nr 193 w Klinice Dermatologicznej przy ul. Radziwiłłowskiej. - U nas wygrała Sierakowska. Zdobyła 4 głosy poparcia. Wasilewski uzyskał 2 głosy - powiedziała Halina Janisz, przewodnicząca komisji. Co ciekawe, w jednym miejscu Sierakowska wygrała z Wasilewskim do zera. To Szpital im. Jana Bożego. Zdobyła osiem głosów.
W większości pozostałych lokali zdecydowanie wygrał kandydat Platformy. Nawet "13” okazała się dla niego szczęśliwa. W lokalu o tym numerze (V LO im przy ul. Lipowej) uzyskał prawie dwa razy więcej głosów niż konkurentka
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!