Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2011 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Prezydent wycofuje się z większości przeprowadzek szkół

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
Z długiej listy prezydenckich zmian zostały dwie szkoły z ul. Podwale 3. Centrum Kształcenia Ustawic
Z długiej listy prezydenckich zmian zostały dwie szkoły z ul. Podwale 3. Centrum Kształcenia Ustawic

Protesty uczniów i nauczycieli poskutkowały. Przeniosą się tylko dwie szkoły z ul. Podwale: CKU nr 1 oraz Gimnazjum nr 12. Ale i do tej ostatniej przeprowadzki są zastrzeżenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kontrowersyjny plan zmian prezydent zaprezentował w połowie lutego, a pod koniec miesiąca przyjęła go Rada Miasta. Teraz prezydent wycofuje się z większości propozycji, stosowny projekt przekazał już radnym.

• Zespół Szkół Energetycznych nie będzie przenoszony z Długiej na Magnoliową. – Przekonali nas do tego nauczyciele. Szkoła deklaruje tworzenie nowych kierunków – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta.

– Na zamówienie lubelskich elektrociepłowni i LPEC-u będziemy kształcić w zawodzie technik energetyk. A w porozumieniu z Politechniką Lubelską i Uniwersytetem Medycznym również pracowników do obsługi aparatury w szpitalach i przychodniach – mówi Włodzimierz Arciszewski, dyrektor ZSE z Długiej. – Decyzja Ratusza pozwoli nam zrealizować ten plan.

• Nie będzie też przeprowadzki Zespołu Szkół nr 6 z ul. Diamentowej. Miał on trafić do "kolejówki” na Zemborzycką, razem z Gimnazjum nr 4, które przyjmuje z całego miasta uczniów nie mogących skończyć innych szkół. Prezydenta przekonało spotkanie z kuratorem oświaty i kuratorem sądowym. – Zgodnie wskazywali na bardzo ważną rolę tej szkoły, jedynej takiej w mieście – podkreśla Mieczkowska-Czerniak.
• Natomiast po protestach uczniów Gimnazjum nr 19 i IV LO ze Szkolnej nie będą łączone w zespół.
To oznacza, że przeniosą się tylko dwie szkoły z ul. Podwale 3. Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 trafi do gmachu podstawówki przy Krochmalnej, a Gimnazjum nr 12 do budynku VII LO przy Farbiarskiej.

Ale ta ostatnia propozycja też budzi wiele kontrowersji. Gimnazjaliści wywodzący się w większości z ubogich rodzin nie będą mieć przy Farbiarskiej stołówki, ani świetlicy – jej rolę pełniła biblioteka, w której mogliby odrabiać lekcje – Są to dzieci, gdzie w domu często jest kilkoro rodzeństwa i mieszkają w pokoju z kuchnią (nie mówiąc o imprezach w domu części uczniów) nie ma komputera i nie ma gdzie odrobić lekcji – pisze w liście do redakcji pani Monika. Przy Podwalu obiady wydawane są już od godz. 11.15, bo dla wielu uczniów są wręcz pierwszym posiłkiem w ciągu dnia.

– Zorganizujemy gimnazjalistom posiłki, wyremontujemy też boisko przy VII LO – deklaruje Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta. Pytana o świetlicę w bibliotece mówi, że również i to da się zorganizować. Wiadomo już, że zwolniony przez szkołę budynek miasto chce wykorzystać na siedzibę dla planowanego Zarządu Dróg i Mostów.
Głosowanie w sprawie szkół już w czwartek.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublinianin / 31 marca 2011 o 22:39
Zgadzam się z poprzednimi opiniami, ale w tym samym budynku mieści się też i druga szkoła - CKU nr 1. Szkoła ta z ponad 50-letnią tradycją jest w tej syutacji potraktowana po macoszemu. Przez lata swej działalności wykształciła tysiące dorosłych ludzi, którzy dzięki tej placówce zdobywali średnie wykształcenie, maturę i zawód. Dlaczego nikt z lubelskich notabli nie zaprotestuje przenosinom CKU nr 1. Pani przewodniczącej S marzy się plac im. J. Kaczyńskiego, niech zajmie się realiami dnia dzisiejszego Lublina i oświaty w Lublinie. Niech zaprotestują też byli słuchacze CKU nr 1. Niektórzy z nich są obecni nawet w obecnej Radzie Miejskiej Lublina.
Zgadzam się z poprzednimi opiniami, ale w tym samym budynku mieści się też i druga szkoła - CKU nr 1. Szkoła ta z ponad 50-letnią tradycją jest w tej syutacji potraktowana po macoszemu. Przez lata swej działalności wykształciła tysiące dorosłych ludzi, którzy dzięki tej placówce zdobywali średnie wykształcenie, maturę i zawód. Dlaczego nikt z lubelskich notabli nie zaprotestuje przenosinom CKU nr 1. Pani przewodniczącej S marzy się plac im. J. Kaczyńskiego, niech zajmie się realiami dnia dzisiejszego Lublina i oświaty w Lublinie. Niech zapro... rozwiń
Avatar
aa / 31 marca 2011 o 20:29
Wyremontują salę GIMNASTYCZNĄ ale jej nie powiększą. I CO ZE STOŁÓWKĄ???. G 12 ma wyremontowaną salę i stołówkę. Dlaczego urzędnicy nie mogą pójść do LO7???
Avatar
Carmellita / 31 marca 2011 o 15:29
Obara sprzedała szkołę .. wzięła pieniądze w łapę i uczniami się nie przejmuję ..
gim.12 to bardzo dobra szkoła ja się o tym przekonałam i tam ćpunów i galerianek nie ma ..
A do 7 Lo nie powinni przenosić 12 ...
Avatar
Gość / 29 marca 2011 o 19:33
w Gimnazjum nr w 12 jest wyremontowana stołówka, sala gimnastyczna, większość
sanitariatów uczniowskich w VII LO tego nie ma dlaczego taki jest kierunek
planowanej "przeprowadzki"
Czy Ci najbiedniejsi i najsłabsi muszą być spychani na margines do baraku z nową elewacją
Czy dla p. Dumkiewicz Sprawki liczy się tylko kasa?
A gdzie szeroko pojęte dobro ucznia?
Avatar
ania / 29 marca 2011 o 19:24
jakie oszczędności?????
ciekawe ile obiecali dyr. Obarze za sprzedanie szkoły?
Avatar
Tomasz / 29 marca 2011 o 18:01
Drodzy mieszkańcy, nie bójcie się - jeśli zabraknie pieniędzy na utrzymanie szkół, to VIP'y lubelskie zatańczą raz jeszcze i uzbierają brakującą kwotę!
Avatar
Halina / 29 marca 2011 o 16:16
Obywatele powinni zażądać od radnych kosztorysu ile forsy pójdzie na remont Podwala na biura i Krochmalnj z dziecinych sal na dorosłą bazę.TU NIE MA OSCZEDNOSCI to KPINA!!!!
Avatar
Sameone / 29 marca 2011 o 14:42
[quote name='Porażka' timestamp='1301402009' post='456239']
Wystarczyło lekko tupnąć i szlak trafił wszystkie oszczędności w oświacie.
Czarno widzę dalsze obietnice szanowny panie prezydencie.
Strach ma wielkie oczy.
[/quote]
BZDURY czarnowidzący Panie .Catering dla Gmn 12 zje dalsze resztki kasy.Obiad w stołowce 60zł, catering od 130zł.Remont szkoły na biura-a juz chcieli teraz to robić-dodatkowo magazyny na sprzęt z sal.
Remont falującej klepki na Krochmalnek, bo pietra nikt nie używał od 2 lat.
Głupota to na wielkie oczy ,obejrzyj sie w lustrze madralo.
[quote name='Porażka' timestamp='1301402009' post='456239']
Wystarczyło lekko tupnąć i szlak trafił wszystkie oszczędności w oświacie.
Czarno widzę dalsze obietnice szanowny panie prezydencie.
Strach ma wielkie oczy.
[/quote]
BZDURY czarnowidzący Panie .Catering dla Gmn 12 zje dalsze resztki kasy.Obiad w stołowce 60zł, catering od 130zł.Remont szkoły na biura-a juz chcieli teraz to robić-dodatkowo magazyny na sprzęt z sal.
Remont falującej klepki na Krochmalnek, bo pietra nikt nie u... rozwiń
Avatar
Piotr / 29 marca 2011 o 14:35
[quote name='Teresa L.' timestamp='1301400738' post='456229']
Egzekucja biednych rodzin.P>Sprawka dokonała za wszelką cenę unicestwienia biedoty. Na Farbiarskiej jest tak samo ciasno jak tu.Catering nawet mały kosztuje 120zł minimum.Nie ma gdzie odrabiać lekcji.My rodzice dzieci z G12 mogliśmy chodzić do CKU mając na oku swoje dzieci.Ile Spwaka wyda na remonty budynku by zrobic biuro.Okrada słuchczy CKU, bo remot sali od w-fu, sal do komputerów dokonano za prywatna kasę z naszych kieszeni.Wyrentowało gimnazjum stołówkę..nową od wakacji.Po to by nie móc teraz jeść.Abslwenci G12 ratujcie nas i dzieci.
[/quote]
Najlepsza byłaby pikieta w urzędzie obradom możecie się przysłuchiwać.Jak cie z VII Lo,które starci markę i nazwę na rzecz nowej-ZSO nr 11. Walczcie jak SEmpołowska czyli my wygrani.Pozdrawiam ojciec ucznia ztego nobliwego LO
[quote name='Teresa L.' timestamp='1301400738' post='456229']
Egzekucja biednych rodzin.P>Sprawka dokonała za wszelką cenę unicestwienia biedoty. Na Farbiarskiej jest tak samo ciasno jak tu.Catering nawet mały kosztuje 120zł minimum.Nie ma gdzie odrabiać lekcji.My rodzice dzieci z G12 mogliśmy chodzić do CKU mając na oku swoje dzieci.Ile Spwaka wyda na remonty budynku by zrobic biuro.Okrada słuchczy CKU, bo remot sali od w-fu, sal do komputerów dokonano za prywatna kasę z naszych kieszeni.Wyrentowało gimnazju... rozwiń
Avatar
Porażka / 29 marca 2011 o 14:33
Wystarczyło lekko tupnąć i szlak trafił wszystkie oszczędności w oświacie.
Czarno widzę dalsze obietnice szanowny panie prezydencie.
Strach ma wielkie oczy.
Avatar
lublinianin / 31 marca 2011 o 22:39
Zgadzam się z poprzednimi opiniami, ale w tym samym budynku mieści się też i druga szkoła - CKU nr 1. Szkoła ta z ponad 50-letnią tradycją jest w tej syutacji potraktowana po macoszemu. Przez lata swej działalności wykształciła tysiące dorosłych ludzi, którzy dzięki tej placówce zdobywali średnie wykształcenie, maturę i zawód. Dlaczego nikt z lubelskich notabli nie zaprotestuje przenosinom CKU nr 1. Pani przewodniczącej S marzy się plac im. J. Kaczyńskiego, niech zajmie się realiami dnia dzisiejszego Lublina i oświaty w Lublinie. Niech zaprotestują też byli słuchacze CKU nr 1. Niektórzy z nich są obecni nawet w obecnej Radzie Miejskiej Lublina.
Zgadzam się z poprzednimi opiniami, ale w tym samym budynku mieści się też i druga szkoła - CKU nr 1. Szkoła ta z ponad 50-letnią tradycją jest w tej syutacji potraktowana po macoszemu. Przez lata swej działalności wykształciła tysiące dorosłych ludzi, którzy dzięki tej placówce zdobywali średnie wykształcenie, maturę i zawód. Dlaczego nikt z lubelskich notabli nie zaprotestuje przenosinom CKU nr 1. Pani przewodniczącej S marzy się plac im. J. Kaczyńskiego, niech zajmie się realiami dnia dzisiejszego Lublina i oświaty w Lublinie. Niech zapro... rozwiń
Avatar
aa / 31 marca 2011 o 20:29
Wyremontują salę GIMNASTYCZNĄ ale jej nie powiększą. I CO ZE STOŁÓWKĄ???. G 12 ma wyremontowaną salę i stołówkę. Dlaczego urzędnicy nie mogą pójść do LO7???
Avatar
Carmellita / 31 marca 2011 o 15:29
Obara sprzedała szkołę .. wzięła pieniądze w łapę i uczniami się nie przejmuję ..
gim.12 to bardzo dobra szkoła ja się o tym przekonałam i tam ćpunów i galerianek nie ma ..
A do 7 Lo nie powinni przenosić 12 ...
Avatar
Gość / 29 marca 2011 o 19:33
w Gimnazjum nr w 12 jest wyremontowana stołówka, sala gimnastyczna, większość
sanitariatów uczniowskich w VII LO tego nie ma dlaczego taki jest kierunek
planowanej "przeprowadzki"
Czy Ci najbiedniejsi i najsłabsi muszą być spychani na margines do baraku z nową elewacją
Czy dla p. Dumkiewicz Sprawki liczy się tylko kasa?
A gdzie szeroko pojęte dobro ucznia?
Avatar
ania / 29 marca 2011 o 19:24
jakie oszczędności?????
ciekawe ile obiecali dyr. Obarze za sprzedanie szkoły?
Avatar
Tomasz / 29 marca 2011 o 18:01
Drodzy mieszkańcy, nie bójcie się - jeśli zabraknie pieniędzy na utrzymanie szkół, to VIP'y lubelskie zatańczą raz jeszcze i uzbierają brakującą kwotę!
Avatar
Halina / 29 marca 2011 o 16:16
Obywatele powinni zażądać od radnych kosztorysu ile forsy pójdzie na remont Podwala na biura i Krochmalnj z dziecinych sal na dorosłą bazę.TU NIE MA OSCZEDNOSCI to KPINA!!!!
Avatar
Sameone / 29 marca 2011 o 14:42
[quote name='Porażka' timestamp='1301402009' post='456239']
Wystarczyło lekko tupnąć i szlak trafił wszystkie oszczędności w oświacie.
Czarno widzę dalsze obietnice szanowny panie prezydencie.
Strach ma wielkie oczy.
[/quote]
BZDURY czarnowidzący Panie .Catering dla Gmn 12 zje dalsze resztki kasy.Obiad w stołowce 60zł, catering od 130zł.Remont szkoły na biura-a juz chcieli teraz to robić-dodatkowo magazyny na sprzęt z sal.
Remont falującej klepki na Krochmalnek, bo pietra nikt nie używał od 2 lat.
Głupota to na wielkie oczy ,obejrzyj sie w lustrze madralo.
[quote name='Porażka' timestamp='1301402009' post='456239']
Wystarczyło lekko tupnąć i szlak trafił wszystkie oszczędności w oświacie.
Czarno widzę dalsze obietnice szanowny panie prezydencie.
Strach ma wielkie oczy.
[/quote]
BZDURY czarnowidzący Panie .Catering dla Gmn 12 zje dalsze resztki kasy.Obiad w stołowce 60zł, catering od 130zł.Remont szkoły na biura-a juz chcieli teraz to robić-dodatkowo magazyny na sprzęt z sal.
Remont falującej klepki na Krochmalnek, bo pietra nikt nie u... rozwiń
Avatar
Piotr / 29 marca 2011 o 14:35
[quote name='Teresa L.' timestamp='1301400738' post='456229']
Egzekucja biednych rodzin.P>Sprawka dokonała za wszelką cenę unicestwienia biedoty. Na Farbiarskiej jest tak samo ciasno jak tu.Catering nawet mały kosztuje 120zł minimum.Nie ma gdzie odrabiać lekcji.My rodzice dzieci z G12 mogliśmy chodzić do CKU mając na oku swoje dzieci.Ile Spwaka wyda na remonty budynku by zrobic biuro.Okrada słuchczy CKU, bo remot sali od w-fu, sal do komputerów dokonano za prywatna kasę z naszych kieszeni.Wyrentowało gimnazjum stołówkę..nową od wakacji.Po to by nie móc teraz jeść.Abslwenci G12 ratujcie nas i dzieci.
[/quote]
Najlepsza byłaby pikieta w urzędzie obradom możecie się przysłuchiwać.Jak cie z VII Lo,które starci markę i nazwę na rzecz nowej-ZSO nr 11. Walczcie jak SEmpołowska czyli my wygrani.Pozdrawiam ojciec ucznia ztego nobliwego LO
[quote name='Teresa L.' timestamp='1301400738' post='456229']
Egzekucja biednych rodzin.P>Sprawka dokonała za wszelką cenę unicestwienia biedoty. Na Farbiarskiej jest tak samo ciasno jak tu.Catering nawet mały kosztuje 120zł minimum.Nie ma gdzie odrabiać lekcji.My rodzice dzieci z G12 mogliśmy chodzić do CKU mając na oku swoje dzieci.Ile Spwaka wyda na remonty budynku by zrobic biuro.Okrada słuchczy CKU, bo remot sali od w-fu, sal do komputerów dokonano za prywatna kasę z naszych kieszeni.Wyrentowało gimnazju... rozwiń
Avatar
Porażka / 29 marca 2011 o 14:33
Wystarczyło lekko tupnąć i szlak trafił wszystkie oszczędności w oświacie.
Czarno widzę dalsze obietnice szanowny panie prezydencie.
Strach ma wielkie oczy.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 410 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!