Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2009 r.
20:27
Edytuj ten wpis

Prezydent zabrał pieniądze z basenu na Bronowicach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Pieniądze, które miały pójść na budowę basenu na Bronowicach, zasiliły budowę toru rowerowego przy Janowskiej. Tak zdecydował prezydent. Opozycja: Zlekceważono mieszkańców Bronowic, którzy zebrali tysiące podpisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie może być tak, żeby dzielnica, na terenie której działa 20 placówek oświatowych, była pozbawiona choćby jednego kąpieliska – przekonywał w lutym radnych Adam Głowacz, przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice.

Tak prosił Radę Miasta o przyjęcie obywatelskiego projektu uchwały przygotowanego przez mieszkańców Bronowic proszących o basen. Rada jednogłośnie poparła ich pomysł.

Ale prezydent uznał, że pieniądze przeznaczone na basen lepiej wydać w inny sposób. I zmienił ich przeznaczenie. Sprawa wypłynęła podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Prezydent nie umiał tego wyjaśnić, a początkowo sugerował wręcz, że to rada wprowadziła taką zmianę. Choć zrobił to sam.

– Prezydent może przesuwać pieniądze na wydatki w ramach działu i takiej zmiany dokonał zarządzeniem z 30 września – wyjaśnia Irena Szumlak, skarbnik miasta.

– Na basen była kwota 400 tys. zł. 320 tys. zł przesunięto na tor rowerowy przy ul. Janowskiej – dodaje. Reszta poszła na rozpoczęcie dokumentacji kąpieliska.

Krytycy prezydenta wytoczyli ciężkie działa. – Jestem zbulwersowany, że prezydent nie wie, co podpisuje – grzmi Michał Widomski, radny niezrzeszony. – Nie jest to normalna sytuacja, gdy prezydent pytany jest o inwestycję i padają trzy odpowiedzi, a on nie wie, która jest prawidłowa. Jakiś automatyczny pilot to podpisuje? – dociekał.

– Ja podpisuję dziennie 150 kwitów i proszę nie wymagać, że będę pamiętać wszystkie. A prezydent ma ich jeszcze więcej – broni szefa w kuluarach Marzena Jodłowska, dyrektor Wydziału Inwestycji.

Opozycja twierdzi, że prezydent zlekceważył mieszkańców. – Pamiętamy, że ludzie z Bronowic zebrali parę tysięcy podpisów, żeby ten basen powstał, rozmawiali z radnymi, chodzili od klamki do klamki. Jeżeli prezydent w zaciszu gabinetu zmienia zapis, nie informując tych ludzi ani radnych, to nie jest w porządku – oburza się Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta (PiS)

Prezydent przyznaje, że zmiana przeznaczenia pieniędzy to był błąd. – Błąd w sensie bardziej społecznym niż technicznym – zastrzega Adam Wasilewski, prezydent Lublina. I zapewnia, że budowa basenu ruszy w przyszłym roku.

– W przyszłorocznym budżecie będą pieniądze na dokończenie dokumentacji i realizację tej inwestycji – zapewnia Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 21:21
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego miasta. Nie chcemy takich obywateli Miasta Lublina.


Szanowny Panie.
Nie jestem z PiS-u, SLD ani innej partii. Jestem rodowitym lublinianinem. Ale za takich 2-uch ostatnich prezydentów Lublin COFNĄŁ się w rozwoju o 10 lat. Rzeszów nas mocno wyprzedził w rozwoju. Niedługo wyprzedzi nas Zamość i trzeba będzie przenieść tam stolicę województwa. Strefę wolnocłową na kolanach wybłagali od Rzeszowa. A najlepszymi pomysłami i inwestycjami są wodotryski /Pl.Wolności, ul. Okopowa/, szumy w Saskim Ogrodzie itp. Pan jest typowym klakierem. Skąd Pan przyjechał do mojego mi... rozwiń
Avatar
ZBULWERSOWANY / 11 czerwca 2010 o 20:50
Panie Prezydencie Wasilewski.Czas założyć zasłonę na twarz i opuścić ratusz. Nie przynoś Pan wstydu Miastu, Rodzinie i prawdziwym Przyjaciołom.
Avatar
Kubek / 19 grudnia 2009 o 01:46
Sorry, Panie Wasilewski, ale dobrych gospodarzy Lublina od wielu lat mieliśmy mało,
a Pan - okazał się również - słabym Gospodarzem!
Kiszka! Tradycyjna porażka naszego miasta!
Brak dobrych Zarządców!!!!
Avatar
M / 18 grudnia 2009 o 19:53
obiektywny napisał:
Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI


RZADZĄCY miASTEM POWINIEN BYĆ pRAWDZIWY GOSPODARZ ,NIE POWINIEN MIEĆ ZNACZENIA ŻADEN KLUCZ PARTYJNI I RADNI mIEJSCY TEŻ POWINNI BYĆ APARTYJNI A NIE CIĄGLE JAKIEŚ SPORY PARTYJNE ,TO NICZEMU NIE SŁUŻY . mIASTO POWINNO SIĘ ROZWIJAĆ PONAD PODZIAŁAMI rozwiń
Avatar
obiektywny / 18 grudnia 2009 o 19:13
Gość napisał:
Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdychało ,każdy populista jest mocny w gębie . Tylko,że w życiu mu zawsze nic nie wychodzi.
Natomiast nienawidzi tych co coś potrafią i zrzuca wszelkie swe frustracje na innych.
Weż się głąbie do roboty.

Żeby ci język kołkiem stanął burasie za takie chamskie i niesprawiedliwe oceny, zgiń , przepadnij maro przebrzydła i ślepa. Nie wciskaj kitu ludziom i nawet nie porównuj tej prezydentury z poprzednią . wiem,że wszystkich lewicowców i pisowców krew zalewa bo nareszcie bez ich udziału miasto się rozwija. A was szlak trafia. Nie dziwię się znając was, ale po tym szczekaniu leci jeden z drugim do komunii i myśli,że już ma czyste sumienie. Może pluć od nowa.
Gdyby was dopuścić do władzy to dopiero by miasto zdych... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 17:18
Gość napisał:
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak ....


Lepszym ??? w czym lepszym ?? równie dobrze prezydentem tego "miasta" mógłby być Kononowicz... efekty byly by takie same
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 16:56
Wasilewski choć lepszym jest prezydentem od Pruszkowskiego to i tak nie będę jeszcze raz na niego głosował... to jest jedno wielkie pośmiewisko jako prezydent ... i ludzie pod nim np. pan Łątka...

Inwestycje którymi się chwalą to za mało ... jak by nie było tych inwestycji to bym był pierwszy który by go wynosił w rewolucyjnym zrywie...
Avatar
LSW / 18 grudnia 2009 o 16:02
Ale sobie wybraliście prezydenciula w tym swoim Lublinie. Chcieliśta prefesura to mata.
Avatar
Chłop Polski / 18 grudnia 2009 o 15:57
marek napisał:
I Wasielwski i Pruszkowski.....dbali i dbają przede wszystkim o własne stołki i family.....nie dłuho wybory wiec Wasilewski cośtam stara sie działać..racławickie wyczyszczone klomby z trawy i łusek armatnich, cośna drogach robią..a czy coś robi się dla chorych dzieci...dla ludzi starszych,..dla biednych?Ciekawe? Ta nasza zasrana Polska.....

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ.

ZASRANY... CO NAJWYŻEJ TO MOŻESZ BYĆ TY.... A ŻE JEST TAK JAK JEST TO ZUPEŁNIE NIE POLSKI WINA ALE JEJ OBYWATELI.KUMAJ WIĘC PACANIE CO PISZESZ BO LUDZIE ZA TEN KAWAŁEK ZIEMI KREW PRZELEWALI A TY TO GÓWNEM OBRZUCASZ. rozwiń
Avatar
kadrylion / 18 grudnia 2009 o 15:49
Pani Marzeno Jodłowska skoro Pani uważa ,że aby być Prezydentem Miasta Lublina to wystarczy umieć się podpisać i nie trzeba wiedzieć co się podpisuje to w przyszłym roku i ja startuję- do tej pory uważałem,że jestem zagłupi.Posiadam dwa wzory podpisu pełny i parafujący czy to wystarczy aby każdego miesiąca wyciągnąć rękę po 12 tyś. zł.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 2

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!