czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent zmienia obsadę stanowisk w ratuszu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2009, 21:55
Autor: Dominik Smaga

Jeszcze w tym tygodniu prezydent Lublina ma powołać nowego sekretarza miasta – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. W grę wchodzą dwa nazwiska: Anna Morow, szefowa Wydziału Audytu i Kontroli w Urzędzie Miasta lub Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem.

Fotel sekretarza stoi pusty odkąd zwolnił go Krzysztof Łątka, polityk lubelskiej PO. Stanowisko musiał opuścić, bo od stycznia obowiązują nowe przepisy, które mówią, że sekretarzem miasta nie może być polityk. Łątka stojąc przed wyborem: tytuł sekretarza albo partyjna legitymacja wybrał to drugie. Prezydent powierzył mu stanowisko dyrektora Departamentu Sekretarza Miasta i Łątka w praktyce robi to samo, co robił jako sekretarz.

Jeszcze w tym tygodniu prezydent ma podpisać zarządzenie powołujące nowego sekretarza – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Kto trafi na ten fotel?

Z naszych ustaleń wynika, że w grę wchodzi jedno z dwojga dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta: Anna Morow lub Andrzej Wojewódzki.

– Ani nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę, bo jestem na urlopie, wracam 20 sierpnia i wtedy zapraszam – mówi Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w lubelskim Urzędzie Miasta.

Rozmawiać nie chce też Anna Morow, dyrektor Wydziału Audytu i Kontroli. Też prosiliśmy ją, by potwierdziła lub zaprzeczyła naszym ustaleniom. – Jest taki zwrot, którego używają politycy, ale nie chciałabym go powtarzać. Dlatego po prostu odmawiam udzielenia takiej informacji. Nie jest to informacja publiczna, a na pytania towarzyskie nie odpowiadam – ucina Morow.

Stanowisko zmienić ma też Łątka. Po odejściu z funkcji sekretarza – według działaczy lubelskiej PO – dostał propozycję objęcia posady wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ale odmówił, woląc pozostać w Ratuszu. W grę wchodzą dwa stanowiska.

Nieoficjalnie wiadomo, że prezydent chce mu powierzyć fotel dyrektora Departamentu Pierwszego Zastępcy Prezydenta, w którym skupione są m.in. wydziały odpowiedzialne za architekturę, drogi, geodezję, inwestycje miejskie, środowisko i obsługę inwestorów zewnętrznych. Bezpośrednim przełożonym Łątki byłby Stanisław Fic, zastępca prezydenta.

Z kuluarowych informacji wynika za to, że Łątka z racji ekonomicznego wykształcenia wolałby stanąć na czele podległego Elżbiecie Kołodziej-Wnuk Departamentu Drugiego Zastępcy Prezydenta, w którym znajdują się wydziały odpowiedzialne za zieleń i czystość miasta, gospodarowanie mieniem samorządowym, remonty miejskich budynków, pozyskiwanie unijnych dotacji i przetargi.

Ratusz na razie nie komentuje tych przecieków. – W poniedziałek o godz. 12 prezydent spotka się z mediami i w czasie tego spotkania poinformuje o swoich decyzjach kadrowych – zapowiada Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
przedsiebiorca
Gość
abc
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

przedsiebiorca
przedsiebiorca (13 sierpnia 2009 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Madrze robi p.Latka ze nie chce aby jego przelozonym byl wiceprezydent p.Nic.To nieudacznik.Posel Palikot obiecywal kilkakrotnie ze p.Fic bedzie odwolany,ale jak do tej pory trwa na stanowisku,bo prezydent Wasilewski nie wyraza zgody na odwolanie kumpla.Dziwne ze posel Palikot woli aby PO przegrala najblizsze wybory samorzadowe i do Ratusza wrocil PIS,anizeli aby pozbyc sie p.Fica co do ktorego opinia w Lublinie jest wyjatkowo zgodna.Poprostu duzy nieudacznik.
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2009 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
abc napisał:
widzę, że Łątka ma robić za tego nieroba Fica? nieźle to prezydent wymyślił...

Chyba żartujesz, przecież Łątka jest jeszcze większym nierobem, myśli tylko o rozrywkach i podróżach na koszt podatników i sponsorów.
Rozwiń
abc
abc (12 sierpnia 2009 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
widzę, że Łątka ma robić za tego nieroba Fica? nieźle to prezydent wymyślił...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!